Dynamite Spoiler | Olağanüstü Söz Düellosu

The Insane Icon

Capitán
20 Eyl 2020
25,669
351
24
Tay Conti
-
CM Punk'ın müziğiyle açılış yapıyoruz. CM Punk, yoğun seyirci desteği ile titantronun önünde görünüyor. CM Punk ringe giriyor. Ama birden MJF'in müziği çalıyor. Elinde mikrofonla ringe doğru geliyor. Tabi "Asshole" chantleri eşliğinde. CM Punk chantleri atılmaya başlayınca MJF lafa giriyor. MJF, Punk'a "Sözünün kesilmesi pek iyi hissettirmiyor, öyle değil mi?" diye soruyor. "Shut the f up" chantleri atılıyor. MJF, geçen hafta bir el sıkışma teklif ettiğinde ve Punk'ın ayrıldığını özetliyor. Neredeyse topu alıp “küçük bir orospu” gibi eve gittiği zamanki gibi olduğunu söylüyor. MJF Punk'ın Pipebomb'ını gündeme getiriyor ve bunun onun en iyi anı olduğunu söylüyor. MJF, her MJF anının en iyi an olduğunu, Punk gibi tek gimmickli bir ponçik olmadığını söyleyerek devam ediyor.

Straight Edge olduğu için Punk ile gurur duyduğunu söylüyor ama böyle birinin bir uyuşturucu bağımlısı gibi görüneceğini hiç düşünmediğini ekliyor. MJF, Punk'ı kiminle yüzleşmek istediği hakkında röportajlar yaparken gündeme getiriyor ve MJF dışında herkes öyleymiş. Bunun sadece Punk istemediği için olduğunu biliyormuş. MJF, Punk'ın teke tek gitmek istemediğini mi söylüyormuş? "Bu çok kötü, çünkü seni UFC kariyerinden daha hızlı bitireceğim." diyor MJF, Punk'ın nükleer bomba attığı için istediği tüm pipebombları bırakabileceğini söylüyor.

Punk sonunda gidip mikrofon alıyor. Punk, kafası karışmış bir MJF'e 'Senin için çok hayal kırıklığına uğradım,' diyor. MJF'nin geçen hafta kendisini tanıtmasından memnun olduğunu, adının Maxwell olduğunu bilmediğini söylüyor. "Senin kıskanç bir hayranım olduğunu düşündüm, çürümüş egonu beslemek istemediğim için ondan hiç bahsetmedim." diyor Punk. MJF'in duvarında bir posteri olduğunu bildiğini söylüyor. Punk geçen hafta büyük MJF'i tek kelime etmeden bitirmiş. Punk, MJF'nin zinger için bütün bir haftası olduğunu ve en az saygı duyulan meyve gibi olduğunu belirtiyor. MJF'nin gerçekte 'daha az ünlü bir Miz' olduğu halde devrimci olduğunu düşündüğünü söylüyor. MJF, bunun Punk'tan 'neredeyse istediği şey' olduğunu söylüyor. Seyircilerden "Miz" chantleri geliyor. MJF, Punk'ın daha düşük yetenekleri yenmek için mücadele ettiğini söylüyor. Punk'ın nefesinin bok gibi koktuğunu fark etmiş, bunun da nedeni muhtemelen çok fazla kıç öptüğü içinmiş. Punk'ın bu kadar mutlu olmasıyla dalga geçiyor ve robotik bir Punk promosu kesiyor. 'Yumuşamışsın. This is PG Punk. Burada koşuşturmaca, sadakat ve saygı vaaz ediyor olabilirsin.' diyor Punk'a.

MJF, Punk'ın genç yetenekle yüzleşmek için geri döndüğünü ama aynı zamanda bir tekne dolusu parayla karşılaştığını iddia ediyor. MJF, onun bozuk bir güreş ortamını düzeltmek istediğini ancak yedi yıl boyunca evde kaldığını hatırlatıyor. MJF, Punk'ın kimsenin okumadığı/izlemediği çizgi romanlar ve filmler yapmasıyla dalga geçiyor. CM Punk'ın daha fazla dayanamayacağından korktuğu için burada olduğunu düşünüyor. Punk'ın onu kıskandığını biliyormuş. Ayrıca Punk'ın ondan nefret ettiğini biliyormuş çünkü o, yükselmek zorunda kalan cılız bir çocukken organizatörlerin sevdiği her şeymiş. MJF, Punk'ın John Cena veya Triple H'den sonra her zaman en iyi ikinci olduğunu söylüyor. Şimdi ise MJF'nin ringinde ve MJF'nin şirketindeymiş. Sözlerini "I'm better than you, and you know it!" diyerek sonlandırıyor MJF.

Punk, bazılarının korktuğunu ve hayranların onu hala hatırlayıp hatırlamadığını merak ettiğini söylüyor. Punk, MJF Rosie O'Donnell'i işaretlerken Madison Square Garden'ın tamamını sattığını söyledi. Daha sonra MJF'nin New York Times'a giren bir müzikal yaptığından bahsediyor. "Şimdi bir şarkı söylemek ister misin?" diye soruyor Punk, MJF'nin çok konuştuğunu söylüyor. Punk, MJF yerine önce Darby Allin'i istediğini ve bunun MJF'yi çiğneyip geçtiği anlamına geliyormuş. "Yedeğim olmadan kazanamazsın, artık dört temel direkten biri bile değilsin, çünkü senin yerini Britt Baker aldı." diyor CM Punk. İki numara olarak anılmakla sorununun olmadığını söylüyor. Punk, MJF'ye kendisinin bir numara olduğunu düşünüp düşünmediğini soruyor. Tony Khan'ın bir numara olmasının tek yolu, Tony Khan'ın bir kızının olması ve MJF'nin onunla evlenmesi olurmuş. :DD Punk, en son Chicago'dayken dondurma verdiğini ama bu sefer kalabalığa MJF'yi yumruklayarak başka bir şey vermek istediğini söylüyor. İki taraf üstünü çıkarıyor kavga için ama MJF ringin dışına çıkıyor ve arka alana doğru gidiyor.

Vay a mükemmel promo düellosu lan. Vaktim olsa da aradan kaçırdığım lafları da yazabilseydim. Biri bu promoyu mutlaka çevirsin.

Kjetill

The Star of The Show
22 Ağu 2014
23,856
207
20
Chris Jericho
Seth Rollins
Efsane bir düelloydu ya. İzlerken bir kere bile sıkılmadım. MJF'in Punk'ın ilk partından sonra daha da yukarı çıkamayacağını düşünüyordum ama çıtayı daha da yükseğe koydu. Punk da hiç geri kalmadı tabii. Rakip şirketteki güreşçileri içeren referanslar, özellikle de Punk'ın Hunter'a son sözü mükemmeldi. Feudun Darby Allin feudları ile ilişkilendirilmesi de hoşuma gitti son olarak.

1 Kas 2019
3,960
78
Will Ospreay
Son yıllarda izlediğim en iyi segmentti. Gece gece sanki birisi debut yapmış gibi tepkiler verdim. Her yere ve her şeye gönderme yaptılar. Harikaydı.