BÜYÜK White Rabbit GİZEMİ | Konuşulan, Derin Mesajlı Teoriler ve Daha Fazlası

Konular
2,397
Seth Rollins
DİKKAT: Bazı bağlantıların görülmesi adına spoiler yerleştirmesi yapamadığım için konu uzun gözükecek. Bu yüzden şimdiden özür dilerim, teoriler ve konuşulanlar fazla olunca çok kısa tutmak istemedim.

Geçtiğimiz Pazartesi gecesi RAW şovundan sonra Güreş dünyasını araştırmalara, komplo teorilerine boğan bir olaydan detaylıca konuşmak istedim. Bugün konumuz: WHITE RABBIT

Öncelikle belirtmek isterim ki burada konuşacağım 1-2 şeyin ayrı bir konusu açıldığını gördüm. Fakat bu olayları Twitter, Reddit gibi yerlerde derin araştıran bir tayfa gördüm ve biraz takıldım. Aslında uzun zamandır teoriymiş, yok şöyle gizemli mesajmış, oyun böyök yeğen havasında bir şeyler tüketmemiştim. Hali hazır güreş izlerken ve bu olaylar denk gelirken neden bir konu üzerinden aktarmayayım dedim. O yüzden bu konuyu okurken sanki tamamiyle bu teorilere tutulmuşum ve gerçek söylüyormuşum havasına girmeyin. Arada bu tarz teoriler zevkli olur.

White Rabbit olayı aslında sıradan bir haftalık şovun reklam sırasında gerçekleşti. Şovu İngilizce kaynaklardan takip edenler durumu sonradan görse de aslında herkeste bir şüphe uyandı. Bunu dememin sebebi ise S Sport Plus canlı yayınlarında biliyorsunuz şov yayınlanırken ana yayın reklama girerse ekran siyahlaşıyor ve reklam bitene kadar öyle kalıyor. Bu Yabancı kanallarda da oluyor mu bilmiyorum ama zamanında bir sürü şova kalmış birisi olarak yabancı kaynaklı yayını izlerken asla böyle şeye denk gelmemiştim. Yani S Sport'ta şovu canlı veyahut şov bitişine yakın izlerseniz reklam sırasında yayın dışı görüntüleri de göreceksiniz. Maçın devam eden aksiyonu, seyircilerle reklam sırasındayken çeşitli oyunlar vs oynanması yani boş geçmemesi vs. Her neyse şovu izlerken reklamı ileriye sarayım dedim ve bir şarkı kulağıma geldi. White Rabbit. Matrix üçlemesinin ve evreninin hastası olarak bu şarkıyı duymak epey keyiflendirdi beni. Işıklar sönmüş bu şarkı çalıyordu. İlk önce bunun seyirciyi eğlendirmek için olduğunu düşündüm. Birkaç saniye sonra seyircilerin ellerinde telefon ışıkları, aynı Wyatt'ın girişindeki gibi salladıklarını görünce "Laaan yoksa?" diye bir afalladım. Bu birçok kişiye olmuş ve araştırmaya filan girmişler. Tabii elle tutulur teoriler olmayınca Wyatt hayranları sadece estirmiş, Güreşin daha çok bilgili insanları ise bunun Kross'un bir gimmickine ait olduğunu. Olsa olsa Kross'un bu gimmicki WWE'de kullanmaya başlayacaklarını söylemişti. Tabii içten içe Fiend'i tekrardan görmek isteyen birisi olarak "Hadi yaa heyecanlanmıştık" çektim ve normal devam ettim.

