Matt Striker | Kariyer İncelemesi

Katılım
4 Ağu 2012
Konular
12
Mesajlar
215
Tepkime puanı
2
Puanları
0
Konum
İstanbul
dducsy2-5dc4d109-a704-455a-acc5-249e4ebfeeee.png

Doğum Adı:Matthew Kaye
Doğum Tarihi ve Yeri:26 Haziran 1974 - Queens, New York City, New York, ABD
Ring Adları:Matt Lachey
Matt Martel
Tyler Max
Matt Striker
Muscles Marinara
Stryker
The Ultimate Striker
Boyu:178 cm
Kilosu:102 kg
Antrenörü:Johnny Rodz
Debut:2000

Matthew Kaye, Amerikalı profesyonel güreşçi, profesyonel güreş yorumcusu, aktör ve eski lise öğretmenidir, şu anda Major League Wrestling ile anlaşmalıdır ve Matt Striker ring adını kullanmaktadır. Kariyeri boyunca WWE, Impact Wrestling, Lucha Libre AAA World Wide, Lucha Underground ve Major League Wrestling için çalışmıştır. Striker şu anda MLW Wrestling için yorumculuk yapmaktadır.

Profesyonel güreş kariyeri

İlk yılları (2000 - 2005)


Johnny Rodz ile antrenman yaptıktan sonra Kaye, Amerikan bağımsız ringlerinde çalışmaya başladı. 2004 yılında öğretmen olarak tam zamanlı çalışırken, tatil zamanlarında ve hafta sonlarında güreşmeye devam etti ve aynı zamanda hastalık günlerini kullandı. Striker, kuzeydoğu bağımsız ringlerinde önemli ekip arkadaşları Ricky Vega ve Tim Arson ile antrenman yaptı ve çalıştı. 16 Aralık 2004'te Striker, Pro Wrestling Zero1 ile Japonya turuna başladı ve daha sonra 2005'in başlarında uzun bir tur için tekrar davet edildi. Öğretmenlik görevinden istifa ettikten sonra New York çevresinde güreşmeye devam etti ve 30 Nisan 2005'te Mike Mondo'yu yenerek New York Wrestling Connection (NYWC) Ağırsıklet Şampiyonluğu'nu kazandı. Birkaç hafta sonra, 21 Mayıs'ta, hâlâ Ağırsıklet Şampiyonu iken, Joey Braggiol'u yenerek NYWC Eyaletlerarası Şampiyonluğu'nu kazandı, ancak 4 Haziran'da Braggiol'a geri kaybetmeden önce şampiyonluğu sadece iki hafta elinde tuttu. 2005'in ortalarında Ring of Honor için birkaç maça çıktı ve NYWC'ye dönerek Ağırsıklet Şampiyonluğu'nu dört ay elinde tuttuktan sonra 30 Temmuz'da Jerry Lynn'e kaybetti. 2005'in ortalarında WWE ile sözleşme imzalayana kadar bağımsız şirketler için güreşmeye devam etti.

World Wrestling Entertainment / WWE

Gelişi ve Striker's Classroom (2005 - 2006)


Matt Martel adını kullanan Kaye, 24 Şubat 2005'te Philadelphia, Pennsylvania'da SmackDown! bölümünde Kurt Angle ile bir davet maçında güreşti. Kaye'in öğretmen olduğunun ana akım haber yayınlarında ortaya çıkmasının ardından, Kaye 11 Temmuz 2005 Raw bölümünde Angle ile ikinci kez karşılaşmak için WWE'de ikinci kez göründü. Ertesi hafta Angle onu üst üste üçüncü kez mağlup etti. Artık Matt Striker olarak bilinen Kaye, Heat'te yarışmaya ve WWE'nin gelişim bölgesi Deep South Wrestling'de görünmeye devam etti.

