Matt Tremont | Kariyer İncelemesi

World Class Maniac

Kayıtlı Üye
Katılım
2 Eyl 2014
Konular
2,525
Mesajlar
18,315
Tepkime puanı
625
Puanları
1,315
Mick Foley
df21p5q-e0456a83-0a81-48c3-af65-e69cbfdea6c8.png

Doğum Adı:Matthew Tremont
Doğum Tarihi ve Yeri:9 Mart 1989 - Atlantic City, New Jersey, ABD
Ring Adları:The Bulldozer
"Father" Matthew Tremont
Matt Tremont
Boyu:175 cm
Kilosu:110 kg
Antrenörü:Pryme Tyme Amy Lee
Debut:27 Ocak 2007

Matthew Tremont, Combat Zone Wrestling'deki (CZW) çalışmalarıyla tanınan Amerikalı bir profesyonel güreşçi ve organizatördür. Aynı zamanda kendi şirketi olan Hardcore Hustle Organisation (H2O) ve Game Changer Wrestling'deki performansıyla da tanınıyor. Ayrıca IWA Mid-South, IWA Deep-South ve IWA East Coast'ta da çalıştı.

Aldığı onurlar arasında bir defalık CZW Dünya Ağırsıklet Şampiyonu ve bir defalık GCW Dünya Şampiyonluğu yer almaktadır. Aynı zamanda tüm büyük Amerikan ölüm maçı turnuvalarını kazanan tek güreşçi olma ayrıcalığına da sahip: Bir kez Tournament Of Death, bir kez Masters of Pain ve iki kez King of the Deathmatch. Bu nedenle kendisine sıklıkla deathmatch'in "Grandslam Şampiyonu" adı verilir.

Tremont'un güreş dışında Berlin Çiftçi Pazarı'nda Bulldozer's Collectibles adında bir mağazası var.

Profesyonel güreş kariyeri

Combat Zone Wrestling (2011 - 2019)

330px-Matt_Tremont_2013.jpg


Tremont, Combat Zone Wrestling'deki ilk maçına 11 Haziran 2011'de Prelude to Violence'da Pinkie Sanchez'i yenerek Tournament of Death X Qualifying Ultraviolent Rules'da çıktı. Tremont, TOD X'te ilk Tournament of Death'e çıktı ve çeyrek finalde "Water Jugs, Bats & Anything Else you Can Swing Match" Necro Butcher'ı yendi. Yarı finalde "Kenzans, Whips & Any Else We Can F***ing Find Match"te MASADA tarafından elendi. Tremont, Cage of Death 13'te Ultraviolent Pits ölüm maçında Danny Havoc ile küçük bir çekişmeye başladı ve bu rekabet kısa süre sonra Havoc'un Ultraviolent Rules maçında Tremont'u mağlup ettiği CZW Super Saturday'de sonuçlandı. Tremont, Tournament of Death XI'de ikinci Tournament of Death görünümünü yaptı ve "Ultraviolent Bats" maçında ilk turda Abdullah Kobayashi'ye yenildi.

Tremont, Hyde'ın galip gelmesiyle Tangled Web V'den başlayarak 2012 yılı boyunca CZW'nin sahibi D. J. Hyde ile rekabete başladı. Daha sonra Down With The Sickness'ta Solo'yu kafasına çok sert bir sandalye vuruşuyla mağlup ettikten sonra kovuldu ve maçı 35 saniyede bitirdi. Tremont tekrar mikrofona geçti ve "Redemption" şarkısını defalarca tekrarladı. Night of Infamy'de Hyde, Tremont'u eski durumuna getirmeme konusunda bir konuşma yaptı. Bu, Tremont'un eski durumuna getirilmemesi durumunda soyunma odasının çıkıp gitmesine neden oldu, ancak Hyde, Tremont'un bir maç kazanması durumunda eski durumuna getirilebileceği konusunda ısrar etti. Aynı gece New Jack ile takım kurarak Joe Gacy ve Ron Mathis'i yenecekti. Tremont, Cage of Death XIV'de başarılı oldu. Maçtan sonra tüm soyunma odası Tremont'u çabalarından dolayı tebrik etti.

Daha sonra Devon Moore ve The Nation Of Intoxication ile rekabete girdi ve ikisi arasında birkaç maça yol açtı. Tangled Web 7'de Tremont, Moore'u iskeleden aşağıdaki ringe düşürdükten sonra Tangled Web Match'te yendi.

2015'in başlarında Tremont, yeni gelen Stockade ile takım kurmaya başladı. Ocak ayında To Live Is To Die'da The Nation Of Intoxication ile dövüştüler, Tremont'un kazara Stockade'e sandalyeyle vurmasının ardından kaybettiler. Maçtan sonra, Stockade ve Tremont kavga etti ve ardından Tremont, 21 Şubat'ta Sixteen'de Stockade'e Ultraviolent Maçı için meydan okudu.

8 Ağustos 2015'te Tremont, CZW Dünya Ağırsıklet Şampiyonası için BLK Jeez'i mağlup etti. Down with the Sickness'ta 399 günlük şampiyon saltanatının ardından Tremont, unvanını Greg Excellent ve Joe Gacy'nin de yer aldığı dörtlü maçta Jonathan Gresham'a kaptırdı.

