Caprice Coleman | Kariyer İncelemesi

Straight Edge Societh

"Finished The Story!"
Katılım
23 Ara 2013
Konular
6,317
Mesajlar
28,139
Tepkime puanı
10,721
Puanları
1,720
Yaş
24
Konum
Trabzon
CM Punk
caprice_coleman___roh_by_carwashdumpsterboy_dgrdj2q-fullview.png

Doğum Tarihi ve Yeri:20 Mart 1977 - Jamaica, New York, ABD
Ring Adları:Caprice Coleman
Ice
Boyu:178 cm
Kilosu:97 kg
Antrenörleri:Matt Hardy
Jeff Hardy
Debut:1996

Caprice Coleman, Total Nonstop Action Wrestling, NWA Wildside, Ring of Honor ve son yıllarda Live Action Wrestling ve Christian Wrestling Federation dahil olmak üzere Orta Atlantik ve Güney bağımsız şirketlerinde güreşen Amerikalı profesyonel güreşçidir. Ayrıca WWE Heat ve WWE Velocity'de birkaç kez yer aldı.

Profesyonel güreş kariyeri

İlk yılları


Coleman, güreş sektöründeki kariyerine Matt ve Jeff Hardy tarafından eğitildiği Modern Extreme Grappling Arts (OMEGA) Organizasyonu'nda Ice ring adı altında hakem ve güreşçi olarak başladı. Hardys, World Wrestling Federation ile sözleşme imzaladıktan sonra Coleman, OMEGA mezunları Joey Matthews, Gregory Helms ve Shannon Moore ile birlikte NWA Wildside'a geçti. Daha sonra 2 Aralık 2000'de Lazz'dan NWA Georgia Junior Heavyweight Championship'i kazandı. Dört aylık bir saltanattan sonra Coleman, 29 Mart 2001'de Cornelia, Georgia'daki NWA Wildside Arena'da unvanını J.C. Dazz'a kaybetti.

Sonraki birkaç ay boyunca Coleman, Havok, Dango Wynn, J.C. Dazz ve Lazz ile karşılaştı. 21 Nisan 2001'de NWA Wildside Arena'da J.C. Dazz ile yaptığı "Triple Threat" maçında Jimmy Rave'e yenildi. Gelecek yıl boyunca Jeremy Lopez, Rainman ve Jimmy Rave ile de karşılaşacaktı.

29 Haziran 2002'de Coleman, NWA Wildside Television Championship için Cru Jones'u yendi. Maça özel bir şart, her iki erkek valesi Sweet Dreams ve Destiny'nin birbirine kelepçelendiğini gördü. 6 Temmuz'da NWA Wildside Television Championship'i Tony Mamaluke'a karşı başarıyla savundu, ayrıca 22 Haziran'da Sweet Dreams, Onyx ve Kevin Hardner ile birlikte Cru Jones, Tony Mamaluke, Malakai ve Lazarus'a (valeler Destiny ve Lisa ile birlikte) karşı 8 kişilik "Loser Leaves NWA Wildside" maçında yer aldı. Coleman, Jones'u maçı kazanmak için tuş etti ve Jones'u şirketten ayrılmaya zorladı.

26 Kasım 2003'te Coleman, Total Nonstop Action Wrestling'de bir kerelik göründü ve Roderick Strong ile takım maçında CM Punk ve Julio Dinero'ya yenildi. Maç daha sonra kaydedildi ve TNA Xplosion'da yayınlandı.

Ring of Honor ve NWA Wildside

Coleman, 3 Ocak 2004'te Rainman'i en iyi "2/3 düşüş" maçında yenerek NWA Wildside Television unvanını yeniden kazandı. Bir hafta sonra, 10 Ocak 2004'te Rainman, Todd Sexton ve Jimmy Rave ile dörtlü bir maça katıldı. The Last Stand'da 29 Ocak'ta Chris Sabin, Slyk Wagner Brown, Sonjay Dutt, Jack Evans ve Hydro ile "Six Man Mayhem" maçındaydı. Coleman sonunda omurilik yaralanması nedeniyle ertesi ay NWA Televizyonu unvanını teslim etmek zorunda kaldı.

13 Mart'ta Do or Die II'de Rainman'e karşı ilk büyük zaferini elde etti. Maçtan sonra Julius Smokes, ikiliye o gecenin ilerleyen saatlerinde takım Scramble maçında yer almaları için yaklaştı. Diğer üç takımla (Fast Eddie ve Don Juan, Outcast Killaz ve The Ring Crew Express) karşılaşan o ve Rainman, Fast Eddie ve Don Juan'a yenildi.

