Hook | Kariyer İnceleme

DarylDiXoN

💙 bruv 💙
Top Poster Of Month
Katılım
27 Ocak 2014
Konular
4,085
Mesajlar
33,983
Tepkime puanı
6,750
Puanları
1,670
Yaş
26
Konum
Mersin / Erdemli
Will Ospreay
CM Punk
Hook

hook-1109x570.jpg


Tyler Cole Senerchia 4 Mayıs 1999'da doğmuş Hook ring ismiyle güreş dünyasında tanınmıştır. AEW'da kontratlı güreşçi olan Tyler şu anda FTW şampiyonudur. FTW şampiyonluğu babası Tazz tarafından oluşturulan oluşturulmuştur.

All Elite Wrestling (2020–günümüz)

25 Kasım 2020 Dynamite bölümünde Senerchia 'Hook' ring ismiyle heel olarak debut'unu Team Taz'ın bir parçası olarak yapmıştı. Brian Cage, Ricky Stark ve Powerhouse Hobbs da takımın parçasıydı. 8 Aralık 2021'de ring içi debut'unu Fuego Del Sol'a karşı bir Rampage bölümünde yapmıştı. Maçı da Redrum adlı yarım Nelson şokuyla maçı pes ettirerek kazandı. Maçtan kısa bir süre sonra da Tony Khan onun şirketle sözleşme imzaladığını duyurdu. Çaylak olmasına rağmen eleştirmenlerden övgü yoplayan Hook internette de meme hâline gelmişti. Hatta CM Punk "Send Hook" meme'ine de neden olmuştu. 2 hafta sonra da Rampage: Holiday Bash'te Bear Bronson'ı yendi. Bir sonraki maçı Aaron Solo'ya karşıydı ve kazandı. Bu maç sonrasında da Q.T. Marshall ile olan feudları başladı. Hook'un bu feudu 6 Mart 2022'de Revolution'da The Buy In'de yenmesiyle zirveye sokmuştu. Mayıs'ta Danhausen ile takılmaya başladı. 27 Temmuz'daki Dynamite: Fight for the Fallen şovunda FTW Championship, babasının Extreme Championship Wrestling (ECW) şirketinde yarattığı kemer, için yapılan bir maçta Ricky Starks'ı yenerek kemeri kazandı.

a2be4e75f58072cf2c5b8c8e90ad8b2bdf1b55c1.gifv


The Firm ile feuda girdi. Lee Moriarty, Ethan Page ve Big Bill'i takım maçlarında yenmek için Jungle Boy ile beraber oldu ve onun yokluğundaysa Double or Nothing'e kadar feudta tek başına kaldı, Buy-In'de Hardyler ile takım olup Page ve The Gunns'ı yendi. 25 Haziran 2023'te Forbidden Door'da Jack Perry ismiyle bilinen Jungle Boy, IWGP World Heavyweight Championship kemerini Sanada'ya kaybedince Hook'a saldırdı. Heel turn yaptı. 19 Temmuz'da Blood & Guts'ta Perry Hook'u yendi ve FTW Championship kemerini kazandı. Bu süreçte Hook AEW kariyerindeki ilk tekli yenilgisini de böyle almıştı. 27 Ağustos'taki All In:Zero Hour sırasında Hook Perry'yi yenip 2. kere kemeri kazanıp rekoru babası Tazz ile beraber paylaşıyordu. 19 Ocak'ta Dynamite'ın bölümünde AEW ana kemeri için Joe ile kapıştı ancak maçı kaybetti.

Dipnot:
Hook'un finisher'ı Redrum, babasının bitiricisi Tazmission ile benzerdir. (kata ha jime olarak da bilinir) Ona "Soğuk Kalpli Yakışıklı Şeytan" lakabı verilmiştir. Hook theme song olarak Blue Chips 7000 albümündeki Action Bronson şarkısı "The President's Intent"i kullanır.

Kişisel Hayatı
Taz olarak bilinen Peter Senerchia'nın oğludur. İtalyan kökenlidir. Senerchia Plainedge Lisesi'nde Lakros takımındaydı ve eyaletlerde ödüller toplayıp Inside Lacrosse tarafından gösterilen listede 74. sırada yer aldı. 2018'de Bucknell Bison erkek lakros takımında uzun sopalı orta saha oyuncusu olarak oynadı ve sonra da Sacred Heart Pioneers'a transfer oldu.

Şampiyonlukları ve Başarıları

All Elite Wrestling

Hâlâ FTW Championship kemerinin sahibi (2 kez) - rekoru babasıyla tutuyor.

Pro Wrestling Illustrated
500 güreşçi arasında 124. (2022)​
 
Üst