Ama White Rabbit şarkısı durmadı. Live Event, diğer haftalık şovlar derken sürekli kullanılmaya başlandı. Telefon ışıklarının verdiği güzel manzara ve kıpkırmızı ışıkların stage'e vurması insanlara hep bir Fiend umudu olarak yansıdı. Kross'un White Rabbit gimmick'i hakkında bilgi sahibi değilim. Zamanında Lucha Underground bayağı izlenirdi forumda ama o tarz şeylere biraz at gözlüğü taktığım için kaçırmıştım. O yüzden bu konu hakkında pek konuşmayacağım. Kross'un White Rabbit olarak bahsedildiği ve gerçekten iyi şeylerin konuşulduğu o gimmickten bir video koymak isterim;

Gelelim Fiend, Bray Wyatt hakkında olan teorilere. 19 Eylül 2022 tarihli RAW şovuna kadar White Rabbit şarkısı sık sık çalındı bir gidişatı yoktu. İnsanlar RAW'ı canlı izlerken Austin Theory segmentinde çok garip bir şeyle karşılaştılar. Austin Theory, KO ile maçına hazırlanırken arkada bulunan platformun üstünde COME WITH ME yazılı bir QR Code görüldü. İnsanlar hemen fotoğrafını çekip ne olacağına baktı.

FdD1wTtXEAEvwFb

Ve insanlar QR Code'u okutup WWE.com uzantılı garip, bilinmeyen bir içeriğe yönlendirdiler. İşte QR Code okutulunca gelen o içerik;

FEED YOUR HEAD sloganıyla Beyaz Tavşanımız bir Adam Asmaca oyunu oynuyor. Doğru kelimeyi bulana kadar şansını deniyor ve kelimemiz YOU DID. Beyaz tavşan adamı asmasına bir yanlış kala doğru kelimeyi buluyor ve bizlere tarih olduğunu düşündüğümüz mesajı açıyor. 9.23

Yani 23 Eylül! 23 Eylül ise Cuma gününe denk geliyor. Cuma günü Smackdown şovu olduğundan ötürü artık Beyaz Tavşan gizeminin sona ereceği düşünülüyor. Gerçekten tamamiyle çözülecek mi? Yoksa bizlere ipucu dolu başka bir içerik mi verilecek? Tabii bilinmese de insanlar cuma gününe kadar sabırsız bir şekilde saatlerce gizemi çözmek için acayip bir kitle oluşturmuş durumda. Sizlere olanı aslında tamamiyle düz anlattım. Ama insanlar bu videolardan, başka segmentlerden bir anlam çıkartmak istiyor. Yani The Fiend'in dönüş umudu tekrar alevlendi! Bu kadar gerçekçi, olabilir denilen teoriler varken insanlar artık yaklaştığını sanıyor. Sizce de olacak mı? The Fiend geri dönecek mi? Yoksa Kross White Rabbit gimmickini bizlere gösterecek mi? O zaman gelin biraz konuşulan teorilere bakalım.

Tasarımcının gizemli tweetleri;

Konsept tasarımları, Eğer yanılmıyorsam Twitter'da söylenildiği üzere Fiend maskesinin tasarımcısı olan Kyle A. Scarborough tarafından atılan gizemli tweetler heyecanlandırdı. Kendisi 19 Eylül Pazartesi yani RAW'dan 1-2 saat önce şu paylaşımı yaptı.

Paylaşımları şöyle devam etti. Hatta başka isimleri de paylaştı Kyle.

ve en son şunları paylaştı:

Tabii buradan 1-2 resim görerek hemen The Fiend denilmedi. Gelelim QR Code'un bizleri götürdüğü videoya. Video başlıyor ve Beyaz Tavşanımız harfleri deniyor. Harfleri denerken sırasıyla D-E-M-O-N basarak DEMON kelimesini bizlere gösteriyor. YOU DID kelimesine gelirsek ise insanlar kelimenin anlamına değil de YOU DID yazısının fontuna takılıyor. Çünkü bu yazı fontu çok tanıdık!

Bu bir tesadüf mü yoksa insanların gizemi çözmesi için bir adım mı bilemem ama cidden sırf bunu görüp aha lan Wyatt bu diyen ve derinlere girmeyen birçok insan var. Sadece şu yazı fontu bile insanları ikna etmiş durumda. Ama ikna olmayanlar var! Devam. Video Beyaz Tavşanımız kelimeyi bulduktan sonra tarih gösteren o hareketli yazıyı karşımıza çıkarıyor. 9.23. Dikkatlice bakıldığında 9.23 yazısı beyaz renkteyken Beyaz Tavşanın gözleri yok. Ama mavi renge geçince Beyaz Tavşan'ın kırmızı gözleri olduğunu görüyoruz.