NWA Wildside şirketinden ayrılarak, hala boş olan NWA Television unvanını yeniden kazanmak için bir şampiyonluk turnuvasına katıldı, ancak 27 Mart'taki finallerde Jason Cross'a kaybetti. World Title Classic'te yer alan güreşçi, 12 Haziran'da Ring of Honor, NWA Wildside ve IWA Mid South arasında düzenlenen "Six Man Mayhem" maçında yer aldı. Katılımcılar arasında Jimmy Jacobs (Ring of Honor), H. C. Loc ve Matt Sydal (IWA Mid-South) ve NWA Wildside'ı temsil eden Delirious, Rainman ve kendisi vardı. Maçı Jimmy Jacobs kazandı.

3 Temmuz'da Coleman, NWA Wildside TV Şampiyonu Jason Cross'a Jeremy V ve Ray Gordy ile dörtlü bir maçta yenildi. Ayrıca 17 Temmuz'da Do or Die III'te Colt Cabana'ya kaybederek Ring of Honor'da son bir kez göründü. Bir hafta sonra, Christian Wrestling Federation'dayken, 24 Temmuz'da Rockwall, Teksas'ta CWF Ağırsıklet Şampiyonası için Scottie Wren'i yendi. Aynı gece, CWF Televizyon Şampiyonu Mike Fox ile güreşip berabere kaldı.

O yılın ilerleyen günlerinde, 30 Ekim'de Ray Gordy ile üçlü bir maçta Gabriel'e yenildi. Southern Championship Wrestling'in kapanmasından kısa bir süre önce Coleman, Durham, Kuzey Carolina'daki boş SCW Junior Heavyweight Championship için Krazy K'ye yenildi. 6 Aralık'ta World Wrestling Entertainment'ta ilk kez Monday Night Raw'da Gene Snitsky'ye yenildi. Maç daha sonra WWE Heat'te yayınlandı.

15 Ocak 2005'te Coleman ve Joey Silva, Sanford, Kuzey Carolina'da Xsirus ve Lodi'yi yendi. 2005'in başlarında Jeff Lewis, Masada ve Chance Prophet'i yenen Joey Silva ile birlikte 26 Şubat'taki final maçında The Macks'i (T.J. ve Kirby "Krazy K" Mack) mağlup ederek Live Action Wrestling's Gauntlet Series'i kazandılar. 5 Mart'ta NWA Wildside Ağırsıklet Şampiyonu Onyx'e karşı bir unvan maçı kazanmak için bir Mega Rumble kazandı, ancak o gecenin ilerleyen saatlerinde ona yenildi. İki gün sonra Coleman, Monday Night Raw'da Chris Masters'a yenilerek ikinci kez sahneye çıktı ve daha sonra WWE Heat'te yayınlandı.

12 Mart'ta Combat Fusion etkinliğinde Dexter Poindexter'ı mağlup ettikten sonra, 19 Mart'ta Ray Gordy'ye yenilerek NWA Wildside'a döndü. Sal ve Vito Thomaselli ile birlikte 16 Nisan'da 6 kişilik takım maçında Brandon Thomaselli, Todd Sexton ve Tony Stradlin'e yenildi. 30 Nisan'da o ve Tony Mamaluke, Todd Sexton ve Tony Stradlin'i çifte pes ettirerek mağlup etti.

Bağımsız şirketler

Wildside'dan sonra Coleman, Christian Wrestling Federation ve Live Action Wrestling'de tam zamanlı olarak güreşmeye devam etti. 4 Haziran 2005'te Garry Stevens ile birlikte 4 Haziran'da Xsirus ve Brass Monkey'i yendi. Bir ay sonra Coleman, 23 Temmuz'da eski takım arkadaşı Joey Silva ve Xsirus ile yüzleşmek için Kid Justice ile birlikte çalıştı. 19 Ağustos 2005'te Coleman, Burlington, Kuzey Karolina'daki CWF Mid Atlantic için düzenlenen bir etkinlikte Xsiris'e yenildi. Kazanan, AWA Hafif Ağırsıklet Şampiyonası'nda bir şans elde edecekti. Aynı ay Coleman, SmackDown'ın 25 Ağustos bölümünde Doug "The Bash Man" Basham ile karşılaştı. WWE Velocity'de yayınlandı. Eylül'de Michael Malick ile birlikte Sweet Dreams ve Son of Thunder'ı mağlup ederek CWF Tag Team şampiyonu oldu.