Striker, kötü bir öğretmen kişiliği geliştirdi ve 12 Aralık'tan itibaren Raw'da Matt Striker'ın Sınıfı adlı bir segmente ev sahipliği yaptı. Segmentler sırasında izleyicilerle alay etti ve kalabalığa entelektüel alt düzey olarak davrandı. 24 Nisan'da, kendisi, Chris Masters ve Shelton Benjamin'in Carlito, Rob Van Dam ve Charlie Haas'a yenildiği altı kişilik bir takım maçına katıldı. Backlash sırasında Striker, Classroom segmentinin bir bölümünü sundu ve bu, hikâyede zihinsel engelli olan Eugene'in Striker'a saldırmasıyla sona erdi. Striker, misilleme olarak ertesi gece Raw'da Eugene'e bir sözlükle saldırdı. İkili arasındaki çekişme, Eugene'in "Hacksaw" Jim Duggan'da bir akıl hocası edinmesi ve Striker'ı yenmesiyle sona erdi. Striker, Haziran ve Temmuz ayları boyunca Raw'da yalnızca nadiren göründü ve marka için son maçı 31 Temmuz'da John Cena tarafından hızlı bir şekilde yenildiği maçtı.

ECW (2006 - 2008)

Ağustos 2006'nın sonunda Striker, ECW'ye katılmak için Raw brand'inden ayrıldı ve 23 Ağustos'ta debut yaptı. ECW'de Classroom segmentine devam etti ve Striker'ın ona hakaret etmesinin ardından The Sandman ile bir kavgaya neden oldu. Striker, 19 Eylül 2006 tarihli ECW bölümünde Mike Knox ve Test'ten oluşan takımının Tommy Dreamer, Sabu ve The Sandman'e yenildiği ve Test'in hakemi ittiği için diskalifiye edildiği maçta ilk kez ringe çıktı. Striker, The Sandman ile olan çekişmesini 17 Ekim tarihli ECW bölümüne kadar sürdürdü ve The Sandman onu Singapore Cane on a Pole maçında yendi.

6 Şubat'ta Striker, Elijah Burke, Kevin Thorn ve Marcus Cor Von ile birlikte Mr. McMahon'ın New Breed ekibine katıldı. New Breed hemen ECW Originals (Rob Van Dam, Tommy Dreamer, Sabu ve The Sandman) ile bir çekişmeye girdi. WrestleMania 23'te New Breed, ECW Originals tarafından 8 kişilik bir takım maçında mağlup edildi, ancak ECW'nin bir sonraki bölümünde bir rövanş kazandı. Çekişmenin ortasında, Striker ve Cor Von'un çıkış yapan Major Brothers tarafından yenilmesinin ardından lider Elijah Burke ve Striker arasında gerginlik ortaya çıkmaya başladı. Sonuç olarak Striker, Major Brothers'a kaybının intikamını almaya çalışmaya başladı ve ECW'nin 22 Mayıs bölümünde Brett Major'ı yendi. Ancak Sabu'nun Mayıs ortasında WWE kontratından çıkarılmasıyla Originals ile olan feud ivme kaybetti ve feud One Night Stand'da Striker, Cor Von ve Burke'ün masa maçında Dreamer, Sandman ve CM Punk'a yenilmesiyle sona erdi.

12 Haziran'da Striker, tekli maçta The Boogeyman'e yenildi ve iki hafta sonra The Boogeyman, Piper's Pit'in bir bölümünde ona saldırdı. 10 Temmuz'da Striker, Boogeyman'i ringe davet ederek çıkış yapan Big Daddy V'in ona saldırmasına izin verdi. Striker daha sonra Big Daddy V ile Mart 2008'e kadar süren bir ittifak kurdu, Big Daddy V'in menajeri olarak hareket etti ve düzenli olarak ona ringde eşlik etti. Kasım ayında Striker ve Big Daddy V, Kane'in Striker'a saldırmasının ardından Kane ile bir feud başlattı. Striker ve Big Daddy V, Kane ile bir handikap maçında güreşti ve ikili kısa bir süre Mark Henry ile de ittifak kurdu. Henry, Big Daddy V'in ECW'nin 27 Kasım bölümünde Kane'e karşı bir maç kazanmasına yardım etti ve karşılığında Striker, Henry ile The Undertaker arasındaki bir maçın hakemliğini yaptı ve Henry'ye karşı bir tuşu saymayı reddetti.

