Carmella | Kariyer İncelemesi

DankeSC

Banned
Katılım
3 Kas 2015
Konular
1,232
Mesajlar
17,667
Tepkime puanı
244
Puanları
0
Konum
Ankara
dehj2yd-ba6022e2-13e3-4fcc-aff4-4889cdd8f80e.png

Doğum Adı:Leah Van Dale
Doğum Tarihi ve Yeri:23 Ekim 1987 - Spencer, Massachusetts, ABD
Eşi:Corey Graves (2022 - ...)
Çocuğu:1
Boyu:165 cm
Kilosu:50 kg
Antrenörleri:Sara Amato
WWE Performans Merkezi
Debut:Haziran 2013

Profesyonel güreş kariyeri

NXT (2013 - 2016)


2013'ün Haziran ayında WWE, Van Dale ile kontrat imzaladı. Van Dale ilk olarak WWE'nin geliştirme yeri olan NXT'de güreşmeye başladı. Van Dale, ring isminin '' Carmella '' olduğunu açıkladı.

VYdaYy.jpg


Carmella 4 Eylül 2014'de NXT'ye debutunu yaptı. Carmella , Enzo Amore ve Big Cass'in bulunduğu segment de kuaför rolünü üstlendi. Carmella ring içi debutunu ise Blue Pants'e karşı yaptı ve maçı da kazandı. Carmella çeşitli maçlara çıktıktan sonra SAWFT ( Enzo Amore & Colin Cassady ) ile takılmaya başladı. 13 Mayıs'da Carmella, Alexa Bliss ile karşılaşırken Blake & Murphy Carmella'yı oyalayarak Bliss'in kazanmasını sağladı. 1 hafta sonra NXT TakeOver: Unstoppable'da Amore ve Cassady'nin takım kemerleri maçı vardı. Maç esnasında Bliss, Carmella'ya saldırdı ve SAWFT'ın dikkatini dağıttı. Bu sayede Blake & Murphy takım kemerlerini korudular.

Bu olaylardan sonra Carmella, Eva Marie ile birlikte feuda girdi. İlk maçı Carmella kaybetti. Rematch maçında tekrar Carmella kaybetti ve ikilinin feudları sona erdi. 2016'nın Ocak ayında Carmella Battle Royal'ı kazanarak Women's kemeri için Bayley ile karşılaşacaktı. 10 Şubat 2016'da Carmella, Bayley ile kemer için karşılaştı fakat kaybetti. Maçtan sonra Eva Marie ve Nia Jax ikiliye saldırdı. Onları kurtaran isim ise Asuka oldu. 24 Şubatta yapılan maçta Carmella ve Bayley, Nia Jax ve Eva Marie'ye kaybetti. Carmella ana kadroda ilk kez Roadblock'ta gözüktü. Fakat burada maç yapmadı , SAWFT'ın kemer maçında SAWFT'ın menajerliğini yaptı. 25 Mayıs'ta ki NXT şovunda Carmella, Nia Jax ve Alexa Bliss ile karşılaştı. Triple threat maçını kazanan kişi NXT TakeOver: The End'de Asuka ile kemer maçına çıkacaktı. Bu maçı Nia Jax kazandı ve kemer maçına çıkma şansı yakaladı.

nrnMr5.png


SmackDown Kadınlar Şampiyonu (2016 - 2018)