Coleman, 15 Ekim'de bir CWF etkinliğinde Dragon Fantastico'ya yenildi ve 12 Kasım'da LAW'da Joey Silvia ile birlikte Derrick Driver ve Billy Jones'u mağlup etti. O ve Silva o gecenin ilerleyen saatlerinde ana etkinliğe katıldılar ve LAW Tag Team unvanlarını Brad Hunter ve Sean Alexander'a kaptırdılar. 5 Aralık'ta Raw'da karanlık bir maçta Ken Doane'e yenildi. Birkaç gün sonra SmackDown'da Simon Dean ile karşılaştı. O hafta WWE Velocity'de yayınlandı.

13 Ocak 2006'da Coleman ve Joey Silva, Jeff Hardy ile birlikte Tommy Gunn ve LAW Tag Team Şampiyonları Brad Hunter ve Sean Alexander'ı yendi. O ayın ilerleyen günlerinde Coleman, daha sonra 21 Ocak'ta Velocity'de yayınlanan bir maçta Jamie Noble ile karşılaştı. Ayrıca 11 Mart'ta CWF Mid Atlantic için bir gösteride Jesse Ortega'yı yendi.

15 Haziran 2007'de Coleman, Sanford, Kuzey Carolina'daki Dennis A. Wicker Civic Center'da Mike Yamaha ile üçlü bir maçta Aiden Chambers ve Darriel Kelly'ye yenildi.

ROH'a dönüşü

6 Ocak 2011 tarihli Ring of Honor Newswire'da, Coleman'ın 14 ve 15 Ocak 2011'de Richmond, Virginia ve Charlotte, Kuzey Carolina şovları için şirkete geri döneceği ve sırasıyla Colt Cabana ve Rhett Titus ile güreşeceği açıklandı. Daha sonra Prince Nana'nın ekibine katıldı ve Will Ferrara ile takım kurmaya başladı. Coleman o zamandan beri ROH'da ara sıra çalışmaya devam etti ve hem teklerde hem de takım yarışmasında heel olarak güreşti.

2016 yılında The All Night Express ile "The Cabinet"i kurdu. ROH TV'de Cabinet, ROH Dünya Altı Kişilik Takım Şampiyonası'nın ilk turunda Jason Kincaid, Leon St. Giovanni ve Shaheem Ali'yi mağlup etti. İkinci turda A. C. H., Jay White ve Kushida'ya yenildiler. Cabinet başlangıçta ciddiye alınmaması gereken bir şey olarak tasvir edildi, ancak 2016'nın sonlarında üçlü daha ciddi unsurları tasvir etmeye başladı ve kendilerini "The Rebellion" olarak yeniden adlandırdı, sonunda Shane Taylor'ı üye olarak ekledi. The Rebellion, Haziran 2017'ye kadar birlikte kaldı ve kaybeden takımın dağılmak zorunda kaldığı bir maçta Search and Destroy'a yenildiler.

Ekim 2017'de Ring of Honor televizyonunda Coleman, güreşçilerle röportaj yaptığı "Coleman's Pulpit" adlı kendi şovunu kurdu. Coleman ayrıca Ian Riccaboni ile birlikte Ring of Honor'da yorumculuk yapıyor.

Şampiyonlukları ve başarıları
America's Most Like Wrestling
 • AML Championship (2 kez, şu anki)
Christian Wrestling Federation
 • CWF Heavyweight Championship (1 kez)
 • CWF Tag Team Championship (1 kez) – w/ Michael Malick
Live Action Wrestling
 • LAW Tag Team Championship (1 kez) – w/ Joey Silvia
Mainstream Wrestling Organization
 • MWO Lightweight Championship (1 kez)
National Championship Wrestling
 • NCW Tag Team Championship (1 kez)
NWA Anarchy
 • NWA Anarchy Television Championship (1 kez)
NWA Wildside
 • NWA Georgia Junior Heavyweight Championship (1 kez)
 • NWA Wildside Television Championship (2 kez)
Diğer kemerler
 • RTW Ringtime Lightweight Championship (1 kez)
Pro Wrestling Illustrated
 • 2014 PWI 500 listesinde #188
Qatar Pro Wrestling
 • QPW King of the Ladder Match Championship (3 kez, şu anki)
 
Üst