Bir gariplik ise Extreme Rules maç kartında meydana geldi. Aslında konusu forumda açılmış ama ben kapsamlı olarak bahsedeceğim için tekrar bahsediyorum. O yüzden kusura bakmayın. Extreme Rules maç kartlarını yayınlayan WWE.Com sitesine gidildiğinde Ronda vs Liv maç kartına bakıldığında bir şeyler olmadığı tasarımın özü bulunmakta. Fakat Riddle vs Seth kartında bir detay yakalandı! Bu detay ise Riddle'ın kafasının solunda gözüken gaz lambası.

Gaz Lambası hemen Wyatt ile bağdaştırıldı ve üst üste gelen tutarlı teoriler iyice coşturdu milleti. İnsanlar deli gibi her yerden bir şey çıkarmak üzere araştırmalarına devam ederken. White Rabbit şarkısını söyleyen Jefferson Airplane'in söylediği başka şarkı olan Let Me In şarkısını bulmuşlar ve bu da bize bir gönderme olabilir diye tartışmışlar.

Sizleri daha epik bir teoriye götüreceğim. Yani ben okurken "Ohaaaa a..." filan dedim yani. Ama nasıl anlamak istediğine bağlı işte. Başka bir teori; UNDERGROUND OZARK!

Bray Wyatt'ın 4 Temmuz 2022 tarihinde attığı tweetlerin arkasında büyük bir anlam olduğu söyleniyor. İşte Wyatt'ın o tweetleri ve Underground Ozark ile bağlantısı.

Bray Wyatt: "Anyone on here know anything about Self,Arkansas?" Buradaki herkes Self, Arkansas hakkında bir şey biliyor mu?
tekrar tweetleyerek...
Bray Wyatt: "If you are a local and can navigate to The Devil’s Hole please let me know." Eğer yerli iseniz ve The Devil's Hole'a gidebilirsiniz lütfen bana bildirin.

Burada görüyoruz ki çeşitli anahtar kelimeler üzerinden Underground Ozark sitesine girip araştırma yapılıyor ve Wyatt'ın bahsettiği kelimeyle alakalı bir post görülüyor. Hazır durun. Bu postun moderatörünün nicki ise... WHITE RABBIT.

İnsanlar tabii bu mesajı da bulup paylaşarak iyice bu işi "ohaa ya" seviyesine getiriyor. Bitti mi? Hayır bitmedi. Underground Ozark mevzusu. Şimdi Self, Arkansas konusuna dönmek istiyorum. Çünkü Self, Arkansas mevzusunda derin şeyler olmakta. Konuşacağımız şey ise ARKANSASIN POPÜLER CANAVARI GOW-ROW!

Gow-Row nedir?

ArkGaz_Jan_31_1897_f.jpg

Gow-Row Arkansas'ın popüler bir canavarıdır. İnsanlar tarafından görüldüğü iddia edilen ve evcil hayvanları, ağaçları, insanları vs katleden ve ortaya çıktığında yerin titremesi ve aşırı ürkütücü sese sahip bir canavar. Adını ise geceleri çıkarttığı sesten ötürü almıştır. Hatta Gow-Row hakkında zamanında gazeteler bile konu olmuş, ciddi ciddi tartışılmış bir canavar. Rivayetlere göre Gow-Row'u avlamak için mağaraya pusu kurmuşlar ama canavar gölden filan çıkmış ve o an sanki tüm dünya titremişcesine saldırmaya kalkmış insanlara. Fakat uzun uğraşlar sonucu Gow-Row'u öldürmeyi başarmışlar. Hatta Gow-Row ölmeden önce bir sürü ağacı devirdiği ve ekipten bir insanın tek bacağını koparttığı iddia ediliyor.

