Untitled Document

Güreşin Ne Kadarı Doğaçlama?

Caligula

lanetimi kokla bebek

Caligula

lanetimi kokla bebek
1 Tem 2017
6,634
1,224
Madıköy
Undertaker
pro-wrestlers.jpg

Kafama hep takılan bir soru bu. Sadece ring içini hesaba katarsak gördüğümüz aksiyonun ne kadarı önceden çalışıldı ve planlanmış ne kadarı ise maçın akışında gelişen hareketler bunu merak ediyorum. Maç yapan güreşçiler önceden nerede ne yapacağını detaylı bir şekilde konuşuyorlar mı yoksa sadece kaba taslak üzerinden mi geçiyorlar?​

Khrimur

ACKNOWLEDGE ME

Khrimur

ACKNOWLEDGE ME
2 Haz 2020
6,786
832
-
Ryback
Ryback
Ara ara güreşçiler arasında fısıldaşmaları zaten biliyoruz önemli momentleri yapıp çoğunu doğaçlama yaptıklarını düşünüyorum yani gidip her maçı prova ederlerse gerçekten çekilecek çile değil çünkü.

LegenDWyatt

Hacı Ahmet Ak Fan

LegenDWyatt

Hacı Ahmet Ak Fan
28 Ocak 2016
14,896
937
23
Denizli - İngiltere
The Fiend
Güreşçilere kağıt veriyorlardır, ezberledikten sonra provada pratiğe döküyorlardır. Maçta da unutunca "şimdi ne yapıyorduk len?" diye birbirlerine soruyorlardır. Resmi bilgisi olan bizi bilgilendirsin.

Imperium

if you smell what Imperium is cooking

Imperium

if you smell what Imperium is cooking
12 Mar 2020
12,562
7,530
-
Gigi Dolin
John Cena vs Brock Lesnar Extreme Rules 2012 doğaçlama diyenlerin tezini çürütür.

Viva ElPatron

over as f*ck

Viva ElPatron

over as f*ck
28 Ara 2014
3,122
243
İzmir
Benim de merak ettiğim bir soru. İzlerken arada dalıp kendime kendime düşünürüm. Hepsinin ezber olmasının mümkünatı yok. Maç içerisindeki kilit noktalar harici serbestlerdir tahminimce. Kendi aralarında paslaşıyorlardır maç öncesinde.

The Unleashed

AAAAAAAAAAAAAAAA

The Unleashed

AAAAAAAAAAAAAAAA
3 Nis 2014
5,048
3,191
23
Aydın
Adam Cole
-
WWE'de güreşçiler live eventlarda birbirleri ile o kadar çok karşılaşıyorlar ki artık bi zaman sonra tamamen otomatik güreşiyorlar. Cody ve Seth'in 3 PPV maçına çıkmalarına rağmen toplam vs sayılarının +20 olması buna örnek olabilir. Sadece o PPV'de yapılacak önemli hareketleri, önemli anları maçtan önce aralarında deneyip, yaptıklarını geri kalanını ise maç anında doğaçlama yaptıklarını düşünüyorum.