Julia Hart | Kariyer İncelemesi

Iron Cannonball

Latvian Angel
Katılım
26 Kas 2013
Konular
3,890
Mesajlar
43,020
Tepkime puanı
9,043
Puanları
1,670
Yaş
25
Konum
Цариград-Турция
Tommaso Ciampa
-
fullgear2023_juliahartskyeblue.0.jpgJulia Rose Hart (d. 8 Kasım 2001) Amerikalı profesyonel güreşçi ve eski amigo kızdır. All Elite Wrestling (AEW) ile anlaşmalıdır. House of Black istikrarının bir üyesidir ve ilk saltanatında mevcut AEW TBS Şampiyonudur. Şampiyonluğu kazanmasıyla birlikte 22 yaşında AEW tarihinin en genç şampiyonu olmuştur.

Geçmişi

Minnesota'da büyüyen Hart, altı yıl boyunca rekabetçi bir amigo kızdı ancak liseden mezun olduğunda bu işten sıkılmış ve hayal kırıklığına uğramıştı. Amigoluk dünyasında yapabileceği her şeyi zaten başarmış olduğunu hisseden Hart, kendisine uzun vadeli bir kariyer sunabileceğine inanarak profesyonel güreşe geçmeye çalıştı.


Profesyonel Güreş Kariyeri

Eğitim (2019-2021)


Hart ilk olarak Minnesota'da Ken Anderson ile Academy SOPW'da eğitim almaya başladı.[5] 22 Kasım 2019'da Hart, Alyna Kyle'a karşı ilk maçına çıktı ve Hart maçı kazandı.[6] Hart, Georgia'daki Nightmare Factory'de ek eğitim aldı[3] ve 28 Mart 2021'de ikinci gösterilerinde Hart, Hyena Hera ve Karma Dean ile mücadele etmek için Spencer Kitz ile takım olarak bir etiket maçında yer aldı; ikili maçı kaybetti.

All Elite Wrestling ( 2021-Günümüz)

Varsity Blondes (2021-2022)


Mayıs 2021'den itibaren Hart, All Elite Wrestling (AEW) ile çalışmaya başladı ve AEW Dark ve AEW Dynamite'da yer aldı. Profesyonel güreş kariyerinin son derece erken bir döneminde işe alınan Hart'ın AEW için yaptığı ilk maç, kariyerindeki yalnızca dokuzuncu maçtı.

Hart birkaç ay boyunca amigo kız olarak Varsity Blondes (Brian Pillman Jr. ve Griff Garrison) takımıyla birlikte çalıştı ve bu süre zarfında her maçlarında onlarla birlikte ring kenarında yer aldı. Dark'ın 25 Mayıs bölümünde Hart, Tesha Price'ı tuş ederek ilk AEW galibiyetini kazandı. Dark'ın 4 Eylül bölümünde Hart bacağından sakatlandı ve All Out'taki Casino Battle Royale'de yarışamadı. Hart, Dark'ın 28 Eylül baskısında (orijinal olarak 11 Eylül'de banttan yayınlandı) ringe döndü ve Reka Tehaka ile karşılaştı ve onu tuşla yendi.

House of Black ve TBS Şampiyonu (2022-günümüz)

Dynamite'ın 8 Aralık 2021 tarihli bölümünde Malakai Black, Hart'ın gözlerine siyah sis püskürterek göz bandı takmasına neden oldu ve bu da Hart'ın Varsity Blondes'a karşı çıkış belirtileri göstermesine yol açtı.Rampage'ın Beach Break özel bölümünde Hart, Jade Cargill ile AEW TBS Şampiyonası için bir maçta karşılaştı ancak kaybetti. Dynamite'ın 6 Nisan 2022 tarihli bölümünde Hart, Owen Hart Cup'a katıldı ve eleme turunda Hikaru Shida'ya yenildi. Double or Nothing'de Hart, altı kişilik tag team maçında Death Triangle'a karşı kazanmalarına yardım ederek House of Black'e resmen katıldı ve bu süreçte heel oldu.

Hart, 1 Ekim 2023'te WrestleDream'de Kris Statlander'a AEW TBS Şampiyonluğu için meydan okudu ve bu maçı kaybederek 25 maçlık galibiyet serisini sonlandırdı. Hart daha sonra Full Gear'da bir şampiyonluk şansı daha kazandı, Statlander ve Skye Blue'yu üçlü maçta Blue'yu tuşlayarak yendi, kariyerindeki ilk şampiyonluk galibiyetini elde etti ve 22 yaşında AEW tarihinin en genç şampiyonu oldu. Worlds End'de Hart, Blue'nun yardımıyla Abadon'a karşı unvanını korudu.

Ocak 2024'te Hart, Battle of the Belts IX'da Anna Jay'e karşı unvanını korudu.

Persona

Hart All Elite Wrestling'deki görevine başladığında, karakteri amigoluktaki meşru geçmişi üzerine basit bir oyundu. Başlangıçta Brian Pillman Jr ve Griff Garrison ile bir grup Varsity atlet karakteri olan "Varsity Blondes" olarak eşleştirildi. House of Black'e katıldıktan sonra Hart, "Stevie Nicks'in The Undertaker ile buluşması" olarak tanımlanan gotik cadı benzeri bir karaktere büründü.

Kişisel Yaşam

Hart, Lee Johnson ile evlidir. Hart, AJ Lee ve Alexa Bliss'i büyürken en sevdiği güreşçiler arasında göstermiştir.

Şampiyonluklar Ve Başarılar

Cheerleading
National Cheerleading Championship (2 times)
Professional wrestling
All Elite Wrestling
AEW TBS Championship (1 time, current)
New York Post
Female Breakout Wrestler of the year (2023)​
 
Üst