Ve gelelim Gow-Row'un Wyatt ile alakasına. İnsanlar Wyatt'ın özellikle Self,Arkansas'dan bahsetmesini bir şeytan deliğinden söz etmesini Arkansas'ın efsanevi canavarına bağlıyorlar. Hatta bu teoriyi "hadi lan oradan" denilecek bir yere bağlıyorlar. QR Code'u okuttuğumuzda bizi karşılayan Beyaz Tavşanın Adam Asmaca oynadığını görmüştük. Bu Beyaz Tavşan kelimeyi bulana kadar 2-3 hata yapıyor ve tam ipte bulunan adam asılacak iken kelimeyi buluyor. Ama isterseniz ipte bulunan adamın figürüne tekrar bakalım.

FdIQoHGaAAQOF-a

Gördüğünüz üzere tek bacağı olmayan bir adam görmekteyiz. Ve Gow-Row canavarının ölmeden önce bir adamın bacağını kopardığını yazmıştık. İnsanlar artık öyle delirmiş ki bu tek bacaklı adamı, Gow-Row olayındaki adamı referans olmuş diye düşünüyorlar.

Birkaç tane daha teori koyup konuyu sonlandırmak istiyorum. Bunlarda bakmadığım zamanlarda ortaya çıkarılmış birkaç ufak detay. YOU DID kelimesine referans olarak Bray Wyatt'ın birkaç yıl önce Michael Cole'a verdiği röportajdan bir alıntı bulmuşlar.

Tekrardan geçtiğimiz RAW şovunda QR Code bir kişinin elinde pankart olmuş durumda.

Şovun Main Eventi Alexa Bliss vs Bayley maçında anlamsız bir şekilde ışıklar saniyelik sönmüş ve geri gelmişti. Ve insanlar The Fiend'ın bunu yaptığını öne süren tweetler attı. Çünkü aynı gece Bayley, Alexa Bliss'e senin psikolojik sıkıntıların geçmemiş, Lilly seni deli etti tarzında laflar söylemişti. Aynı gece maç sırasında Alexa Bliss'in ringde olduğunu düşünürsek bu saniyelik ışıkların kapanması durumu çok da mantıksız gelmiyor.

Ve konu hakkında FOX News Official hesabından bir haber paylaşıldı. Açık açık hayranların deli gibi Bray Wyatt spekülasyonlarını konuştuğuna dair haber yapmışlar.

Son düzenleme:

Gentleman Villain

big daddy cool
Konular
1,789
William Regal
-
Dostum eline emeğine sağlık. Forumda uzun zamandır üzerine bu kadar uğraşılan konular görmüyorduk, çok sevindirdi beni.

Aynı zamanda böyle alttan verilen mesajlara, özellikle profesyonel güreşte, bayılırım. O yüzden okuması çok zevkliydi ve güzel bir heyecan yaratmış oldu benim için. Wyatt'ın ne kadar yaratıcı bir adam olduğu biliniyor. Bunun onun fikri olma ve WWE'nin ona özgürlük vermiş olma ihtimali heyecan uyandırıyor.

Adorably Evil

Stay Weird
Konular
164
Stone Cold Steve Austin
-
Extreme Rules maç kartındaki detayı fark ettim ama aa belki gelir diyip geçiştirmiştim açıkçası. Wyatt'ın WWE'ye gelme ihtimali bu yazıdan sonra pek şaşırtmaz beni. Kendisini çoğu şirketin istediğini fakat maaşını yüksek bulduğunu biliyoruz. Bir tek WWE verir o parayı. İnceleme çok güzel olmuş. Emeğine sağlık hocam.

Christian

Görkem
Konular
224
Christian
Uzun zamandır böyle detaylı yazı okumamıştım, eline sağlık, eğer bu olayların sonunda Wyatt dönerse gerçekten çok anlamlı ve sağlam bir dönüş olacak. Merakla bekliyoruz neler olacağını.

Konular
2,397
Seth Rollins
Öncelikle okuyan ve beğenen herkese teşekkür ederim. Beyaz Tavşan hakkında birkaç şey daha paylaşmak istedim.

