Nikkita Lyons | Kariyer İncelemesi

Straight Edge Societh

"Finished The Story!"
Katılım
23 Ara 2013
Konular
6,319
Mesajlar
28,149
Tepkime puanı
10,721
Puanları
1,720
Yaş
24
Konum
Trabzon
CM Punk
Nikkita_Lyons_Profile--30b1ca0748a9252cec83120699afdaa1.png

Doğum Adı:Faith Jefferies
Doğum Tarihi ve Yeri:5 Ağustos 1999 - Las Vegas, Nevada, ABD
Rind Adları:Faith
Faith Jefferies
FaithyJ
Faith the Lioness
Nikkita Lyons
Boyu:172 cm
Kilosu:70 kg
Antrenörü:Selina Majors
Debut:11 Ekim 2018

Faith Jefferies, Amerikalı profesyonel güreşçi, tekvando uygulayıcısı ve müzisyen. Şu anda WWE ile anlaşmalıdır ve NXT markasında Nikkita Lyons ring adıyla performans sergilemektedir. Jefferies ayrıca Women of Wrestling (WOW) için Faith the Lioness adıyla güreşmiştir.

Hayatının ilk yılları

Jefferies, Las Vegas, Nevada'da doğdu ve Hollywood, Kaliforniya'da büyüdü. Dört yaşında tekvando yapmaya başladı. 8 yaşında siyah kuşak kazandı. 2017'nin başlarında liseden mezun oldu.

Profesyonel güreş kariyeri

Women of Wrestling (2019 - 2021)


2017'de liseden mezun olduktan kısa bir süre sonra Jefferies, Selina Majors altında profesyonel güreş eğitimine başladı. Women of Wrestling'de "Faith The Lioness" ring adıyla çıkış yaptı. 2021 yazında Jefferies, WWE'nin Las Vegas'taki seçmelerine katıldı ve burada kendisine gelişim sözleşmesi teklif edildi.

WWE

NXT (2021 - günümüz)


Jefferies, 2021 yazının sonlarında WWE ile sözleşme imzaladıktan sonra WWE'deki ilk çıkışını 31 Aralık 2021 tarihli 205 Live bölümünde Nikkita Lyons ring adıyla yaptı ve Amari Miller'a yenildi. NXT debutunu 22 Şubat 2022 bölümünde Kayla Inlay'i (şu anda Kiana James olarak devam ediyor) yenerek yaptı. Nisan ayında Lyons, Lash Legend ile bir feuda girdi ve onu sırasıyla 5 ve 26 Nisan NXT bölümlerinde yendi. Spring Breakin'de Cora Jade ile takım olup Legend ve Natalya'yı bir tag team maçında yendi. NXT'nin 10 Mayıs bölümünde Lyons, NXT Women's Breakout Tournament'a katıldı ve ilk turda Arianna Grace'i yendi. 24 Mayıs'ta Lyons'un sakatlığı nedeniyle turnuvadan çıkarıldığı açıklandı ve bir gün sonra Instagram hesabında kısmi MCL yırtığı ve MCL burkulması yaşadığını açıkladı. Lyons, NXT'nin 28 Haziran bölümünde NXT Women's Champion Mandy Rose'u diskalifiye ile yenerek geri döndü.

NXT'nin 19 Temmuz bölümünde Lyons, NXT Kadınlar Şampiyonluğu'nun bir numaralı adayını belirlemek için 20 kadınlı battle royal'de yarışarak Kayden Carter ve Kiana James'i eledi ancak Tiffany Stratton tarafından elendi. 8 Ağustos Raw bölümünde Lyons'ın Mayıs ayından beri boş olan WWE Kadınlar Tag Team Şampiyonluğu'nu doldurmak için Zoey Stark ile bir turnuvada takım olacağı açıklandı. 19 Ağustos SmackDown bölümünde Lyons ve partneri turnuvadan çıkarıldı. Stark'ın günler önce bir NXT Kadınlar Şampiyonluk maçında beyin sarsıntısı geçirdiği bildirildi. Kısa süre sonra WWE'nin Jefferies'i turnuvadan çektiği çünkü ilk tur maçlarının yapılacağı Kanada'nın aşılanmamış (COVID-19) yabancıların ülkeye girişine izin vermediği bildirildi. 13 Eylül'de NXT 2.0 One Year Anniversary Show'da Lyons ve Stark, James ve Arianna Grace'i mağlup etti. NXT'nin 8 Kasım bölümünde Lyons ve Stark, Carter ve Katana Chance'ten NXT Women's Tag Team Championship'i almayı başaramadı ve Lyons maçtan sonra Stark tarafından oyun dışı bırakıldı. Lyons, NXT'nin 20 Aralık bölümünde Stark'a yenildi ve NXT'nin 24 Ocak bölümünde Blair Davenport tarafından sakatlandı. Lyons, 5 Aralık bölümünde Davenport'a saldırarak NXT'ye geri döndü. 12 Aralık bölümünde, Lyra Valkyria ile bir takım maçında Blair Davenport & Cora Jade ile karşılaşarak neredeyse bir yıl aradan sonra ringe dönüş yaptı ve Valkyria ile birlikte kazanamadı. Lyons, NXT'nin 19 Aralık bölümünde Tatum Paxley'i hızlı bir maçta mağlup etti.

Medya hayatı

Jefferies video oyunundaki ilk çıkışını WWE 2K23'te oynanabilir bir karakter olarak yaptı.

Ayrıca Zeus Network'te yayınlanan One Mo' Chance adlı programda "She-Raw" olarak yer aldı.​
 

samlcan

Kayıtlı Üye
Katılım
5 Eyl 2018
Konular
176
Mesajlar
1,824
Tepkime puanı
330
Puanları
460
Konum
izmir
Bayley
Nxt kemerini alır.
 
Üst