Forum Kuralları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

The Peep's

Captain
Katılım
29 Haz 2010
Konular
7,760
Mesajlar
53,543
Tepkime puanı
5,344
Puanları
2,210
Konum
Alanya
Christian Cage
-
BİRİNCİ BÖLÜM: TEMEL KURALLAR VE HUKUKA UYGUNLUK

Amaç
MADDE 1-
(1) Bu kuralların amacı ; forumun genel işleyişini ve üyelerinin forum içerisindeki her türlü paylaşımı ile ticari işlerini bu kurallara ve Türkiye Cumhuriyeti mevzuatı hükümlerine göre düzenlemektir.

Kapsam
MADDE 2-
(1) Bu kuralların kapsamı; forum genelindeki tüm iletiler ve kayıtlı üyelerdir.

Tanımlamalar
MADDE 3-
(1) Kuralların uygulanmasında; platform ve forum tanımları GüreşTürkiye'yi ifade eder.

(2) Kurallardaki uzaklaştırma yaptırımlarında belirlenen süreler alt ve üst sınırları ifade eder.Bu sınırlar yaptırım süresine dahildir.

Üyelerin sorumluluğu
MADDE 4-
(1) Bu platformdaki her üye; yazdığı iletilerinden, paylaşımlarından ve ticari işlerinden sorumludur.

(2) Üyelerin forumda belirlediği giriş şifresinin güvenliğini sağlamaları bu maddenin 1. fıkrası hükümlerine tabidir.

T.C. Mevzuatına aykırı haller
MADDE 5-
(1) Bu platformda Türkiye Cumhuriyeti Anayasası , 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu, 5651 sayılı kanun ve ilgili diğer kanun/yönetmelik hükümlerine aykırı hiçbir ileti yazılamaz,ticari eylemlerde bulunulamaz ve paylaşım yapılamaz.

Hukuki uyuşmazlıklarda GuresTurkiye.net'in sorumluluğu
MADDE 6-
(1) 5.maddenin 1. fıkrasına göre ortaya çıkabilecek bir hukuki uyuşmazlıkta adli/kolluk makamlarına sunulmak üzere tüm veriler (Log kayıtları ve IP adresleri) 5 (beş) yıl süreyle saklanır.

İKİNCİ BÖLÜM: İLETİLERİN VE PAYLAŞIMLARIN DÜZENİ

Anlamsız iletiler ve paylaşımlar ile ileti sayısının artırılması amacı
MADDE 7-
(1) Forumda bilgi verme niteliğini haiz olmayan, anlamsız içerik ihtiva eden konu açılması veya açılmış konuya bu niteliklere sahip olmayan ve konunun amacına aykırı ileti yazılması halinde;

(2) Forumdaki ileti sayısını artırma güdüsü ile hareket edilmesi halinde;

üyenin iletisi silinerek uyarılır.Uyarılan üyenin bu madde hükümlerine aykırı hareketine devamı tespit edilirse üye; 1 ila 5 gün süresince forumdan uzaklaştırılır.

Hukuka ve adaba aykırı haller
MADDE 9-
(1) Her üye ; toplumda teamül haline gelen kurallara, ahlâka ve adaba uygun düşen ileti yazmakla yükümlüdür.

(2) Bu maddenin 1. Fıkrasında yer alan yükümlülüklere aykırı hareket eden üyeler 2 ila 10 gün süresince forumdan uzaklaştırılır.

İçeriği suç teşkil eden ve ilgili kanun hükümlerine aykırı paylaşımlar
MADDE 10-
(1) Forumda yazılan iletilerde aşağıdaki unsurları ihtiva eden hususların varlığı ve bu içerikleri barındıran her türlü platformun tanıtımı halinde üye 1 aydan az olmamak üzere forumdan uzaklaştırılır:

a) Türkiye Cumhuriyeti mevzuatına aykırı suç teşkil eden her türlü içerik
b) 957 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na ve ilgili diğer kanun hükümlerine göre yasal hak sahibi veya dağıtıcısının izni olmadan paylaşılan müzik (mp3), film ve diğer fikir ve sanat eserleri
c) 5651 sayılı kanun ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu çerçevesinde katalog suçlarına ve genel hükümlere tabi yetişkin içerik

