Bu Gecenin Dynamite'ı Yanıyor!

Konular
12
Jon Moxley
-
Birçok şirketi izleyen biri olarak Private Party'nun çok üst seviye güreşçiler olmadığını düşünüyorum, Shibata'da benzer şekilde. Swerve'ün maçı zaten temiz gövde gösterisi olacaktır. Elle tutulur tek şey Will Ospreay ve Young Bucks ama Raw'ında Match Card'ı zayıftı fakat fıstık gibi şov çıktı. O yüzden peşin hükümlü olmamak lazım.
Private Party oldukça iyi takım, sakatlıklar dolayısıyla düşüşteler. Shibata gelmiş geçmiş en efsane Japon isimlerden biri, Bryan Danielson ile çıkardığı son maçta hala üst seviye bir isim olduğunu görebilirsin. Çok yüksek ihtimal baya iyi şov çıkar, Kanada'da olması dolayısla seyirci çok canlı olacaktır, kaliteli geçeceğini düşünüyorum.

Konular
12
Jon Moxley
-
Hayır burada ki sorun üründen bağımsız. Isimler AEW ürününü seven insanlar içinde yeni bunu daha iyi düşünülmüş bir akışta yapmaları gerekiyor. Yoksa AEW aslında zannedildiği gibi niş bir kitleye hitap etmiyor aslında güreşin 70'ler 80'ler de zirve yaptığı efsaneler doğurduğu ürünün modern bir versiyonu ve bu çok büyük bir potansiyel olduğunu Wembleyde kanıtladı. Şirkete ilk kez katılan yeni gelen bir güreşçiye WWE gibi tanıtmaları gerekiyor istatistiksel olarak bilmiyorum ama içgörüm şu ki sadece AEW ürününü takip eden güreş severler var ve başka bir kıtadan gelen büyük isimlere o kadar da hakim değiller. AEW'un COVID öncesi ve COVID döneminde her şeyi tıkır tıkır işliyordu 2022-23 bence güzeldi ama genelden gelen eleştirilere biraz kulak verip sistemli iyi bir hikaye yolu yaratmaları gerekiyor bence bütün bu momentumu lehlerine döndürecekleri bir fırsat dönemi var ve AEW'da bunu yapacak bir kıpırtı göremediğim için çok üzülüyorum. Şuan yaptıkları kötü bir hamle değil ama uzun vadede acısı çıkıyor çünkü WWE sosyal medya ayağıyla AEW ile ilgili olan bütün karalama konsepti bulabilecekleri duruma saldırıyorlar. Genel izleyiciden fikir çıkmıyor bu anti AEW argümanlarının planlı yapıldığı çok bariz görünüyor ve kıvrak bir hamleye ihtiyacı var AEW'nun.
AEW potansiyeline ulaşabilse tarihin en iyi şirketi olabilecek bir şirket, ring içi olağanüstü, muazzam promolar da dönüyor ama bir story telling olayını tutturamıyorlar, ring içinde story telling olayını çok iyi tuttursalar da hikaye bazında ortalama denecek durumda bence.

Dante

Kayıtlı Üye
Konular
2
-
Shibata iyi günlerinden çok uzak olsa da danielson maçında gösterdi ki bu haliyle bile dünyanın en iyi güreşçilerinden biri olabilir. tabii bu maçta en çok merak ettiğim konu ospreay nasıl güreşecek hem storytelling açısından hem de performans açısından. aralarındaki maçtan yedi yıl geçmiş o günden ospreay için çok şey değişmiş bakalım nasıl performans verecek ama muhtemelen karşısında shibata olduğu için kendisini anlamsız durumlara sokamaz.

DarylDiXoN

💙 SLEEEEEP 💙
Konular
4,864
Will Ospreay
CM Punk
Ben güreş potansiyeli için atmıştım postta insanlar birbirine nazik bir şekilde girmiş.. sakin olun dostlar, dövüş dövüş dövüş zamanı..

1:52:

elric

O fıstık, sanki ben nutella
Konular
161
Lacey Evans
Lacey Evans
Hayır burada ki sorun üründen bağımsız. Isimler AEW ürününü seven insanlar içinde yeni bunu daha iyi düşünülmüş bir akışta yapmaları gerekiyor. Yoksa AEW aslında zannedildiği gibi niş bir kitleye hitap etmiyor aslında güreşin 70'ler 80'ler de zirve yaptığı efsaneler doğurduğu ürünün modern bir versiyonu ve bu çok büyük bir potansiyel olduğunu Wembleyde kanıtladı. Şirkete ilk kez katılan yeni gelen bir güreşçiye WWE gibi tanıtmaları gerekiyor istatistiksel olarak bilmiyorum ama içgörüm şu ki sadece AEW ürününü takip eden güreş severler var ve başka bir kıtadan gelen büyük isimlere o kadar da hakim değiller. AEW'un COVID öncesi ve COVID döneminde her şeyi tıkır tıkır işliyordu 2022-23 bence güzeldi ama genelden gelen eleştirilere biraz kulak verip sistemli iyi bir hikaye yolu yaratmaları gerekiyor bence bütün bu momentumu lehlerine döndürecekleri bir fırsat dönemi var ve AEW'da bunu yapacak bir kıpırtı göremediğim için çok üzülüyorum. Şuan yaptıkları kötü bir hamle değil ama uzun vadede acısı çıkıyor çünkü WWE sosyal medya ayağıyla AEW ile ilgili olan bütün karalama konsepti bulabilecekleri duruma saldırıyorlar. Genel izleyiciden fikir çıkmıyor bu anti AEW argümanlarının planlı yapıldığı çok bariz görünüyor ve kıvrak bir hamleye ihtiyacı var AEW'nun.
Bu dediğine en büyük örnek Jade Cargill ring içinin beklemesi ve onun sosyal medya aracılığıyla veya tanıtımlarını yapmasını söyleyebilirsin. Jade ne kadar tanınmış olsa bile bir anda getirmek yerine ona tanıtımlar ve karakter yaratıyorlar. AEW evet dediğin gibi ilk olarak orijinal ekibini dahil etmesi gerekiyor iken bir anda böyle maçlar konması bazı izleyiciler tarafından çok sevilmez. WWE çıkışlı güreşçi koyarsın niye tanınmıştır. Japonya'da veya başka bir yerden gelen insanı koyman bir anda bu işte sıkıntı yaratır. Burada dediğin gibi ilk olarak güreşçi tanıtmak üzerine değer vermek ve onu geliştirmek gerekiyor. AEW bu dediğini yapmıyor nedense ve artık şu hikaye olayını aynı Edge vs Christian gibi yapması gerekiyor. Christian ve Edge hikayesi ne kadar güzel ilerledi. Herkes bu hikayeyi konuşuyor ve inanılmaz bir alt yapı ile ilerleyip sonunda Edge kemeri alması ile bitmişti. Will olsun işte diğerlerine de bu tarz hikayeleri yapması gerekiyor. Sen veya ben tanıyoruz ama tanımayan izleyici kitlesine bunu tanıtmak gerekiyor. Bunu ise yapabilecek en güzel yol ona hikaye yazmaktır.