Mogul Embassy | Kariyer İncelemesi

Straight Edge Societh

"It's Clobberin' Time!"
Katılım
23 Ara 2013
Konular
6,053
Mesajlar
27,478
Tepkime puanı
8,487
Puanları
1,670
Yaş
24
Konum
Trabzon
CM Punk
the-devil-and-mogul-embassy-v0-4z2db4ud9k7c1.jpeg

Debut:2004
Aktif yılları:2004 - 2006
2009 - 2010
2011 - 2012
2022 - günümüz

Mogul Embassy veya kısaca Embassy, Swerve Strickland ve Prens Nana liderliğindeki All Elite Wrestling (AEW) ve kardeş şirketi Ring of Honor'da (ROH) görünen heel bir profesyonel güreş ekibidir. Kalan üyeler, Brian Cage, Toa Liona ve Bishop Kaun'dur ve iki kez ROH Dünya Altı Kişilik Takım Şampiyonu'durlar.

Tarihleri

Ring of Honor (2004 - günümüz)


Embassy, 2004 yılında Ring of Honor'da bir Afrika prensinin hilesini kullanan Prince Nana tarafından kuruldu. Hikayelerde, Nana, Gana halkının vergilerinden elde ettiği serveti, Embassy'nin rakipleriyle güreşmek için güreşçiler kiralamak için kullandı, ancak bir keresinde 2006 FIFA Dünya Kupası'nda bir maçta (ABD'ye karşı) Gana'ya bahis oynamaktan elde ettiği kazancı kullandı. Nana'nın yönetimi altında John Walters ROH Pure Championship'i savundu ve Jimmy Rave, Alex Shelley ve Abyss 2006'da Trios Turnuvasını kazandı.

23 Temmuz 2022'de Death Before Dishonor'da Prince Nana, Tully Blanchard Enterprises'ı satın aldığını ve Brian Cage, Piskopos Kaun, Toa Liona ve Jonathan Gresham ile Embassy'i yeniden kurduğunu duyurdu. Alex Zayne, Blake Christian ve Tony Deppen'den oluşan takımı yenmeye devam edeceklerdi. Jonathan Gresham, ROH Dünya Şampiyonası'nı kaybettikten ve serbest bırakılmasını talep ettikten sonra gruptan çıkarıldı.

10 Aralık'ta Final Battle'da The Embassy, Dalton Castle ve The Boys'u yenerek ROH Dünya Altı Kişilik Takım Şampiyonu oldu.

All Elite Wrestling (2022 - günümüz)

Rampage'in 14 Ekim 2022 tarihli bölümünde Embassy, All Elite Wrestling'deki ilk çıkışını FTR ve Shawn Spears'a yenilerek yaptı. 1 Kasım 2022'de Dark'ın bölümünde Embassy, Fuego Del Sol ve Waves And Curls (Jaylen Brandyn ve Traevon Jordan) takımını mağlup etti. 5 Aralık'ta Dark: Elevation bölümünde Embassy, Dan Adams, Facade ve Star Rider'ı mağlup etti.

Rampage'in 7 Nisan 2023 bölümünde Swerve Strickland, kendi ekibi "Mogul Affiliates"i onlarla birleştirdiğini açıkladıktan sonra ekibe katıldı. Grup daha sonra "Mogul Embassy" olarak yeniden adlandırıldı. Dynamite'ın 26 Temmuz 2023 bölümünde AR Fox, Strickland'in Darby Allin'i yenmesine yardım ettikten sonra gruba katıldı, ancak 23 Ağustos 2023'te ekipten kovuldu. Dynamite'ın 1 Kasım 2023 tarihli bölümünde Mogul Embassy, The Elite'i ("Hangman" Adam Page ve The Young Bucks'ı (Matt Jackson ve Nick Jackson) mağlup ederek ikinci kez ROH Dünya Altı Kişilik Takım Şampiyonu oldu.

Dynamite'ın 17 Ocak 2024 bölümünde Mogul Embassy, kemerleri Bullet Club Gold'a (Jay White ve The Gunns (Austin Gunn ve Colten Gunn)) kaybetti.

New Japan Pro-Wrestling (2023)

13 Kasım 2023'te Gates of Agony'nin (Liona ve Kaun), 2023 World Tag League'de yarışarak New Japan Pro-Wrestling (NJPW) ilk çıkışını yapacağı açıklandı. İkilinin A Blok'ta yarışacağı açıklandı. 29 Kasım'da Gates of Agony, House of Torture'a katılacaktı, ancak bir sonraki 1 Aralık şovunda bunun bir numara olduğunu ortaya çıkaracaktı. İkili turnuvayı 4 puanla tamamladı ve yarı finale kalamadı.

Üyeleri
*Kurucu üye
IEmbassy'nin lideri
IIMogul Embassy'nin lideri
MMenajer

Güncel üyeler
ÜyeSüre
Prince Nana (*)(I)(M)1 Şubat 2004
Brian Cage23 Temmuz 2022
Bishop Kaun23 Temmuz 2022
Toa Liona23 Temmuz 2022
Swerve Strickland (II)7 Nisan 2023

Eski üyeler
ÜyeSüresi
AbyssTemmuz 2005 - Ocak 2006
Alex Shelley23 Temmuz 2005 - 24 Haziran 2006
AR Fox26 Temmuz 2023 - 23 Ağustos 2023
Bison Smith20 Mart 2009 - 28 Temmuz 2011
Claudio Castagnoli2009 - Ekim 2010
Daizee HazeKasım 2005 - Eylül 2006
Donovan Dijak27 Şubat 2016 - 12 Şubat 2017
Erick Stevens6 Kasım 2009 - Ekim 2010
Ernesto Osiris20 Mart 2009 - 28 Temmuz 2011
Jade ChungOcak 2005 - 1 Ekim 2005
Jimmy Rave (*)Başlangıç - 28 Ekim 2006
21 Mart 2009 - Eylül 2009
Joey Ryan9 Mayıs 2009 - 13 Şubat 2010
Jonathan Gresham8 Temmuz 2022 - 23 Temmuz 2022
Matt Sydal25 Şubat 2005 - 12 Ağustos 2005
Moose7 Aralık 2014 - 8 Temmuz 2016
Necro Butcher21 Mayıs 2010 - 2 Ekim 2011
R.D. Evans22 Ocak 2011 - 28 Temmuz 2011
John Walters (*)Başlangıç - 2005
Ramon18 Nisan 2014 - 28 Mart 2015
Rhino13 Haziran 2011 - Nisan 2012
Sal Rinauro15 Temmuz 2006 - 28 Ekim 2006
Shawn Daivari6 Mart 2010 - Ekim 2010
Tommaso Ciampa22 Ocak 2011 - 28 Temmuz 2011
XavierOcak 2004 - Nisan 2004

Tek gecelik üyeler
ÜyeGece
Conrad Kennedy III24 Haziran 2006
Dave Taylor2 Nisan 2011
Vanessa Harding25 Şubat 2005

8cm6g4ixiyvne7hfaym168dvlf1kvha.png


Alt grup
AdıÜyelerTarihŞirket(ler)
Gates of AgonyBishop Kaun
Toa Liona
2022 - günümüzROH
AEW
NJPW

Şampiyonlukları ve başarıları
Ring of Honor
  • ROH World Championship (1 kez) – Jonathan Gresham
  • ROH Pure Championship (1 kez) – John Walters
  • ROH World Six-Man Tag Team Championship (2 kez) – Brian Cage, Kaun & Toa Liona
  • Trios Tournament winner (2006) – Jimmy Rave, Alex Shelley & Abyss
 
Üst