JD McDonagh | Kariyer İncelemesi

Iron Cannonball

Maxxinemum Beauty
Katılım
26 Kas 2013
Konular
3,683
Mesajlar
41,769
Tepkime puanı
7,962
Puanları
1,670
Yaş
25
Konum
Цариград-Турция
Tommaso Ciampa
-
RAW_09042023BM_17030--81f8b334d20897b01aff56389a7f349f.jpg


Jordan Devlin (d. 15 Mart 1990) İrlandalı bir profesyonel güreşçidir. Şu anda WWE ile anlaşmalıdır ve Raw brand'inde JD McDonagh ring adıyla performans sergilemektedir. The Judgment Day grubunun bir üyesidir. Daha önce NXT UK'de performans sergilemiş ve burada bir kez ve en uzun süre NXT Cruiserweight Şampiyonu olmuştur. Diğer başarıları arasında iki kez OTT Dünya Şampiyonu ve bir kez PROGRESS Tag Team Şampiyonu olması yer alıyor. Devlin ayrıca Japonya'da Pro Wrestling Zero1'de Frank David adıyla güreşmesi ve bir kez Zero1 Uluslararası Hafif Sıklet Tag Team Şampiyonu olmasıyla da tanınıyor.

Erken Dönem Hayatı

Devlin 15 Mart 1990'da Bray, County Wicklow'da doğdu. Dublin'in Monkstown banliyösündeki C.B.C. Monkstown'da eğitim gördü ve daha sonra University College Dublin'den lisans derecesiyle mezun oldu.

Profesyonel Güreş Kariyeri

Bağımsız Şirketler (2006-2018, 2019-2020, 2022)
Devlin, 16 yaşından itibaren Fergal Devitt (Finn Bálor olarak da bilinir) ve Paul Tracey tarafından profesyonel güreşçi olarak yetiştirildi. 21 yaşındayken Japonya'da Pro Wrestling Zero1 için altı ay güreşen Devlin, Shawn Guinness ile birlikte Zero1 Uluslararası Hafif Sıklet Tag Team Şampiyonu oldu.

Devlin, Şubat 2018'de Timothy Thatcher'ı mağlup ederek Over the Top Wrestling Dünya Ağır Siklet Şampiyonu olmuştur. WALTER tarafından 18 Ağustos 2018 tarihinde unvan için mağlup edildi.

Devlin, 2013 yılında Insane Championship Wrestling (ICW) için boy göstermeye başladı ve burada birkaç unvan için başarısız bir şekilde yarıştı. İlk çıkışında, Shawn Maxer ile birlikte ICW Tag Team Championships için Bucky Boys'a ICW: Get Yer Rat Oot'ta Fight Club ile Three Way'de meydan okudu. 2017'de ICW Dünya Ağır Siklet Şampiyonluğu için hem Trent Seven hem de Joe Coffey ile ayrı ayrı güreşti. Son olarak 2017'de ICW Zero-G Şampiyonluğu için BT Gunn'a[7] (ICW: Fight Club) başarısız bir şekilde meydan okudu ve ICW: BarraMania 4'te Andy Wild tarafından elendiği bir gauntlet maçında başka bir fırsat elde etti. Unvan dışı karşılaşmalarda Kenny Williams, Stevie Boy ve Mikey Whiplash ile de güreşti.

Devlin, Grizzled Young Veterans ve Aussie Open'ı Progress Chapter 95: Still Chasing'de yendikten sonra Scotty Davis ile birlikte Progress Tag Team Şampiyonu oldu ancak Speaking Out hareketi sırasında Devlin aleyhine yapılan suçlamalar nedeniyle 278 gün sonra unvanları ellerinden alındı.


WWE (2017-Günümüz)
NXT İngiltere ve NXT (2017-2023)

2018'de Devlin


15 Aralık 2016'da Devlin, 14 ve 15 Ocak 2017'de ilk WWE Birleşik Krallık Şampiyonunu taçlandırmak için ilk Birleşik Krallık Şampiyonluk Turnuvasında yarışan 16 kişiden biri olarak duyuruldu. Devlin ilk turda Danny Burch'ü yenerek çeyrek finale yükseldi ve burada Tyler Bate'e mağlup oldu.Devlin ayrıca birkaç WWE canlı şovunda yer aldı. 18 Mayıs 2018'de WWE, YouTube kanalı aracılığıyla Devlin'in ikinci yıllık Birleşik Krallık Şampiyonluk Turnuvasında 16 yarışmacıdan biri olacağını duyurdu. İlk turda Tyson T-Bone'u yendi ancak ikinci turda Flash Morgan Webster'a kaybetti.