Hacking haberleri ve paylaşımı
MADDE 11-
(1) Hukuka aykırı yollarla ele geçirilen web sitelerine ait haberler aşağıda yazılı haller dışında gövde gösterisi veya bu eylemi gerçekleştiren grubu övmek ve desteklemek maksadıyla paylaşılamaz, yayınlanmış haber konularına bu maksatla ileti yazılamaz.

a) Basına yansımış veya toplum veya dünya nezdinde infial uyandırma niteliğini haiz haberler

(2) Yukarıdaki fıkra hükmüne aykırı hareket eden üye 5 ile 10 gün süresince forumdan uzaklaştırılır.

İleti yazma şekli
MADDE 12-
(1) Üye, forumdaki yazılarının tamamını kalın (bold), eğik (italik) veya büyük harflerle yazmak yasaktır.

(2) Üye, forumda bir konu içerisinde art arda 2 veya üzeri ileti yazamaz.

(3) Yukarıdaki yükümlülüğe aykırı hareket eden kişinin iletisi düzenlenir.Bu tutumun devam ettiği saptanırsa üye; 1 ila 3 gün süresince forumdan uzaklaştırılır.

ATATÜRK ve diğer 3. şahıslar aleyhine yazılan iletiler
MADDE 13-
(1) Bu platformda Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu ULU ÖNDER Mustafa Kemal ATATÜRK'ün şahsına ve topluma kazandırdıklarına ilişkin 5816 sayılı ATATÜRK ALEYHİNE İŞLENEN SUÇLAR HAKKINDA KANUN'a aykırı ve toplum vicdanına sığmayan hiçbir ileti yazılamaz,paylaşım yapılamaz,ticari eylemde bulunulamaz.

(2) Üyeler, dünya ülkelerinin devlet başkanları,devlet büyükleri,siyaset ve din adamları ve diğer 3. şahıslar aleyhine konusu suç teşkil eden hiçbir paylaşımda bulunamaz,ileti gönderemez ve ticari eylemlerde bulunamaz.

(3) Bu maddenin 1. fıkrasına aykırı hareket eden üye; süresiz, bu maddenin 2. fıkrasına aykırı hareket eden üye; 5 ila 30 gün süresince forumdan uzaklaştırılır.

ÜÇÜNCÜ BÖLÜM: FORUM DÜZENİ

1) "GüreşTürkiye" adı altında örgütlenip başka forumlara, sayfalara veya topluluklara saldırmak yasaktır. Site yönetimi hiçbir saldırıyı yönetmez ve saldırıya karışmaz. Böyle bir olay olması durumunda saldırıdan hukuken forumumuz değil, IP adreslerinden saptanan saldırganlar sorumlu tutulacaktır.

2) Forumda yazılan mesajlardan tamamen yazan kişi sorumludur. Şahısların yazdıkları mesajlardan dolayı Güreş Türkiye hiçbir sorumluluk kabul etmez. Forumumuzda üyeliği bulunmayan birisi forumda bir sorun görmesi durumunda forumun sağ altında bulunan "Bize Yazın" sekmesine tıklayarak şikayetlerini yönetim üyelerine bildirebilirler.

3) Forum içerisinde forum kurallarını ihlal eden bir durum veya üye olduğunda olayı konuya veya üyeye mesaj atarak çözmeye çalışmak yasaktır. Böyle bir durumda olay üye avatarı altında bulunan
report.gif
butonuyla yöneticilere bildirilmelidir.

4) Başka bir üyeye hakaret etmek ve bir üyeyle kavga içerikli tartışmaya girmek yasaktır. Eğer bir üye sizi rahatsız ediyorsa
report.gif
butonu ile durumu yöneticilere bildirebilirsiniz.

5) Forumda mesaj yazarken kendinize yapılmasını istemediğiniz davranışları başkasına yapmayınız. İnsanları aşağılamak, aile ortamını baltalayıcı hareketlerde bulunmak, ego tatmin etme amaçlı davranışlar sergilemek, hoşgörüsüz, saygısız, laf sokma mesajları yazmak, üye ya da üyeleri rahatsız etmek ve benzeri türevde hareketlerde bulunmak yasaktır.

6) Kuralları, forumu, konuyu veya üyeyi tiye almak, trollemek yasaktır.