Aralık 2016'da Carmella, SmackDown markasına seçildikten bir hafta sonra markanın ana kadrosuna çıktı ve Eva Marie tarafından saldırıya uğratılmadan önce markanın kadın güreşçileri ile yüzleşti. 9 Ağustos SmackDown Live programında Carmella, Natalya'yı yenerek ana kadrodaki ilk zaferini elde etti . 20 Ağustos'ta SummerSlam'de Carmella, Becky Lynch ve Naomi ile birlikte altı kişilik takım maçında yer aldı ve Bella'nın Carmella'yı tuş etmesinin ardından rakipleri Alexa Bliss, Natalya ve Nikki Bella kazandı. İki gün sonra SmackDown Live'da Carmella, Nikki Bella'ya saldırdı, bu süreçte geri adım attı ve ikisi arasında bir hikaye kavgası başlattı. Bella ile olan rekabeti ile eş zamanlı olarak Carmella, 11 Eylül'de Backlash'te ilk SmackDown Kadınlar Şampiyonunu belirlemek için altılı eleme mücadelesine katıldı. Becky Lynch ile sona kaldı ve elenen taraf oldu. Ayrıca 20 Kasım'da Survivor Series'de Team Raw'a karşı yapılan geleneksel beşe beş Survivor Series maçında da SmackDown Takımının bir parçasıydı ve burada Alicia Fox tarafından elenen ilk katılımcı oldu. 4 Aralık'ta TLC'de Carmella, No DQ maçında Niki Bella’ya yenildi ve aralarındaki rekabet son bulmuş oldu.

Carmella daha sonra James Ellsworth'la bir hikayede kendine yer buldu ve onu "benzersiz derecede çekici" bulduğunu açıkladı. Daha sonra maçlarında onunla birlikte olmaya başladı. 2 Nisan 2017'de Carmella , WrestleMania'daki ilk maçına çıktı ve SmackDown Kadınlar Şampiyonası için altılı mücadelede yer buldu ancak başarısız oldu. Nisan ayı sonlarında Carmella, Natalya ve Tamina ile bir takım kurdu . Bu üçlü Becky Lynch, Charlotte Flair ve Naomi ile rekabete girdi. İki takım, 21 Mayıs'ta Backlash'te altı kadından oluşan takım maçında karşı karşıya geldi ve Carmella'nın takımı galip geldi.

18 Haziran'daki Money in the Bank etkinliğinde, Ellsworth'ün Money in the Bank çantasını alıp Carmella'ya vermesinin ardından Carmella, açılıştaki kadınlar Money in the Bank merdiven maçının galibi ilan edildi. İki gün sonra SmackDown'da Carmella'nın Money in the Bank çantası alındı ve SmackDown Genel Müdürü Daniel Bryan tarafından ikinci bir Money in the Bank merdiven maçı ayarlandı. 27 Haziran'da Carmella, Ellsworth'un yardımıyla ikinci maçı kazandıktan sonra MITB çantasını geri aldı. Kasım ayında Carmella kadınlar arası bir maçta Becky Lynch'e yenildikten sonra Ellsworth ile olan hikayesini sonlandırdı. Carmella, 28 Ocak 2018'de Royal Rumble'da ilk kadınlar Royal Rumble maçına katıldı ve burada 17 numaradan girdi. Eski rakibi Nikki Bella tarafından elenmeden önce 18 dakikadan fazla kaldı. Daha sonra WrestleMania 34'teki ilk WrestleMania Women's Battle Royal maçında yer aldı ancak Sonya Deville tarafından elendi.

287 gün (bir güreşçinin çantayı elinde bulundurduğu en uzun süre) sonra Charlotte Flair'e yapılan birkaç başarısız girişimin ardından, Carmella 10 Nisan'daki bölümde çantasını kullandı. SmackDown Live'da The IIconics (Billie Kay ve Peyton Royce) Charlotte Flair'a saldırdıktan sonra Flair'ı yenerek kariyerinde ilk kez SmackDown Kadınlar Şampiyonluğu'nu kazandı. Carmella ilk kemer koruma maçını Backlash'te Charlotte Flair'ı yenerek korudu. Kısa bir süre sonra Carmella, Asuka'yla rekabete girdi ve sonuçta ikisi arasında Money in the Bank'ta bir şampiyonluk maçı resmiyet kazandı. James Ellsworth'ün geri dönüp Asuka’nın dikkatini dağııtmasının ardından Carmella kazandı. İkisi arasında Extreme Rules'ta gerçekleşen rövanş maçında Carmella, Asuka'yı bir kez daha mağlup ederek unvanını korudu (Ellsworth köpekbalığı kafesinde asılı kaldı). Normal maçlarda Becky Lynch ve Charlotte Flair'e yenildikten sonra Carmella'nın 19 Ağustos'ta SummerSlam'de üçlü maçta Charlotte Flair ve Becky Lynch ile karşılaşacağı açıklandı. Etkinlikte Flair şampiyonluğu kazanmak için Lynch'i tuş etti ve Carmella'nın saltanatını 131 günde sona erdirdi. İki hafta sonra Carmella, Flair'e karşı rövanş maçına çıktı ancak şampiyonluğu geri kazanmada başarısız oldu.

