Pagano | Kariyer İncelemesi

Straight Edge Societh

"Finished The Story!"
Katılım
23 Ara 2013
Konular
6,319
Mesajlar
28,149
Tepkime puanı
10,721
Puanları
1,720
Yaş
24
Konum
Trabzon
CM Punk
pagano_aaa_by_matias_by_matiasabu_dd0vko6-375w.png

Doğum Adı:Jose Julio Pacheco Hernandez
Doğum Tarihi:7 Şubat 1986
Boyu:190 cm
Kilosu:106 kg
Antrenörleri:Aspid
Babe Sharon
Curtis Hughes
Debut:2008

José Julio Pacheco Hernández daha çok bilinen ring adıyla Pagano, Meksikalı bir luchador ve şu anda Meksikalı AAA şirketi için çalışan profesyonel güreşçidir. Başlangıçta memleketi Juárez, Chihuahua'da ve çevresinde çalışmıştır ancak 2016'da AAA'ya katılmadan önce son yıllarda Meksika'da bağımsız şirketerde çalışmıştır. Ring adı İspanyolca "Pagan" anlamına geliyor.

Pagano olarak, genellikle silah kullanımını ve maçtaki güreşçilerden birinin veya her ikisinin de bolca kanamasını içeren bir Hardcore güreş stili çalışıyor. Bu tür maçları tercih etmesi nedeniyle kendisine El Rey Extremo veya "Aşırı Kral" lakabı verilmiştir. Pagano, 2011 yılında maskesini çıkarmak zorunda kalana kadar enmascarado yani maskeli bir güreşçiydi. Ring karakteri psikopat bir palyaço olan Pagano, başlangıçta palyaço makyajına benzeyen bir maske takıyordu ve maskesini kaybettikten sonra palyaçoya benzeyen bir yüz boyası taktı. 2016 yılında AAA'nın en büyük yıllık şovu olan Triplemanía XXIV'ün ana etkinliği olarak planlanan Psycho Clown ile olan çekişmesiyle ulusal ve uluslararası dikkatleri üzerine çekti.

Profesyonel güreş kariyeri

José Pacheco başlangıçta Juárez'deki yerel Arena Kalaka'da Aspid ve Babe Sharon altında eğitim gördü. İlk çıkışını 2008 yılında enmascarado ya da maskeli karakter Pagano olarak yaptı. İlk başlarda genel bir maske takıyordu ancak daha sonra palyaço makyajına benzeyen bir maskeyle güreşmeye başladı. Başlangıçta Arena Kalaka'da, genellikle Hardcore güreş maçlarında çalıştı ve Sick Boy, SKAM-13 ve Murder Angel ile "Hardcore Pride" olarak bilinen bir grup oluşturdu. 2010 yılında Pagano, Atlanta, Georgia merkezli Atlanta World Wrestling Alliance (WWA4) için çalışarak ABD'ye seyahat etme fırsatı buldu ve Atlanta'dayken Curtis Hughes altında eğitim aldı. WWA4'teki görevi sırasında New Latino Wrestling Mexicano Şampiyonluğu'nu kazandı. Meksika'ya döndükten sonra Monterrey, Nuevo León merkezli Nuevo Generacion Xtrema (NGX) için çalışmaya başladı. Aralık 2011'de Pagano, Panama'yı gezdi ve burada yerel güreşçi Luzbel'e karşı bir Lucha de Apuestas maçı kaybetti ve sonuç olarak maskesini çıkarmak zorunda kaldı. Meksika'ya döndüğünde, bu kez çelik kafes maçı olan bir başka Lucha de Apuestas maçını Scorpio 2000'e kaybetti ve bir kez daha maskesini çıkardı. Lucha Libre'nin Lucha de Apuestas maçları hakkında katı kuralları olsa da, Chihuahua güreş komisyonu, ilk maske kaybı Meksika dışında gerçekleştiği ve dolayısıyla güreş komisyonları tarafından yönetilmediği için Pacheco'ya yaptırım uygulamadı. Maske kaybının ardından, maçları için yüzünü palyaçoya benzetmeye başladı.