Yorumcu ve sunucu (2008 - 2013)

330px-Matt_Striker_Moline_IL_081908.jpg


Haziran 2008'deki 2008 WWE Ek Seçmeleri'nin bir parçası olarak Striker, Raw brand'ine geri seçildi. Kısa bir sürenin ardından Striker, yorumcu olarak görevleri devralmak için ECW'ye döndü ve 5 Ağustos'ta çıkış yaptı. Striker ve yorumcu ortağı Todd Grisham, 2008 için Yılın Anons Ekibi dalında 2008 Slammy Ödülünü kazandı. Ancak Nisan 2009'da Grisham SmackDown brand'ine geçti ve Josh Mathews yeni yorumcu olarak giriş yaptı. SyFy'da ECW ve ECW PPV maçlarını yorumlamanın yanı sıra Striker ve Mathews her hafta WWE Superstars'ta ECW brand'ini temsil etti.

27 Ekim 2009'da Striker'ın ECW'deki yorumculuk görevinden SmackDown'a geçeceği ve Grisham ile yeniden bir araya geleceği açıklandı. Bu hamle, yakın zamanda geçirdiği Bell's palsy atağıyla başa çıkmak için izin alan Jim Ross'un uyum sağlamasına yardımcı olmak için yapıldı. Bir sonraki Ekim ayında, Striker ve Grisham'a SmackDown'da Michael Cole katıldı ve üç kişilik bir anons ekibi oluşturdu. Ancak Striker, Şubat 2011'in başlarında Booker T ile değiştirildi.

Striker 2010'un başlarında NXT'de sunuculuk yapmaya başladı. Üç yıl sonra ilk maçına 2 Ağustos 2011 NXT bölümünde çıktı ve Titus O'Neil ile takım olarak Derrick Bateman ve Darren Young'a karşı takım maçını kazandı. Sonraki iki hafta Young ile dövüştü ancak Young iki seferde de galip geldi. Striker daha sonra Young ve JTG ile karşılaşmak için William Regal ile takım oldu ancak Striker ve Regal başarısız oldu. Bu arada, NXT sunucusu olarak Striker, Curt Hawkins ve Tyler Reks tarafından sık sık zorbalığa uğradı. Hikaye, 21 Mart NXT Redemption bölümünde bilinmeyen kişiler tarafından "kaçırılmasını" içeriyordu. Daha sonra Hawkins ve Reks olduğu ortaya çıktı. Bu süre zarfında Striker, Superstars'ta yorumculuk yapmaya devam etti ve kaçırılmasının gizli kalması için WWE'nin Striker'ın görevlerini üstlenmesi için bir dublör tuttuğu açıklandı. Striker daha sonra 11 Nisan NXT Redemption bölümünde "kurtarıldı." Striker, NXT Redemption'ın sona ermesiyle NXT sunucusu rolünü bıraktı.

NXT'yi sunduktan sonra Striker, Raw ve SmackDown'da WWE çalışanlarıyla röportaj yapmaya başladı. Striker, 2012 yazında uluslararası yayınlar için WWE Afterburn'ün sunucusu oldu. 12 Ekim SmackDown'da Striker, Team Hell No (Kane ve Daniel Bryan) ile röportaj yapmaya çalıştı ancak her ikisi de ona saldırdı. 15 Ekim Raw bölümünde Striker, bir özür almayı talep etti ve bunun yerine Striker'ın kaybettiği son WWE maçında Kane ile karşılaşmaya zorlandı. 20 Haziran 2013'te Striker, şirketin sözleşmesini yenilememeyi tercih etmesinin ardından WWE'den ayrıldı.

Bağımsız şirketler (2013 - günümüz)

21 Haziran'da Striker, Queens, New York'ta Family Wrestling Entertainment iPPV, FWE Rumble'da yorumcu olarak görünerek WWE sonrası ilk görünümünü yaptı. 21 Ekim 2013'te Striker, NYWC'nin House of Madness'ında Justin Credible tarafından mağlup edildi. Maçtan sonra Striker, Credible'ı çivileyerek kanamasına neden oldu. Sahne arkasında Striker özür dilemeye çalıştı ancak Credible soyunma odasında ona küfür etti ve hışımla gitti. Temmuz 2013'te Championship Wrestling from Hollywood (CWFH), Striker'ı MAVTV'de şirketinin yeni spikeri olarak duyurdu. 2 Kasım 2013'te Striker, CWFH için ringe çıktı ve CWFH Heritage Ağırsıklet Şampiyonluğu için Scorpio Sky'a başarısız bir şekilde meydan okudu.