R-Truth ile İttifak (2018 - 2019)

Unvan saltanatının sonlarına doğru Carmella, R-Truth'un "onu göstererek bir şampiyonluk maçı" istediğini ima etmesinden sonra (Becky Lynch ve Charlotte Flair'in şampiyonluk fırsatlarına benzer şekilde) R-Truth ile bir hikayeye yerleştirildi. 4 Eylül SmackDown Live programında Carmella, Maryse'in maça müdahalesini önlemek için The Miz ile yapacağı maçta R-Truth ile olmayı kabul ettikten sonra 2016'dan bu yana ilk kez face oldu. Kısa bir süre sonra Carmella, R-Truth ile birlikte olmaya başladı ve ikilinin, önümüzdeki sezon Mixed Match Challenge'ın ikinci sezonunda kendilerine "The Fabulous Truth" adını vererek takım ortakları olacağı açıklandı. Kasım ayında Carmella, SmackDown Takımının bir parçası olarak bir kez daha Survivor Series'e katıldı ve burada Tamina'yı eledikten sonra Bayley tarafından elendi.

Carmella ve R-Truth, Mixed Match Challenge'ın ilk üç maçını kaybettiler, ardından Rusev ve Lana'yı mağlup ederek Çeyrek Finale yükseldiler ve çeyrek finalde Jeff Hardy ve Charlotte Flair'ı yendiler. 16Aralık'ta TLC'de gerçekleştirilen finalde Carmella ve Truth, Jinder Mahal ve Alicia Fox'u yenerek her ikisi de Royal Rumble'da 30. sıradan maça girme hakkı kazandı. Royal Rumble maçına katıldı ancak Charlotte Flair tarafından elendi.

Şubat ayında Carmella, Naomi ile takım kurmaya başladı ve ikili WWE Kadınlar Takım Şampiyonluğu'nun ilk kazananı olmak için altı takımlı Elimination Chamber maçına katıldı ve burada ilk elenen takım oldular. WrestleMania 35'in ilk maçında Carmella, WrestleMania Kadınlar Battle Royal'i kazandı ve son olarak Sarah Logan'ı eledi. Mayıs ayında Carmella, Money in the Bank merdiven maçında yer aldı. Burada bir kez daha dizinden sakatlandı ve başarısız oldu. Carmella, Fire and Desire (Mandy Rose ve Sonya Deville) grubu arasında bir kavgayı alevlendirmek için kullanıldı. Carmella'nın WWE 24/7 kazananı R-Truth ile takılmaya devam etmesiyle bu kavga hızla sona erdi. R-Truth için 7/24 Champions kemerini koruması için çeşitli rakiplere karşı savunmasına yardım etti. 23 Eylül Raw programında Carmella, 7/24 Şampiyonluğu'nu ondan almak için Truth'u bir şekilde kandırdı. Unvan saltanatı 11 gün sonra, 4 Ekim'deki SmackDown'un 20. Yıldönümü sırasında Marshmello'nun sahne arkasında tuş edilmesiyle sona erdi. O gecenin ilerleyen saatlerinde Carmella, otoparkta gerçekleşen bir bölümde Marshmello'dan unvanını geri aldı. Hell In A Cell sırasında Tamina, Carmella'yı tuş ederek ikinci saltanatını yalnızca 2 günde sonlandırdı ancak birkaç dakika sonra Carmella, Truth'un Tamina'yı yenerek 7/24 Şampiyonluğu kazanmasına yardım etti. Carmella ve R-Truth arasındaki ittifak, draft sırasında Truth'un Raw markasına seçilmesi ve Carmella'nın SmackDown brandında kalmasıyla aniden sona erdi. 8 Kasım SmackDown şovunda Carmella ve Dana Brooke, Fire and Desire'ı yenerek Survivor Series'te SmackDown Takımının bir parçası olmaya hak kazandılar ancak etkinlikte Team NXT'ye yenildiler.

