Untitled Document

Kötü Bir Üniversiteye Gitmek Mi Yoksa Hiç Okumamak Mı?

Hardcore Icon

HELL YEAH!

Hardcore Icon

HELL YEAH!
24 Kas 2011
7,905
2,242
23
Ankara
Stone Cold Steve Austin
Karrion Kross
Ülkede iyi üniversite diye bir şey yok, olsa da sıradan tipler için olmaz. Liseyi gırgır şamata ile bitirip okul bitişi doğru esnaf yanına çıraklığa.

mh051020

Padomay

mh051020

Padomay
5 Haz 2016
3,890
91
21
Denizli
CM Punk
Karl Anderson
Kesinlikle hiç okumamak. Hatta tıp/diş hekimliği okumayacaksanız ortalama bir üniversiteye gideceğinize de gidin iş hayatına başlayın bir yerden. Ülkede ODTÜ, Bilkent, Koç, Sabancı, Boğaziçi, sözel bölümlerde Galatasaray, Teknik bölümlerde İTÜ dışında üniversite denecek kalibrede bir okul yok. Bu saydıklarımın dahi tonla eksiğini biliyorum. Okumuş işsizler ve adım başı apartman üniversitesi ülkesiyiz. Diploma sağlık sektöründe çalışmayacaksanız ya da saydığım okullardan mezun değilseniz hiçbir işe yaramıyor maalesef.

NoOne

Young Lion

NoOne

Young Lion
18 Eyl 2016
1,538
370
25
İstanbul
Sting
-
Üniversite kötü olmaz istediğin bölümün fakültesi kötüdür. Üniversite merkezi yerde değilse zaten üniversite değildir. Üniversiteye gidip bölümünle ilgili çalışmazsan deneyimler edinmeye uğraşmazsan başarısızlık kaçınılmazdır. Lise mezununu kimse ellerini açıp beklemiyor artık kurumsal firmalar yüksek lisansını tamamlamış insanları aramaya başladılar bile. Tabi varsa cesaretin ben bir iş kurarım veya bir işe girerim başarılı olur istediğimi yine yaparım o vakit çuvallama riskinide unutmayın.