Tremont, Cage of Death 18'de, Cage of Death maçı sırasında kendi takım arkadaşı Joey Janela'ya saldırarak takımına maça mal oldu. Daha sonra kendisini "Father" Matthew Tremont olarak yeniden adlandırdı ve Stockade ile olan ittifakını yeniden düzenledi. Janela ve Penelope Ford'a saldırmaya devam edeceklerdi.

5 Ağustos 2017'de Tremont, Japon ölüm maçı güreşçisi Atsushi Onita'ya karşı No Ropes Barbed Wire Exploding Baseball Bats maçı yaptı. Maç berabere olarak sona erdi.

26 Kasım 2018'de Tremont, D. J. Hyde tarafından Cage of Death XX'te takım maçına davet edildi. Hyde'ın ortağı MASADA iken Onita'nın yardımını aldı. 9 Aralık'ta Tremont ve Onita, Hyde'ın iplere takılması ve Tremont'un kafasına kül bloku alıp yere düştüğünde onu tuş etmesinin ardından Hyde ve Masada'yı yendi.

Diğer şirketler

Tremont, Beyond Wrestling için Miracle Workers'ın birinci gecesinde çıkış yaptı ve Devon Moore'a yenildi. Ring Leaders'ın ikinci gününde TJ Marconi'yi mağlup etti. Şimdi Beyond Wrestling için ara sıra güreşiyor.

Tremont, IWA Mid-South'taki ilk maçına 2011 King of the Deathmatch'te çıktı ve ilk turda Barbed Wire Board, Taipei Death & Sandpaper Kickpads maçında MAADA'yı mağlup etti. İkinci gece finalde Drake Younger'a kaybetti, diğer yarışmacılar Devon Moore ve Simon Sezz'di.

Tremont, 2012 Masters of Pain'i Charleston, Batı Virginia'daki Double Hell Deathmatch'te finalde MAADA'yı yenerek kazanarak ilk büyük başarısını kazandı.

7 Haziran 2014'te Tremont, Connellsville, Pennsylvania'da Patrick Hayes'i yenerek Vicious Outcast Wrestling (VOW) Anarchy Championship'i kazandı.

26 Haziran 2014'te Tremont, IWA Mid South King Of The Death Matches'ı kazandı. Finale Jesse Amato'yu Best Of Seven Log Cabin Maçında ve John Wayne Murdoch ve Ron Mathis'i Yarı Final Three Way Fans Bring The Weapons Spider Net Maçında mağlup ederek geldi. Finalde Josh Crane'i No Rope Barbed Wire, Panes Of Glass, Barbed Wire Board, Casket And Fans Bring The Weapons Match'ta yendi.

21 Temmuz 2018'de Tremont, Manville, New Jersey'deki ilk Championship Tournament finallerinde KTB'yi yenerek ilk Synergy Pro Güreş Şampiyonu oldu. Tremont, Synergy Pro Wrestling Şampiyonası'nı 196 gün boyunca elinde tuttu ve Hillsborough, New Jersey'deki Synergy Pro Wrestling 8'de Drake Chambers'ı da içeren maçta unvanı Frightmare'ye kaptırdı.

2021'de Tremont hakkında bir belgesel yayınlandı.

23 Ocak'ta Tremont, GCW'de (2022) The Wrld'de Nick Gage ile birlikte The Briscoe Brothers'ın açık meydan okumasına cevap verdi ve ilk kez GCW Tag Team unvanlarını ele geçirdi.

Şampiyonlukları ve başarıları
Combat Zone Wrestling
 • CZW World Heavyweight Championship (1 kez)
 • CZW Tournament Of Death 14 (2015)
Crimson Crown Wrestling
 • Crimson Cup (2019)
Game Changer Wrestling
 • GCW World Championship (1 kez)
 • GCW Tag Team Championship (1 kez) - w/ Nick Gage
 • GCW Nick Gage Invitational 2 (2017)
H2O Wrestling: Hardcore Hustle Organization
 • H2O Heavyweight Championship (1 kez)
IWA East Coast
 • Masters of Pain (2012)
IWA Deep South
 • Carnage Cup 9 (2013)
IWA Mid-South
 • King of the Deathmatch (2014, 2015)
IndependentWrestling.tv
 • IWTV Independent Wrestling World Championship (1 kez, şu anki)
Pro Wrestling Illustrated
 • 2015 PWI 500 listesinde #244
Synergy Professional Wrestling
 • Synergy Pro Wrestling Championship (1 kez, ilk)
 • Synergy Pro Wrestling Championship Tournament (2018)
Superstars of Wrestling Federation
 • SWF Hardcore Championship (1 kez)
Tier 1 Wrestling
 • Tier 1 Tag Team Championship (1 kez, şu anki) – w/ Stockade
Vicious Outcast Wrestling
 • VOW Anarchy Championship (2 kez)
 • VOW Lord Of Anarchy (2015)
 • VOW Hyper Sonic Championship (1 kez)
Women Superstars Uncensored
 • Queen and King of the Ring (2014) – w/ Mickie Knuckles
 

Lunatic Phenomenal

aşktan sabıkalı
Katılım
18 Eyl 2016
Konular
1,580
Mesajlar
23,247
Tepkime puanı
629
Puanları
1,055
Konum
Ankara
Shawn Michaels
-
Tremont CZW'da en beğendiğim isimlerdendir. Debutundan tutun kemeri kaybetmesine kadar.
 
Üst