Meltzer'in Puanlamaları Neden Önemli?

Kevin Steen

Gypsy
Konular
1,366
Roman Reigns
Bray Wyatt
Sözde güreş gurmesi işin aslında hokkabaz olan bu elemanın maç puanları neden önemli? Neden sürekli verdiği puanların konusu açılıyor? Neden bir maçın güzel olması bu puanlara göre belirleniyor? Nerede bir sirk eğlencesini aratmayacak maç varsa yağlı puanlar veren bu elemanın zevk anlayışı bize uymak zorunda mı?​

Winery

All Night Long!
Konular
54
Brock Lesnar
-
Sadece WWE için önemsiyorum. Diğer şirketleri oyladığı puanlamalara bakmıyorum 5 yıldızı kafasına göre verdiği için.

Mark Henry Seveni

Hall of Pain
Konular
2,637
Mark Henry
Bobby Lashley
IMDb puanı gibi bir şey bu puanlar. Her janrayı farklı puan üzerinden değerlendirmek daha mantıklı oluyor orada. Burada da WWE maçlarını +0.25, Ospreay ve onun tarzı çılgın uçmalı kaçmalıların maçlarını -0.25 olmak üzere değerlendirince mantıklı bir puanlama ortaya çıkıyor bence.

Gentleman Villain

big daddy cool
Konular
2,036
William Regal
-
Dave Meltzer gerçekten çok değerli bir gazeteci. Bu genelde unutuluyor. Yürüyen güreş ansiklopedisi gibi bir herif. Özellikle ölen isimlerin arkasından yazdığı obituary'lere bakılırsa güreş hakkındaki bilgisi daha da net ortaya çıkıyor. Eskiden ben de Dave Meltzer'a sıcak bakmıyordum ancak son yıllarda kendisine olan saygım ve sevgim çok arttı.

Maç puanları kısmına gelirsek önemli mi? Evet önemli çünkü profesyonel güreşin en önde gelen gazetecisinin değerlendirmeleri önemli kabul edilebilir. Herkese uymak, herkes onu takip etmek zorunda mı? Değil. Ne siyah ne beyaz yani.

Punk City

Code Blue
Konular
2,210
CM Punk
Rene Dupree
Meltzer ve Cornette abilerimin söylediği, yaptığı çoğu şeyin altına imzamı atarım.

Son düzenleme:

Flip Flop 'N Fly

Funky Like A Donkey
Konular
84
Dusty Rhodes
-
Hiçbir puanlama önemli değil. Yıldız sisteminin mucidi olan, 70’lerin sonunda smart mark denilebilecek nadir güreşseverlerden Norman Weasel Dooley; Weasel’s World isimli dirt sheet’ine eğlence amacıyla eklemiş bu içeriği. O dönem kimse zaten bunlara ciddiye almadığı için herkes makarasındaymış. Olması gereken de bu bence. Tamamen subjektif olan bir şey sonuçta.

Flip Flop 'N Fly

Funky Like A Donkey
Konular
84
Dusty Rhodes
-
Hiçbir puanlama önemli değil. Yıldız sisteminin mucidi olan, 70’lerin sonunda smart mark denilebilecek nadir güreşseverlerden Norman Weasel Dooley; Weasel’s World isimli dirt sheet’ine eğlence amacıyla eklemiş bu içeriği. O dönem kimse zaten bunlara ciddiye almadığı için herkes makarasındaymış. Olması gereken de bu bence. Tamamen subjektif olan bir şey sonuçta.
“Fun Fact” olarak ekleyeyim. İlk Yıldız sistemi 4 yıldıza kadarmış. 1981’de Mid South Coliseum’da Jerry Lawler ve Terry Funk arasında gerçekleşen No DQ maçı öyle bir etki bırakmış ki Weasel bu maçı 4 Yıldız ile tanımlamanın yetersiz olacağını düşünüp ilk kez bir maça 5 yıldız veriyor. Yani bilinenin aksine 82’deki Flair vs. Butch Reed maçı tarihteki ilk 5 yıldızlı maç değil. Meltzer’in ilk 5 yıldızı.

The Drifter

Kadın Divizyonu Düşmanı
Konular
6
Elias
Ben sövmek için takip ediyorum bu adamın puanlarını.