14 Mart 2014'te Striker, Alman şirketi Westside Xtreme Wrestling'in 16 Carat Gold hafta sonuna katıldı. 15 Mart'ta Striker ve Trent? Hot & Spicy'yi (Axel Dieter Jr. ve Da Mack) yenerek wXw World Tag Team Championship'i kazandı. Ertesi gün unvanı Hot & Spicy'ye kaybettiler. 18 Temmuz - 2 Ağustos 2014 tarihleri arasında Striker, Pro Wrestling Noah'ın 2014 NTV G+ Cup Junior Heavyweight Tag League'inde yer aldı ve partneri Super Crazy ile birlikte iki galibiyet ve iki mağlubiyet alarak finale yükselemedi.

Lucha Underground (2014 - 2018)

5 Eylül 2014'te Striker'ın Lucha Underground ile Vampiro'nun yanında baş İngilizce spiker olarak anlaştığı bildirildi. Striker ve Vampiro, şovun 2014'teki başlangıcından 2018'de sona ermesine kadar İngilizce yorum yaptı.

Uluslararası yorumculuk (2015 - günümüz)

Striker, Vampiro ile birlikte 24 Mayıs 2015'te AAA'nın Lucha Libre World Cup internet PPV'si için İngilizce yorumcuların yarısı olarak görev yaptı. 9 Ağustos 2015'te Striker, AAA'nın Triplemanía XXIII için Hugo Savinovich ile birlikte AAA İngilizce yorumculuğuna geri döndü.

Striker ve Jim Ross, 4 Ocak 2015'te New Japan Pro-Wrestling'in (NJPW) Wrestle Kingdom 9 in Tokyo Dome şovunda İngilizce yorumcu olarak görev yaptı. 12 Ekim'de Striker, King of Pro-Wrestling'de İngilizce yorum yapmak için NJPW'ye geri döndü ve bu kez uzun süredir Ring of Honor yorumcusu Kevin Kelly ile birlikte çalıştı. Ertesi yıl Striker, 4 Ocak 2016'da Tokyo Dome'daki Wrestle Kingdom 10'da NJPW İngilizce yorumculuğuna geri döndü ve yine Kelly'nin yanı sıra NJPW güreşçisi Yoshitatsu ile birlikte çalıştı.

Impact Wrestling (2021 - 2022)

Striker, Ocak 2021'de D'Lo Brown ile birlikte Impact Wrestling'de yorumcu olarak çalışmaya başladı. Bir sonraki yılın Ocak ayında şirketten ayrıldı.

Medya hayatı

Matt Striker şu anda The MLB Network'te Bettor's Eye programının yardımcı sunuculuğunu yapmaktadır.

Kaye bir çocuk oyuncuydu ve Wise Guys ve Child Savers filmlerinde rol aldı. 2011 yılında Kaye, Big Fat Gyspy Gangster ve Tezz filmlerinde isimsiz rollerde yer aldı.

2018'in başlarında FITE TV'ye katıldı. Kaye, FITE In Focus'ta MMA, Boks ve Bare Knuckle dövüşü gibi dövüş sporları etkinliklerini analiz ederken görüldü.

2019 yılında Kaye, spor yayıncılığı sektöründeki çalışmalarına "The Fantasy Baseball Hour", "Pro Football Rewind" ve "Diamond Bets" gibi programlara ev sahipliği yaparak devam etti.

Ayrıca Sirius XM Fantasy Sports Radio programlarına da ev sahipliği yaptı.

Kaye, 21 Mayıs 2020'de Fox'ta yayınlanmaya başlayan Labor of Love adlı flört yarışma programının yazarı ve oyuncu kadrosunda yer aldı. Sekiz bölümlük dizide on beş erkek, ebeveynlik ve kişisel becerilerini test eden meydan okumalara ve randevulara katılıyor. Yarışmacı Kristy Katzmann'ın tatmin edici bulduğu kişiler, dizinin sunucusu aktris Kristin Davis'in yardımıyla aile kurmak için erkeklerden birini seçip seçmeyeceğine karar vereceği dizinin sonuna kadar bir sonraki bölüme geçmeye devam edecek.