NXT UK'in sonraki bölümlerindeki bazı anlaşmazlıklardan sonra, NXT UK Takeover için Travis Banks'e karşı bir maç kabul edildi: Blackpool için anlaşıldı. Ancak o gece her iki rakip de zil çalmadan önce birbirlerine saldırdı ve bundan en çok etkilenen Banks oldu. Ringe çıkan Devlin, kendisinden İrlanda'nın en iyi dövüşçüsü olarak bahsetti ve böylece kendisini bir heel olarak kabul ettirdi. Markanın genel müdürü Johnny Saint, Finn Bálor olduğu ortaya çıkan bilinmeyen bir dövüşçüye karşı bir maçı kabul etmek için dışarı çıkan Johnny Saint tarafından kesildi.


Raw ve The Judgment Day (2023-Günümüz)

McDonagh, 2023 WWE Draftının bir parçası olarak Raw brand'ine seçildi. Raw'un 29 Mayıs bölümündeki ilk maçında Dolph Ziggler ile double count-out berabere kaldı. Bunu takiben McDonagh, The Judgment Day stable'ın bir üyesi olan gerçek hayattaki akıl hocası Finn Bálor ile sahne arkası bölümlerinde görünmeye başladı. Kısa bir aradan sonra McDonagh 7 Ağustos Raw bölümünde The Judgment Day'in gözüne girmek için haftalık girişimlerde bulunmak üzere geri döndü ancak Damian Priest tarafından uzak tutuldu. Payback'te McDonagh, Bálor ve Priest'in Kevin Owens ve Sami Zayn'e karşı yaptıkları sokak dövüşü maçına müdahale ederek Tartışmasız WWE Tag Team Şampiyonluğunu başarıyla ele geçirmelerine yardımcı oldu. Raw'un sonraki bölümünde McDonagh, Priest'e özelleştirilmiş bir Money in the Bank çantası verdi. O gecenin ilerleyen saatlerinde McDonagh, Dominik Mysterio'nun müdahalesinin ardından Zayn'i yendi. Sonraki haftalarda McDonagh, NXT'nin 3 Ekim bölümünde Mysterio'nun NXT Kuzey Amerika Şampiyonluğunu yeniden ele geçirmesine yardım etmek de dahil olmak üzere gruba maçlarında yardımcı oldu. 13 Kasım Raw bölümünde, Priest'in ona yeni bir ceket vermesinin ardından McDonagh resmen The Judgment Day'e katıldı.McDonagh Survivor Series'de ilk WarGames maçına katıldı: WarGames'te The Judgment Day ve Drew McIntyre ile birlikte Cody Rhodes, Zayn, Jey Uso, Seth Rollins ve geri dönen Randy Orton'a karşı kaybetti. Maçın sonlarına doğru McDonagh, Zayn ve Rollins tarafından kafesten atılarak Orton'ın RKO'suna maruz kaldı. 18 Aralık Raw bölümünde McDonagh, Miracle on 34th Street Fight maçında R-Truth'a mağlup oldu ve kaybeden The Judgment Day'den gider şartı getirildi. O gecenin ilerleyen saatlerinde Priest, McDonagh'a hâlâ The Judgment Day'in bir parçası olduğunu bildirdi.

Diğer Medya
Mayıs 2017'de Devlin, Finn Bálor'a özel WWE 24 ağında yer aldı. Devlin, WWE 2K22'de Jordan Devlin olarak ve WWE 2K23'te JD McDonagh olarak oynanabilir bir karakterdir

Kişisel Yaşam
Haziran 2020'de, Speaking Out hareketi sırasında Devlin, eski bir partneri tarafından fiziksel tacizle suçlandı. Devlin iddiaları reddetti. İddiaların ardından Progress Wrestling tarafından süresiz olarak uzaklaştırıldı.

Şampiyonlukları Ve Başarıları

British Championship Wrestling
BCW Tag Team Championship (1 time) – with Sean South
Fight Factory Pro Wrestling
Irish Junior Heavyweight Championship (1 time)
NWA Ireland
NWA Ireland Junior Heavyweight Championship (1 time)
NWA Ireland Tag Team Championship (1 time) - with Sir Michael W. Winchester
Over the Top Wrestling
OTT World Championship (2 times)
OTT No Limits World Heavyweight Championship (1 time)
PBW Tag Team Championship (1 time) - with Sean South
Progress Wrestling
Progress Tag Team Championship (1 time) - with Scotty Davis
Pro Wrestling Illustrated
Ranked No. 58 of the top 500 singles wrestlers in the PWI 500 in 2019
Pro Wrestling Zero1
NWA International Lightweight Tag Team Championship (1 time) – with Shawn Guinness
TNT Extreme Wrestling
TNT World Championship (1 time)
WWE
NXT Cruiserweight Championship (1 time)
 
Üst