Dokunulmaz (2020 - 2022)

26 Ocak 2020'de Royal Rumble etkinliğinde Carmella, Shayna Baszler tarafından elenmeden önce Royal Rumble maçına katılıp 27 numaradan girdi ve altı dakikadan fazla ringde kaldı. Şubat ayında Sonya Deville ve Mandy Rose gibi isimlere karşı galibiyetler elde eden Carmella, Şubat ayında SmackDown Kadınlar Şampiyonası için bir şampiyonluk maçı kazandı ancak Bayley'e karşı başarısız oldu. Daha sonra iki ay boyunca Dana Brooke'un yanında yer alıp takım oldular. Bu ikili Alexa Bliss ve Nikki Cross'a WWE Kadınlar Takım Şampiyonası için meydan okudular ancak onlara mağlup oldular. Mayıs ayında bir eleme maçında Mandy Rose'u yendikten sonra üçüncü kez Money in the Bank merdiven maçına katıldı ancak başarısız oldu.

Eylül ayında SmackDown'da gizemli bir kadının gelişini anlatan hikayeler yayınlanmaya başladı. Altı hafta sonra, 2 Ekim SmackDown bölümünde Carmella, kendisini gizemli kadın olarak ortaya çıkardı ve yeni bir tema şarkısıyla birlikte yeni karakterini kullanmaya başladı. Beş aylık bir aradan sonra programa ilk kez 6 Kasım'daki bölümde çıktı ve Bayley'e karşı unvan koruma maçının ardından Sasha Banks'e saldırdı ve böylece 2018'den bu yana ilk kez heel oldu. Yıl sonunda ikili promolar kesmeye ve birbirlerine saldırmaya devam etti ve bu da sonunda TLC etkinliğinde SmackDown Kadınlar Şampiyonası için bir maçın oluşmasına sebep oldu. 20 Aralık'taki etkinlikte Carmella, kaybetmeme çabasıyla Banks ile şampiyonluk için karşılaştı ancak kaybetti.

Carmella, WrestleMania 37'de Billie Kay ile takım oluşturarak WWE Kadınlar Takım Şampiyonası için Nia Jax ve Shayna Baszler'e karşı Number One Contender belirlemek üzere Tag Team Turmoil maçına katıldı ancak maçta başarısız oldu. Carmella daha sonra Riott Squad'ın her iki üyesiyle de ayrı ayrı karşılaştı ve ikisini de yendi. Daha sonra kendisini "WWE'nin En Güzel Kadını" ilan etti. Daha sonra Bianca Belair'e karşı SmackDown Kadınlar Şampiyonası için 3 fırsatı olacaktı; biri 16 Temmuz SmackDown bölümünde, biri 23 Temmuz bölümünde ve biri Louisville, Kentucky'deki bir yerel şovda ancak başarısız olacaktı. Carmella'nın Bianca Belair'e karşı SummerSlam'de Sasha Banks'in yerine geçmesi planlanmıştı ancak daha sonra geri dönen Becky Lynch'in saldırısına uğradı. Carmella, Extreme Rules'un kickoff bölümünde Liv Morgan'a yenildi.