Beyaz Tavşan yani White Rabbit’in aslında arkasında derin anlam yatmakta. White Rabbit aracı bir şey. Alice Harikalar Diyarına baktığımızda Alice, Beyaz tavşanın peşinden koştu ve bir deliğe girdi. Harikalar Diyarı. Bunu Matrix üzerinden örneği vermem gerekirse; Thomas Anderson. Kendi dünyasının getirdiği maratona ve monotonluğa alışmış, çoğu şeyden bihaber vatandaş iken Morpheus tarafından keşfedilmişti. Morpheus, Thomas Anderson yani Neo’yu uyandırmalıydı. Seçilmiş Kişi’yi kendi öz dünyasına getirip gerçekliği anlamasını ve gerçekliğin karşılaşacağı tehlikeyi önlemesini istiyordu. Morpheus, Neo ile arasındaki bağı oluşturmak ve gerçeği göstermek için Beyaz Tavşanı kullandı. Neo, bilgisayar başında uyurken bir an uyandı ve bilgisayarda Beyaz Tavşanı takip etmesi söylendi. Neo, Beyaz Tavşan dövmeli kızı gördüğünde şaşırdı ve bilinmeze yolculuğunu başlattı. Önce Trinity ile daha sonra Morpheus ile tanıştı. Yani Beyaz Tavşan Neo’yu Morpheus’a getirdi, Red Pill’e getirdi. Red Pill ise gerçeklik.

Demem o ki olaya biraz daha derinden baktığımızda burada beyaz tavşanın bir araç olarak görebiliriz. Bizleri bilinmeze götürecek. Bu bilinmezlikte kimle karşılaşacağız? Nasıl bir dünyaya varacağız bilemeyiz. Eğer düşünüldüğü gibi Wyatt ise bu olaylarda kendisinin bir Beyaz Tavşan olacağını sanmıyorum. Sadece bizleri kendisine getirmiş olacak. Nasıl bir karakteri olacak? Fiend gözükecek mi? Yoksa Fiend bu delikte kendisini geliştirmiş daha kaçınılmaz bir hal mı aldı?

No Way

Üst Süper Moderatör
Konular
2,605
No Way Jose
No Way Jose
Efsane kapsamlı tatlı bir yazı olmuş ellerine sağlık.

Undisputed Rising22

Undisputed Era Üyesi
Konular
5
Edge
-
Hocam önceliklşe eline sağlık hiç sıkılmadan soluksuz okudum bunların çoğunu bilsem bile mesela Alexa maçında ışığın kararmasını görmemiştim full izlemediğim için o maçı, bilmeyen varsa en ufak detayı bile atlamadan anlatmışsın eline sağlık.
Bunları ve buna benzer mesaj içeren ama böyle yine bilmece sordutan güreş olaylarına bayılıyorum her detaydan bir yere bağlanmasını 2012 Chris Jericho return olayı gibi Sting diyen vardı Jericho diyen vardı vsvs hüsran olanda oldu 2020 Ali Hacker çıkması mesela.

Bray Wyatt'ın Wyatt Family debutundan beri her girdiği feudu zevkle izledim çünkü hem promoları hem rekabetleri özenle yazılıyordu gitmeden önce ki Orton ile olan feudunda bile Long Term Storytelling vardı John Cena keza o da öyleydi.
RP yeteneği promo yeteneği seyircilere kendini sunması hayal gücünün çok iyi olması zeki olması bu karakterlere renk kattı her zaman kendi hikayesini kendisi yazabilecek kadar geniş hayalgücü var kaç kişi var ki şirkette şu an bunu yapabilen? FFH John Cena Wrestlemania ve ER Strowman Wyatt Swamp 2020 maçı çok net örnekler bunlara zaten.
Hunter, Vince'den daha çok destekliyor Wyattı eğer gerçekten dönerse çok sağlam şeyler izletir eminim, Fiend olarak gelmez gibi düşünüyorum bunlara bakınca yepyeni özgün bir karakter yaratıyorlar bence umarım döner özletti White Rabbit sağlam geliyor..