İsveç Olayının İntikamı İçin Atatürk Büstüne Saldırmak…

LegenDWyatt

Hacı Ahmet Ak Fan
Konular
112
The Fiend
-
Atatürk din düşmanıydı tamam da şu konuyla ne alakası var adamın? Saldırmak için bahane arıyorlar.

Konular
2,481
Seth Rollins
Evet hocam, din düşmanıydı.
Din düşmanı ile insanların dini görüşlerine laf etmemek, herkesi dinine göre yargılamak değil insan olarak yargılamak arasında fark var. Din düşmanı olan birisi halkının çoğunluğunun inandığı dine göre bazı şeyleri yapmaz. Atatürk’ün müslüman olup olması önemli değil. Zaten kişisel olarak da inandığı bir dini olduğunu düşünmüyorum. Ama bu adam dualarla bu ülkeyi kurup halkının dinine saygı gösteriyorsa ki önemli olan saygı göstermek zaten. Umarım bu iki şeyin farkına varırsın.

Birazvodka

Kayıtlı Üye
Konular
299
John Cena
-
Atatürk din düşmanıydı tamam da şu konuyla ne alakası var adamın? Saldırmak için bahane arıyorlar.
Ya tamam en inançsız sensin kardeşim ya. Din düşmanı ne alaka? Adam diyanet diye bir kurum kuruyor en nihayetinde. Kendisi inançsızdır veya değildir; eldeki verilerle bunu bilemiyoruz ama yaptıkları din düşmanlığıyla açıklanamaz. Sağ gericiler olanları nasıl çarpıtıyorsa öyle çarpıtıyorsun. Atatürk'ün elinde inanılmaz bir güç vardı, din düşmanı olsa camileri yıktırır, ezanları yasaklardı. Atatürk'ün senin gibi inançsız olmasını istemen ayrı bir şey, sırf böyle istediğin için adamı bambaşka bir şekilde lanse etmek ayrı bir şey.

LegenDWyatt

Hacı Ahmet Ak Fan
Konular
112
The Fiend
-
Din düşmanı ile insanların dini görüşlerine laf etmemek, herkesi dinine göre yargılamak değil insan olarak yargılamak arasında fark var. Din düşmanı olan birisi halkının çoğunluğunun inandığı dine göre bazı şeyleri yapmaz. Atatürk’ün müslüman olup olması önemli değil. Zaten kişisel olarak da inandığı bir dini olduğunu düşünmüyorum. Ama bu adam dualarla bu ülkeyi kurup halkının dinine saygı gösteriyorsa ki önemli olan saygı göstermek zaten. Umarım bu iki şeyin farkına varırsın.
Anlattığınız şeylerin dediğim şeyle, Atatürk'ün din düşmanı olmasıyla ne alakası var anlamış değilim. Dinsiz olmasının yanında din düşmanıydı da. Dualarla ülkeyi kuran insan, millet okuyup anlayıp dinden çıksın diye Kur'an'ı Kerim'i Türkçe'ye çevirtti.

Konular
2,481
Seth Rollins
Anlattığınız şeylerin dediğim şeyle, Atatürk'ün din düşmanı olmasıyla ne alakası var anlamış değilim. Dinsiz olmasının yanında din düşmanıydı da. Dualarla ülkeyi kuran insan, millet okuyup anlayıp dinden çıksın diye Kur'an'ı Kerim'i Türkçe'ye çevirtti.

Bunu bekliyordum ben de. Şimdi sizde ne kanıtlar vardır değil mi? Kanal 7 belgeseli mizacı.

Öncelikle insan inandığı dinin ne olduğunu, nelerin vaat edildiğini, nelerin yasak olduğunu anlamalı. Ve bunu yapması içinde illa ki Arapça öğrenmesine gerek yok. Kuranı Kerim’in Türkçeye çevirilmesinin düşmanlıkla ne alakası var çözemedim. Bu kadar Türkçe olmamasını istiyorsan bu dili de konuşmamak da tercihin olabilirdi. Mesela kutsal dil Arapça’da konuşabilirdin. Neyse.

Daha “düşman” kelimesinin anlamını bildiğinden şüpheliyim. Sen şimdi İsveç’te yaşanılan rezalet olayda ki adam ile bu ülkenin kurucusunu bir tutuyorsun söyleminle. Atatürk ne yaptı? Kuran mı yırttı? Camii mi yıktı? Aaa Türkçeye çevirmiş pardon ya! Herkes zaten bir dile adapte olmaya çalışırken arapça öğrenelim öyle mi? Herkes’in bu dili öğrenmeye zamanı, isteği var mıydı? Ve bunu beceremeyen insanlar sırf kuran-ı kerim’i anlayamadı, yaşamadı diye cehenneme mi gidecek? LOL.

“Millet okuyup anlayıp dinden çıksın” diyorsun. Yani demek ki arapça okuyunca dinden çıkılmıyor? Yine kitabın ortasından konuşmuşsun. Zaten evet tamamen kimseler bağlı kalmadan, yavaş yavaş okuyup mantığını ortaya koyan insan zaten çelişkilerle dolu dine inanmaz. En azından ben inanmıyorum. Ama inana da saygım sonsuz. İnançlar bu hayatın yaşanılmaz hale gelmesine en büyük sebep. Daha doğrusu din tüccarlığı. Din tüccarı olan insanlar zaten böyle düşünür. Offf ya ezanlar susacak! Dini yok etmeye çalışıyorlar! Ama gerçekten inançlı olan birisi bunun gibi şarlatanlık yapan insanlara taviz vermez. Kendisi inandığı gibi yaşar ve ödülünü almak ister. Anca sizin gibi 2-3 kişi bir şeylerden anlam çıkarıp “din düşmanı” yaftası basar. Kusura bakma ama ciddi anlamda saçmalıyorsun.