2021 Draft'ı kapsamında Carmella, Raw markasına seçildi. Ekim ayında Carmella, Queen's Crown turnuvasına katıldı ve burada ilk turda Liv Morgan'ı mağlup etti ancak yarı finalde Zelina Vega'ya yenildi. Carmella karakterinin bir parçası olarak asistanların ring kenarında sağlayacağı koruyucu bir yüz maskesi kullanmaya başladı. 22 Kasım Raw programında Carmella ile Queen Zelina, Nikki Ash ve Rhea Ripley'i yenerek WWE Kadınlar Takım Şampiyonası'nı kazandı. WrestleMania 38'in ikinci gecesinde Carmella ve Zelina, Liv Morgan ve Rhea Ripley'in yanı sıra Natalya'nın takımının da dahil olduğu Fatal Four Way takım maçında şampiyonluklarını Naomi ve Sasha Banks'e kaybettiler. Ertesi gece Raw programında Zelina, WrestleMania'daki yenilgiden dolayı Carmella'yı suçlayacaktı, bu da Zelina'nın Carmella'ya saldırmasına ve böylece takımın dağılmasına neden oldu. Carmella, 6 Ağustos'taki canlı etkinlik sırasında sakatlandı.

Aradan dönüş (2023 - günümüz)

Carmella, 30 Ocak 2023 Raw bölümünde 2020'ye kadar kullandığı önceki karakteri ile geri döndü. Ertesi hafta Raw programında Carmella, Fatal Four Way maçında Candice LeRae , Mia Yim ve Piper Niven'i yendi ve kadınlar Elimination Chamber maçına katılmaya hak kazandı. Elimination Chamber’da Carmella, en son Asuka tarafından tuş edildikten sonra maçı kazanamadı. 13 Mart Raw bölümünün ardından Carmella, gerçek hayattaki hamileliği nedeniyle ring içi aksiyonlara ara verdi.

Medya hayatı

Carmella rolündeki Van Dale, video oyunu çıkışını WWE 2K17'de oynanabilir bir karakter olarak yaptı ve o zamandan beri WWE 2K18, WWE 2K19, WWE 2K20, WWE 2K Battlegrounds, WWE 2K22 ve WWE 2K23'te yer aldı.

Carmella, Total Divas'a Haziran 2017'de dizinin yedinci sezonunda ana oyuncu olarak katıldı. Sekizinci sezonda konuk olmasına rağmen Carmella, Ekim 2019'da prömiyeri yapılan dokuzuncu sezonda diziye düzenli olarak geri döndü. Sezonda Carmella'nın Matthew Polinsky (Corey Graves) ile gerçek hayattaki ilişkisine yer verildi.

11 Haziran 2020'de Van Dale ve Polinsky, kendi aralarındaki sorunlar da dahil olmak üzere ilişkilerle ilgili farklı konuları tartıştıkları Bare With Us adlı haftalık bir podcast başlattı. Bu, Van Dale'in sunucu olarak ilk, Polinsky'nin ise ikinci podcast'idir.

Özel hayatı

Van Dale, WWE'de Big Cass olarak tanınan güreşçi arkadaşı William Morrissey ile bir ilişki içindeydi.

2019'da Corey Graves olarak bilinen WWE çalışanı Matthew Polinsky ile bir ilişkiye başladı. İkili 7 Nisan 2022'de evlendi. 31 Ekim 2022'de Instagram hesabında dış gebelik geçirdiğini ve bunun düşükle sonuçlandığını açıkladı. 1 Mayıs 2023'te çift ilk çocuklarını beklediklerini açıkladı. Carmella daha sonra 8 Kasım'da bir erkek çocuk doğurdu.

Van Dale sertifikalı bir fitness eğitmeni ve kişisel antrenördür. Ömür boyu profesyonel güreş hayranıdır ve çocukken Miss Elizabeth'i idol olarak görmüştür.