Özel hayatı

Kaye, Tarih alanında lisans derecesi aldı ve eğitim psikolojisi alanında üstün başarı ile (3.9GPA veya daha yüksek) yüksek lisans derecesi almaya devam etti. Üniversiteden sonra lise öğretmeni olarak çalışmaya başladı. Bir keresinde, diğer öğretmenler izinli olduğunda yerlerini doldurmak için yarı zamanlı olarak yedek olarak çalıştı. 2004 yılının ortalarında, Queens, New York'taki Benjamin N. Cardozo Lisesi'nde sosyal bilgiler öğretmeni olarak tam zamanlı işe alındı, ancak tatil zamanlarında ve hafta sonlarında yarı zamanlı olarak güreşti.

Kaye yarı profesyonel hokey oynamış ve jiu-jitsu, yakalama güreşi ve boks çalışmıştır. Canlı yayında Tevrat, Kuran ve Vedalar dahil olmak üzere çeşitli kutsal metinlerden alıntılar yapmıştır.

Şampiyonlukları ve başarıları
Assault Championship Wrestling
 • ACW Tag Team Championship (1 kez) – w/ Scotty Charisma
Coastal Championship Wrestling
 • CCW Tag Team Championship (1 kez) – w/ Will Austin
DDT Pro-Wrestling
 • Ironman Heavymetalweight Championship (2 kez)
East Coast Wrestling Association
 • ECWA Tag Team Championship (1 kez) – w/ Ace Darling
High Impact Wrestling Canada
 • HIW Wildside Provincial Championship (1 kez)
LDN Wrestling
 • LDN Capital Wrestling Championship (1 kez)
New York Wrestling Connection
 • NYWC Heavyweight Championship (1 kez)
 • NYWC Interstate Championship (1 kez)
 • NYWC Tag Team Championship (1 kez) – w/ Rob Eckos
Premier Wrestling Federation
 • PWF Tag Team Championship (1 kez) – w/ Josh Daniels
Pro Wrestling Illustrated
 • 2006 PWI 500 listesinde #166
Pro Wrestling Noah
 • NTV G+ Cup Junior Heavyweight Tag League Technique Award (2014) – w/ Super Crazy
Total Professional Wrestling
 • TPW Light Heavyweight Championship (1 kez)
 • TPW Tag Team Championship (1 kez) – w/ Red Flair
USA Pro Wrestling
 • USA Pro Tag Team Championship (2 kez) – w/ Simon Diamond
West Coast Wrestling Connection
 • WCWC Pacific Northwest Championship (1 kez)
Westside Xtreme Wrestling
 • wXw World Tag Team Championship (1 kez) – w/ Trent?
World Wrestling Entertainment
 • Slammy Award (1 kez)
  • Announce Team of the Year (2008) – w/ Todd Grisham
Wrestling Observer Newsletter
 • Best Television Announcer (2008)
 

Kevin Steen

Gypsy
Katılım
23 Ağu 2011
Konular
1,377
Mesajlar
24,098
Tepkime puanı
5,860
Puanları
1,755
Yaş
25
Roman Reigns
Bray Wyatt
Resimlerle güzel olmuş.Biraz renklendirme ile dahaa güzel olabilir.
 

AwesomEnigma

#TNA World H. Champion !
Katılım
7 Haz 2012
Konular
59
Mesajlar
1,549
Tepkime puanı
9
Puanları
0
Konum
İstanbul
İlk inceleme'ye göre çok iyi,Emeğine sağlık.
 

Damon Striker

Asi Ruh
Katılım
23 Ağu 2011
Konular
5,922
Mesajlar
43,857
Tepkime puanı
233
Puanları
1,850
Konum
İstanbul
Güzel bir inceleme olmuş. Backlash 2005'deki görünümüyle onu daha iyi tnaımıştım ama şovu incelerken amma baya sıkılmıştım yai. Öğretmenlik işi ona hiç yakışmıyordu yani. Eline sağlık
 
Üst