Feminizm Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Christian

ONE & ONLY
Katılım
29 May 2015
Konular
237
Mesajlar
13,357
Tepkime puanı
668
Puanları
1,055
Yaş
23
Konum
İzmir
Christian Cage
-
Eğer dünyanın varoluşundan bu yana; dünyaya gelirken kimsenin cinsiyetini seçmediğini veyahut seçemediğini, cinsiyetlerimizdeki özelliklerin eksiklik veya fazlalıktan değil sadece farklılıktan kaynaklı olduğunu ve bunun bir önemi olmadığını, bunları fırsat olarak kullanmamak gerektiğini tüm toplumlar farketseydi ve gelecek nesillere empoze etseydi bugün bizim de işimiz,hayatımız daha kolay olurdu. Böylece bu tip tartışmalara gerek kalmazdı. Çağdaş insanlar olduğumuzu düşünüyorum ki öyle olmamıza rağmen bizim bile kafamızda soru işaretleri kalan durumlar kültürel geçmişten ve toplumsal kabul görmüş davranışlardan kaynaklı oluşabiliyor.
 

Tughshade

WCW World Champion
Katılım
14 May 2023
Konular
15
Mesajlar
91
Tepkime puanı
40
Puanları
55
Yaş
26
Konum
Konya
Web sitesi
maxxat.net
CM Punk
Sting
Her fikrin aşırısı zarardır. Zaten bu toplumu ayrıştıran şey fikirlerin, ideolojilerin aşırısıdır. Feminizm'in kötü anılmasının sebebi aşırı yani Radikal Feministler yüzündendir. Bu söylediğim şey sağ ve sol görüş içinde geçerli.
 

Gloom

アントニオ猪木
Katılım
26 Ocak 2016
Konular
170
Mesajlar
6,627
Tepkime puanı
1,191
Puanları
805
Yaş
25
CM Punk
THE Brian Kendrick
Toplumsal boyutta kadının erkekle eş görülmesiyse bahsi geçen 'feminizm', ki bir hata yapmıyorsam feminizm zaten budur, her insanın bunu destekliyor olması lazım arkadaşlar. Aksini iddia edeni de dinlemek isterim.

Ha üçüncü dalga feminizmden bahsediyorsak, günümüzdeki feminizmden bahsediyorsak, üzülerek söylüyorum ki organize bir mücadele vermek saldırganlık, linç kültürü değildir. Bu şekilde olmaz.
 
Katılım
7 Mar 2016
Konular
5,224
Mesajlar
43,221
Tepkime puanı
2,725
Puanları
1,225
Yaş
23
Konum
İzmir/Kırklareli
Brock Lesnar
-
Yani uzun uzadıya burada kadın-erkek eşittir deyip sonrasında bunu açmanın pek bir manası yok, feminizm kısaca bunu savunuyor zaten ve ben de bu görüşün destekçisiyim. Sadece tek bir şey söyleyebilirim, Türkiye’de savunulan şey feminizm değil.

Yalnız, bir feminist olarak diş geçiremediğim yegane konu araba kullanmak… Yok abi vallahi kullanamıyorlar, çünkü kadınlar yapıları gereği sakin kalabilen varlıklar değiller ve bu yapıları aracın başında onlara yansıyor ne yazık ki. Ha bunun da tabii bir şekilde toplumda dayatılan “kadın araba kullanamaz” gibi bir fikirden dolayı travmatik olarak nesilden nesle aktarıldığını düşünmek de çok mantıksız değil açıkçası.
 
Üst