Van Dale, 3 Şubat 2020'de Capo Cagna adlı kendi şarap markasını piyasaya sürdü.

Filmografi
YılYapımRolNot
2015 - 2019Total DivasKendisiKonuk (4, 6 & 8. sezon)
Başrol (7 & 9. sezon)
2019Total BellasKendisiBölümler: "Bellas Are Back in Action" & "Bellas and the City"
2019The Beach BumSamantha
2022Corey & CarmellaKendisiBaşrol

Şampiyonlukları ve başarıları
Guinness World Records
  • Dünya rekoru: WWE Money in the Bank çantasını en uzun süre elinde tutan kişi
Pro Wrestling Illustrated
  • 2018 PWI Kadınlar 100 listesinde #7
  • 2021 PWI Kadınlar 150 listesinde #93
WWE
  • WWE 24/7 Championship (4 kez)
  • WWE SmackDown Women's Championship (1 kez)
  • WWE Women's Tag Team Championship (1 kez) – w/ Queen Zelina
  • Mixed Match Challenge (Season 2) – w/ R-Truth
  • Women's Money in the Bank (2017)
  • WrestleMania Women's Battle Royal (2019)
 
Katılım
26 Mar 2017
Konular
1
Mesajlar
39
Tepkime puanı
1
Puanları
0
Konum
istanbul
Carmella
KARİYER İNCELEMESİ/CARMELLA

KİŞİSEL BİLGİLERİ;
RİNG İSMİ CARMELLA’DIR.
Gerçek ismi ise: Leah Van Dale.
23 Ekim 1987 Doğumlu (29 yaşındadır).
1,65 Boyundadır.
Şuan WWE Superstarı olan Collin Cassady ile Sevgilidir.
Carmella WWE’nin yeni çıkarmış olan WWE2K17 oyununda karakter olmuştur.
Carmella aynı zamanda Rihanna’nın 2016tour’unda dansçı olarak çıkmıştır.
Carmella fitness ile uğraşıyordur İnstagram ve Twitter hesapları @CarmellaWwe’dir.

NXT DÖNEMİ;
2013 yılında WWE ile kontrat imzalayan Carmella ilk önce WWE’nin eğitim kampı NXT’de güreşmeye başladı. 4 Eylül 2014’de NXT’de güreşmeye başladı. Ring içi Debutunu ise Blue Pants ile yaptı. İlk olarak Collin Cassady ve Enzo Amore ile takım olarak devam etti.
13 Mayıs2015’te ise Alexa Bliss ile yaptığı maçta Blake,Murphy ikilisi Carmella’yı oyalayarak Carmella’nın kaybetmesini sağladı. 1 hafta NXT Takeover’da ise Enzo Amore ve Collin Cassady Blake ve Murphy ikilisine karşı kemer maçı yapmıştı ancak Alexa Bliss Carmella’ya saldırarak Enzo ve Collin’in kaybetmesini sağladı.
Ocak 2016 zamanında Carmella Battleroyal’ı kazandı ve 10 Ocakta Bayley ile kemer maçına gitti fakat Bayley’e karşı mağlup oldu. Carmella ana kadroda ilk kez RoadBlock’da göründü fakat maç yapmadı.

