Hiro Saito | Kariyer İncelemesi

Straight Edge Societh

"Finished The Story!"
Katılım
23 Ara 2013
Konular
6,317
Mesajlar
28,139
Tepkime puanı
10,721
Puanları
1,720
Yaş
24
Konum
Trabzon
CM Punk
XLaiXb0rhtJwukhjjGT1mDA_JYESbTxCKFaEyggDl5fN0l2b2rxuarayChJQti7wl1wXbCBwbnIbqMsksRIqQ-_8-rkHErr8eyn9hLJFq0-FV8pz8yXAPZrJCeEWQcoPrOs

Doğum Adı:Hiroyuki Saito
Doğum Tarihi ve Yeri:25 Mayıs 1961 - Kawasaki, Kanagawa, Japonya
Boyu:175 cm
Kilosu:97 kg
Antrenörü:Tokyo Joe
Debut:26 Ağustos 1978

Hiroyuki Saito en çok Hiro Saito kısaltılmış adıyla bilinen Japon profesyonel güreşçidir. İlk AJPW Dünya Gençler Ağırsıklet Şampiyonu'dur.

Profesyonel güreş kariyeri

Eski bir judocu olan Hiro, 1978 yılında New Japan Pro-Wrestling'de (NJPW) çıkış yaptı. Mayıs 1985'te The Cobra'yı yenerek WWF Gençler Ağırsıklet Şampiyonluğu'nu kazandı ancak 2 ay sonra ona geri kaybetti. Saito, 28 Temmuz 1985'te NWA Dünya Gençler Ağırsıklet Şampiyonluğu için The Cobra'yı yenmeye devam etti, ancak aynı gece unvanı ona geri kaybetti.

Saito kısa süre sonra All Japan Pro Wrestling'e (AJPW) geçti ve burada Shunji Takano ile birlikte "Calgary Hurricanes"i kurdu. Temmuz 1986'da All Japan World Junior Heavyweight Championship turnuvasına katıldı ve finalde Brad Armstrong'u yenerek ilk Dünya Junior Heavyweight Şampiyonu oldu. Dört ay şampiyon olduktan sonra Saito unvanını eski ekip arkadaşı Kuniaki Kobayashi'ye kaybetti.

Saito, Raging Staff olarak bilinen gruba katıldı ve kısa süre sonra Super Strong Machine ile Aralık 1990'da Hiroshi Hase ve Kensuke Sasaki'den IWGP Dünya Takım Şampiyonluğu'nu kazandı ve Hase ve Sasaki Mart 1991'de geri kazanana kadar 3 ay boyunca ellerinde tuttularRaging Staff dağıldıktan sonra Saito, Masahiro Chono ve Hiroyoshi Tenzan ile Team Wolf'a katıldı ve daha sonra nWo Japan'ın bir parçası oldu.

2006 yılında, uzun yıllar yer aldıktan sonra Saito bir kez daha New Japan'dan ayrıldı ve Tatsumi Fujinami'nin Muga şirketi için görünmeye başladı.

Saito, 4 Ocak 2017'de Wrestle Kingdom 11'de bir kez daha New Japan'a döndü ve Michael Elgin tarafından elenmeden önce New Japan Rumble'a katıldı. Ertesi gün Saito, eski üyeler Satoshi Kojima, Scott Norton ve Hiroyoshi Tenzan'ın yanı sıra Cheeseburger ile birlikte Bullet Club'ı (Kenny Omega, Bad Luck Fale, Tama Tonga, Tanga Loa ve Bone Soldier) yenmek için sadece bir geceliğine Team 2000'i yeniden kurdu.

Hiro Saito, maçlarda "diving senton" ya da üst ipten oturma sıçramasını kullanan ve popülerleştiren ilk Japon güreşçidir. İsmini ve görünüşünü paylaşmasına rağmen (sarı saçları dışında) Masa Saito ile akraba değildir; Hiroyuki onu taklit etmek için (Masa Saito'nun gerçek adı Masanori olduğu için) ve ayrıca talihi paylaşmanın ("iyi şans") bir anlamı olarak adını "Hiro" olarak kısaltmıştır.

Şampiyonlukları ve başarıları
All Japan Pro Wrestling
  • NWA World Junior Heavyweight Championship (1 kez)
  • World Junior Heavyweight Championship (1 kez)
New Japan Pro-Wrestling
  • IWGP Tag Team Championship (1 kez) – w/ Super Strong Machine
  • WWF Junior Heavyweight Championship (1 kez)
  • Teisen Hall Cup Six Man Tag Team Tournament (2003) – w/ Shinsuke Nakamura & Tatsutoshi Goto
Tokyo Sports
  • Best Tag Team Award (1996) – w/ Hiroyoshi Tenzan & Masahiro Chono
Wrestling Observer Newsletter
  • Best Gimmick (1996) – nWo
  • Feud of the Year (1996) New World Order vs. World Championship Wrestling
 
Üst