2015 yılına gelindiğinde Pagano, Meksika'nın dört bir yanında çalışmaya başladı ve Meksika bağımsız liginde çeşitli şirketler tarafından işe alındı. Bu süre zarfında tecrübeli güreşçi Nicho el Millonario ile uzun soluklu bir hikaye kavgası geliştirdi. İkili, genellikle "Extreme Rules" (Diskalifiye yok, silahlara izin verilir), "Death Match" kuralları (kazanmanın tek yolu rakibinizi nakavt etmektir), iki güreşçinin birbirine zincirlendiği "Bull Terrier" kuralları gibi sert şartlar altında birkaç farklı şovda karşı karşıya geldi. Pagano, ikisi arasında bir Lucha de Apuestas, saça karşı saç maçı yapılırken maçlarının çoğunu kazanacaktı. Merdiven maçı kuralları altında yapılan bu maç 24 Temmuz 2015'te gerçekleşti ve Nicho ,Pagano'yu yenerek Pagano'yu daha sonra tüm saçlarını kazıtmaya zorladı. Ekim 2015'te Pagano, Federacion Universal de Lucha Libre (FULL) için ilk çıkışını yaptı ve lucha libre efsaneleri L.A. Park ve Dr. Wagner Jr. ile çalıştı. Daha sonra Meksika'nın en uzun soluklu şirketlerinden biri olan International Wrestling Revolution Group (IWRG) için çalıştı.

Lucha Libre AAA Worldwide (2016 - günümüz)

MGA4QDAQORGQVOOBIO36DQAN7U.jpg


AAA'nın 2016 Rey de Reyes şovunda Pagano, Nicho El Milionario, Damián 666 ve Halloween ile birlikte sürpriz bir şekilde ortaya çıktı ve Rey de Reyes turnuvasını kazandıktan birkaç dakika sonra Pentagón Jr.'a saldırdı. Grup, Pentagón Jr'ın parçası olduğu grup değil, "Gerçek" Perros del Mal olduklarını açıkladı. Gösteriden sonra Pagano gerçekten AAA ile anlaştığını doğruladı ve ilk kez bir şirketle tam zamanlı sözleşme imzaladı. Grup başlangıçta La Nueva Familia Fronteriza olarak biliniyordu, daha sonra sadece La Familia Fronteriza ("The Border Family") olarak kısaltıldı. Damián 666'nın oğlu Bestia 666 daha sonra gruba eklendi. La Familiar Fonteriza'nın geri kalanı Los Perros del Mal ile hikâye çekişmesine devam ederken Pagano, Pagano gibi palyaço ring karakteri kullanan bir AAA güreşçisi olan Psycho Clown ile bir hikâye başlatarak teğet geçti. Pagano, 18 Nisan'da Damián 666 ve Nicho'nun Los Psycho Circus'u (Psycho Clown, Murder Clown ve Monster Clown) count-out ile mağlup etmesiyle resmi AAA ring içi çıkışını yaptı. Ardından Pagano ve Psycho Clown bir Hardcore güreş maçında karşı karşıya geldi. Maç sırasında Pagano tahta bir masayı ateşe verdi ve ardından Psycho Clown'ı masanın içinden atarak maçı kazandı. İki hafta sonra ikili bu kez Pentagón Jr. da dahil olduğu bir maçta tekrar karşılaştı ve maçı bir kez daha Pagano kazandı. 8 Temmuz'da Psycho Clown'ı bir kez daha yendikten ve Psycho Clown'ın güreş maskesini çaldıktan sonra Pagano, Psycho Clown'a maskesini ortaya koyması ve Pagano'nun da Luchas de Apuestas maçında saçını ortaya koyması için meydan okudu. O sırada Psycho Clown meydan okumaya yanıt vermedi. 16 Temmuz'da AAA, maçı 28 Ağustos'taki Triplemanía XXIV'ün ana etkinliği olarak resmen duyurdu. Pagano maçı ve saçını kaybetti. 2 Ekim'de Héroes Inmortales X'te Psycho Clown'ın Los Psycho Circus ortakları Monster Clown ve Murder Clown ona sırt çevirdi ve Pagano ile birleşti.

26 Mayıs 2017'de Pagano, El Mesías ile AAA Dünya Takım Şampiyonluğu'nu ele geçirdiğinde AAA'daki ilk şampiyonluğunu kazandı. Verano de Escándalo'da Mesias ve Pagano, Cuervo ve Scoria'ya unvanlarını geri kaybetti. Maçta Drago, Aerostar, Bengala ve Australian Suicide da yer aldı. Takımın mağlubiyetinden sonra Mesias öfkelenerek Pagano'ya o kadar çok saldırdı ki ringden sedyeyle çıkarılması gerekti ve Pagano tecnico (lucha libre'nin face'ler için kullandığı terim) oldu. Bir TV kaydında Pagano eski rakibi Psycho Clown ve El Hijo del Fantasma ile takım oldu. Dr. Wagner Jr, Mesías ve Kevin Kross ile karşılaştılar ve Texano Jr'ın (Fantasma'nın kan davalı olduğu kişi) müdahalesinin ardından kaybettiler. Daha sonra Triplemanía XXV'de Pagano'nun Mesias ile bir Sokak Dövüşünde karşılaşacağı açıklandı ki bu Pagano'nun hardcore maçlarda büyük bir deneyime sahip olması nedeniyle Pagano'ya uygundu. Mesias'ın en son sokak dövüşü 2008 yılında Verano de Escandalo'da çelik kafeste Vampiro'ya yenildiği maçtı. Rey Escorpión'un geri dönüp hem Mesías'a hem de Pagano'ya saldırmasının ardından maç berabere sona erdi.

21 Temmuz'da AAA vs. Elite etkinliğinde Pagano, AAA takımının temsilcisi olarak Joe Líder ile birlikte Elite takımına (Teddy Hart ve Jack Evans) yenildi, maç sırasında Hart ringin kenarında Pagano'ya bir "Canadian Destroyer" uyguladı, ancak ringin dışına düşerek beyin sarsıntısına neden oldu.

Impact Wrestling (2017 - 2018)

Ethan Carter III ve El Hijo del Fantasma arasındaki maçtan sonra Pagano, Eddie Edwards kurtarmadan önce Carter'a saldırarak ilk çıkışını yaptı.

MMA kariyeri

7 Mart 2014'te Pacheco, Karma Dövüş Sanatları (MMA) dalındaki ilk maçına "Pagano" adıyla memleketi Juarez'deki Combate Real şovunda çıktı. Juan Carlos Riquelme'yi ilk rauntta nakavtla mağlup etti.

Şampiyonlukları ve başarıları
Atlanta World Wrestling Alliance
 • NLW Mexicano Championship (1 kez)
Amerikan bağımsız şirketleri
 • Texas Hardcore Heavyweight Championship (1 kez)
 • Texas Hardcore Tag Team Championship (1 kez) – Pantera Asesina
Lucha Libre AAA Worldwide
 • AAA World Tag Team Championship (1 kez) – w/ El Mesías
 • Copa Antonio Peña (2018)
 • Lucha Libre World Cup (2017) – w/ Psycho Clown
 • Copa Aficion (2017)
 • Copa Triplemanía XXVII
Meksika bağımsız şirketleri
 • Arena Gladiador Extreme Championship (1 kez, şu anki)
Mexican Xtreme Wrestling
 • MXW Mixed Tag Team Championship (1 kez) – w/ Ludark Shaitan
Nueva Generacion Xtrema
 • NGX Extreme Championship (1 kez, şu anki)
Pro Wrestling Illustrated
 • 2021 PWI 500 listesinde #57
Wrestling Association of Reynosa City
 • WAR City Extreme Championship (1 kez, şu anki)

Luchas de Apuestas kayıtı
KazananKaybedenYerŞovTarih
Luzbel (maske)Pagano (maske)Panama City, PanamaHouse show2 Aralık 2011
Scorpio 200 (maske)Pagano (maske)Juárez, ChihuahuaHouse show18 Aralık 2011
Muneco Infernal (saç)Pagano (saç)Juárez, ChihuahuaHouse show9 Eylül 2012
Aereo (maske)Pagano (saç)Juárez, ChihuahuaHouse show25 Aralık 2013
Nicho El Milonario (saç)Pagano (saç)Tijuana, Baja CaliforniaHouse show24 Temmuz 2015
Psycho Clown (maske)Pagano (saç)Mexico CityTriplemanía XXIV28 Ağustos 2016
Pagano (saç)Joe Lider (saç)Ciudad Nezahualcóyotl, Mexico StateLive event1 Ocak 2017
Pagano (saç)Histeria 2.0 (saç)Mazatlan, Sinaloa, MexicoAAA show18 Ağustos 2019
Pagano (saç)Chessman (saç)Ciudad de MexicoTriplemanía XXVIII12 Aralık 2020
 
Üst