SMACKDOWN LİVE;
19 Temmuz 2016’da ise WWE Draftlar’ında Smackdown Live’a geçiş yaptı.
26 Temmuz’da debutunu gerçekleştirdi Eva Marie sözünü kesmeden önce kadınlar divizyonuna meydan okudu. 2 hafta sonra 2 Ağustos’ta Natalya Carmella’ya saldırı düzenledi.9 Ağustos’ta ise Carmella Smackdown Live’da Natalya’yı yendi.16 Ağustos’ta Becky ile takım olup Natalya ve Alexa Bliss ikilisine karşı maç yaptılar maçı Eva Marie ve daha sonrasında Naomi maçın dikkatini bozdular ama Carmella ve Becky ikilisi kazandı.
Bir gün sonra Eva Marie Natalya ve Alexa Bliss vs Carmella Naomi Becky Lynch 6-women tag team maçı Summerslam için kabul edilmiş oldu.18 Ağustosta Summerslam’de Nikki Bella geri dönüş yapmış oldu. Maçı Nikki Bella Natalya ve Alexa Bliss kazanmış oldu. SmackDown'un 23 Ağustos bölümünde Carmella, dönmekte olan Nikki Bella'ya saldırırken ve bu süreçte ve ana şubenin bir parçası olarak kendisini bir topuk olarak yeniden kurarken saldırdı. Backlash, 11 Eylül'de Carmella, açılış maçı olarak WWE SmackDown Kadın Şampiyonu'nu belirlemek için altı kadın ile bir eleme zorunluluğu ile yarıştı; Carmella Nikki'yi ortadan kaldıracaktı, ancak nihayetinde unvanı alan Becky Lynch tarafından elendi.

Carmella, Nikki ile kavga çıkardı ve Carmella'nın başarısız olduğu WWE No Mercy'de bir single maçı kuracak olan her haftanın arkasından ona saldırdı. Carmella, Nikki'nin kız kardeşi Brie Bella ve erkek arkadaşı John Cena yüzünden bugünkü haline gelmesinin tek sebebini söyleyerek, izleme başına ödeme olayının ardından devam etti. Smackdown’daki 1 Kasım bölümünde SmackDown kadın ekibindeki üyelerden biri olarak ilan edildikten sonra, 15 Kasım'da SmackDown bölümünde Nikki Bella ile yapılan bir karşılaşma sırasında RAW Bayanlar Şampiyonu Charlotte, ringe doğru çıktı ve bu durum arasında dağılma ve kavga çıktı. Nikki Bella gizemli bir şekilde sahneye saldırıp Natalya'nın yerini almasına neden olan Survivor Series'de SmackDown kadın ekibi Raw kadın takımına karşı yarışa devam etti, ancak maçı RAW takımı kazandı. Sonunda Nikki Bella ile kavgasını sona erdirme girişiminde bulunan Carmella, Nikki Bella’ya karşı bir diskalifiye maçında mağlub edildi ve daha sonra Nikki'ye Survivor Series'deki saldırganının kendisi olmadığını ortaya çıkardı.

Carmella, Nikki Bella'ya Natalya'nın onun saldırganı olduğunu kanıtlamak için Natalya'ya karşı çoklu tekli karşılaşmalar düzenleyecek ve SmackDown'ın 13 Aralık bölümünde zafer kazanacaktı. SmackDown'ın 20 Aralık bölümünde, Carmella'nın tekrar Natalya'yla Nikki hakkında daha fazla sır çıkardıktan sonra, Natalya, Carmella'ya saldırıp, Survivor Series'de Nikki'ye saldırıya itiraf ederek başarısının kıskançlığını yıllarca ortaya koyarak Nikki ile olan kavgasını sona erdirdi.

Nikki ile girdiği feud’dan mağlubiyetle ayrılan Carmella 20 Aralık’tan beri James Ellsworth ile takılıyor.

Carmella Ellsworth ile takılırken (Aliyah,Cj vb..) kişilerle karşılaşmış “Code of Silence” yaparak birçok maçını kazanmıştır.

14 Şubat 2017’de ise Becky vs Natalya maçınabaskın düzenleyerek ismini Wrestlemania’da Smackdown Live Women’s Championship için yazdırmış oldu. 21 Şubat 2017’de Becky ile karşılaştığı maçta Natalya Carmella’ya saldırıp maçı diskalifiye etti Mickie james ve Alexa Bliss gelerek bir kaos çıkmış oldu.
 
Üst