7) Konu içerisinde tartışmaya mahiyet verecek mesaj atmak, güreşçiye veya güreşçi fanına hakaret içerikli mesaj atmak ve paylaşımlar yapmak yasaktır.

8) Sansürlü ya da sansürsüz argo ve küfürlü konuşmak-yazmak yasaktır.

9) Forum içerisinde mesaj yazılırken yazım kurallarına uymak, noktalama işaretlerini kullanmak ve anlatım bozukluğuna dikkat etmek mecburidir.

10) Güreş tartışma konularında görüş belirtirken o görüşe sahip olma sebebini de belirtmek gerekmektedir. Konuyla alakası olmayan mesaj göndermek, üstteki yorumları yineleyen ve "+1, aynen, katılıyorum" gibi sade kalıplar içeren mesajlar yazmak yasaktır.

11) Forumda ülke gündemini ilgilendirmeyen din ve siyaset konusu açmak, din ve siyaset tartışması yapmak yasaktır.

12) Bir kişinin birden fazla üyelik alması yasaktır. Birden fazla hesabı bulunan üyeler IP adreslerinden tespit edilip forumdan uzaklaştırılacaktır.

13) Forum içerisinde site, sayfa veya bir topluluk reklamı yapmak yasaktır.

14) Herhangi bir Türk facebook sayfası ya da forumundan izinsiz alıntı yapmak yasaktır.

15) Warez, yasaklı, telif hakkı içeren paylaşımların yapılması yasaktır.

16) İmza, avatar, mesaj gibi forumun farklı kollarından herhangi bir forum üyesine gönderme yapmak, laf sokmak yasaktır.

17) Avatar ve imza kurallarımız;

a-) İmza bölümüne tek bir fotoğraf konulabilir. Bunun dışında userbarda kullanılabilir. Diğer fotoğraflar yazı panelindeki butonu spoiler kutucuğu içine alınır. Spoiler kutusu dışında gif kullanmak yasaktır.

b-) İmzada bulunan açık resim boyutları en fazla 600(en)x300(boy) ölçülerinde olmalıdır. Spoiler resimlerinde boyut önemsizdir.

c-) En fazla üç tane olmak üzere userbar kullanılabilir. Userbarlerin gif uzantılı olmasında problem yoktur.

d-) Avatara gif koymak yasaktır.

Kurallara aykırı avatar ve imzalar silinecektir.

18) Konu veya konu içi kurallarımız;

a-) Konu açarken başlıkta her kelimenin ilk harfi büyük yazılmalıdır. "Triple H oyunun bittiğini söyledi" gibi değil "Triple H Oyunun Bittiğini Söyledi" gibi.

b-) Haftalık şovlardan sonra saat 18:00'a kadar, PPV'lardan sonra saat 21:00'a kadar forumda şovlar hakkındaki konu başlıklarına spoiler ibaresi koymak zorunludur. Ayrıca belirtilen saatler süresince imza ve avatarınızda bu şovlardan görsel bulundurmanız veya çizge bölümündeki konularda paylaşmanız yasaktır.

c-) Spoiler içerikli bir konu açılırken başlığa "spoiler" ibaresi eklemek ve başlığın içeriği ifşa etmemesine dikkat etmek mecburidir.

d-) Haber konusu açarken kaynağı da belirtmek mecburidir.

e-) Anket konuları açarken anket ismine "?, .." gibi şeyler yerine anket sorusunu yazmak mecburidir.

f-) Diva konuları başta olmak üzere müstehcen, aşırı cinsellik, adult içerikli yorumlar atmak yasaktır.

g-) Sadece gülücük, smiley içeren mesajlar göndermek yasaktır. Bunun yanında konuyla alakasız mesaj atmak, herhangi bir amacı olmayan gereksiz/boş yorum yapmak yasaktır.

h-) Kasıtlı olarak art arda mesajlar atmak yasaktır.

j-) Konu açarken başlıkta ": D", ": )", "xD" smileyler kullanmak yasaktır

YUKARIDA YAZILI KURALLAR HARİCİ;

Kullanıcı seçenekli forum özelliğimiz; Alıntı Yapılan Tüm Mesajlarınızdan Haberiniz Olsun
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst