Untitled Document

Golden Globe 2022 Ödülleri!

DarylDiXoN

Rüyalar...

DarylDiXoN

Rüyalar...
27 Ocak 2014
20,182
565
23
İzmir / Bornova
Jeff Hardy
CM Punk
79'uncu Golden Globe Ödülleri'ni kazananlar belli oldu:
Drama dalında en iyi sinema filmi
"The Power of the Dog"
Müzikal ya da komedi dalında en iyi film
“West Side Story”
Drama dalında sinema filminde en iyi erkek oyuncu
Will Smith (“King Richard”)
Drama dalında sinema filminde en iyi kadın oyuncu
Nicole Kidman (“Being the Ricardos”)
Müzikal ya da komedi sinema dalında en iyi erkek oyuncu
Andrew Garfield (“Tick, Tick … Boom!”)
Müzikal ya da komedi sinema dalında en iyi kadın oyuncu
Rachel Zegler (“West Side Story”)
En iyi yönetmen (Sinema)
Jane Campion (“The Power of the Dog”)
Sinema dalında en iyi yardımcı erkek oyuncu (Drama)
Kodi Smit-McPhee (“The Power of the Dog”)
Sinema dalında en iyi yardımcı kadın oyuncu (Drama)
Ariana DeBose (“West Side Story”)
En iyi TV dizisi (Drama)
“Succession”
En iyi TV dizisi (Müzikal ya da komedi)
“Hacks” (HBO Max)
TV dizisi dalında en iyi erkek oyuncu (Drama)
Jeremy Strong (“Succession”)
TV dizisi dalında en iyi kadın oyuncu
Michaela Jaé Rodriguez (“Pose”)
TV dizisi dalında en iyi erkek oyuncu (Müzikal ya da komedi)
Jason Sudeikis (“Ted Lasso”)
TV dizisi dalında en iyi kadın oyuncu (Müzikal ya da komedi)
Jean Smart (“Hacks”)
Mini dizi dalında en iyi erkek oyuncu
Michael Keaton (“Dopesick”)
Mini dizi dalında en iyi kadın oyuncu
Kate Winslet (“Mare of Easttown”)
En iyi mini dizi
“The Underground Railroad”
TV dalında en iyi erkek oyuncu
O Yeong-su (“Squid Game”)
TV dalında en iyi yardımcı kadın oyuncu
Sarah Snook (“Succession”)
En iyi Film müziği
“Dune” (Warner Bros.) — Hans Zimmer
Yabancı dilde en iyi film
“Drive My Car” (Janus Films) — Japonya
En iyi senaryo (sinema)
Kenneth Branagh — “Belfast” (Focus Features)
En iyi orijinal şarkı (Sinema)
“No Time to Die” from “No Time to Die” (MGM/United Artists Releasing) — Billie Eilish, Finneas O’Connell
En iyi animasyon
“Encanto” (Walt Disney Studios Motion Pictures)

Golden-Globes-2022-The-Power-of-the-Dog-West-Side.jpg

2 Eki 2021
792
1,118
27
Ohio
Shawn Michaels
-
Nicole Kidman biraz surpriz oldu acikcasi. Kristen Stewart suan hatirlayabildigim Chicago, Palm Springs, Dublin, Detroit, Austin, Florida, Londra ve daha bircok lokal film festivallerinden en iyi aktris oduluyle donmustu. Ama bu demek degildir ki Kidman'a sasirmam olumsuz anlamda olsun. Kidman da baya iyiydi filminde. Cok begendigim bir oyuncu olmamasina ragmen Lucille Ball gibi onemli bir figurun altindan gayet iyi kalkmisti. Oscar'a dogru Lady Gaga, Jodie Comer, Olivia Colman, Jessica Chastain, Sandra Bullock, Alana Haim gibi isimler de reklami yapildikca bu yaris kizisacaktir.

West Side Story'e sasirmadim, Oscar'i supurecektir. Belfast ve West Side Story tam Akademi'nin ve elestirmenlerin kriterlerini saglayan filmler. Jane Campion'a cok sevindim, canim yonetmenim. Andrew Garfield da hak etti vallahi yalan yok. Will Smith, muhtemelen demiyorum kesin bir sekilde buradan Oscar'i da kazanacaktir. Herif resmen Oscar alayim diye inanilmaz isler yapti, hak etti de.

Neyse, televizyona gecelim. Canim Kate Winslet'e cok sevindim, rivayete gore kendisinin kariyerindeki en sevdigi rolu Mare Sheehan'mis ve bunu ustalik donemi olarak tanimliyormus. Succession zaten aktif televizyonda devam eden diziler arasinda en iyi drama, hic sasirtici olmadi. 2020'lerin Mad Men'i tadinda ilerliyor. Sarah Snook hak ettigi odulu almis. Komedi icin Ted Lasso ve Hacks'in kapisacagi belliydi, ben Hacks'i daha basarili bulan kisimdayim. Ted Lasso konu olarak futbolu isledigi icin daha populer fakat Hacks daha gercekci, Bojack Horseman gibi. O yuzden yine sevindirici oldu.

Genel olarak sonuclara sevindim. Fakat tarihteki en rezil Golden Globe galasi oldu. Cunku malum Covid yine golge dusurdu. Zayif gecen 2020'nin ardindan 2021 bize hem sinema hem de televizyon anlaminda muhtesem bir takvim sundu. Tek tadimizi kaciran Covid maalesef.

DarylDiXoN

Rüyalar...

DarylDiXoN

Rüyalar...
27 Ocak 2014
20,182
565
23
İzmir / Bornova
Jeff Hardy
CM Punk
Nicole Kidman biraz surpriz oldu acikcasi. Kristen Stewart suan hatirlayabildigim Chicago, Palm Springs, Dublin, Detroit, Austin, Florida, Londra ve daha bircok lokal film festivallerinden en iyi aktris oduluyle donmustu. Ama bu demek degildir ki Kidman'a sasirmam olumsuz anlamda olsun. Kidman da baya iyiydi filminde. Cok begendigim bir oyuncu olmamasina ragmen Lucille Ball gibi onemli bir figurun altindan gayet iyi kalkmisti. Oscar'a dogru Lady Gaga, Jodie Comer, Olivia Colman, Jessica Chastain, Sandra Bullock, Alana Haim gibi isimler de reklami yapildikca bu yaris kizisacaktir.

West Side Story'e sasirmadim, Oscar'i supurecektir. Belfast ve West Side Story tam Akademi'nin ve elestirmenlerin kriterlerini saglayan filmler. Jane Campion'a cok sevindim, canim yonetmenim. Andrew Garfield da hak etti vallahi yalan yok. Will Smith, muhtemelen demiyorum kesin bir sekilde buradan Oscar'i da kazanacaktir. Herif resmen Oscar alayim diye inanilmaz isler yapti, hak etti de.

Neyse, televizyona gecelim. Canim Kate Winslet'e cok sevindim, rivayete gore kendisinin kariyerindeki en sevdigi rolu Mare Sheehan'mis ve bunu ustalik donemi olarak tanimliyormus. Succession zaten aktif televizyonda devam eden diziler arasinda en iyi drama, hic sasirtici olmadi. 2020'lerin Mad Men'i tadinda ilerliyor. Sarah Snook hak ettigi odulu almis. Komedi icin Ted Lasso ve Hacks'in kapisacagi belliydi, ben Hacks'i daha basarili bulan kisimdayim. Ted Lasso konu olarak futbolu isledigi icin daha populer fakat Hacks daha gercekci, Bojack Horseman gibi. O yuzden yine sevindirici oldu.

Genel olarak sonuclara sevindim. Fakat tarihteki en rezil Golden Globe galasi oldu. Cunku malum Covid yine golge dusurdu. Zayif gecen 2020'nin ardindan 2021 bize hem sinema hem de televizyon anlaminda muhtesem bir takvim sundu. Tek tadimizi kaciran Covid maalesef.
Kendall'ı oynayan reis de aldı brom.

Emma Stone aşkıma üzüldüm, Dune en iyi filmi almalıydı bence.
Dune en iyi filme belki girer ama imkansız alması.