Prince Nana | Kariyer İncelemesi

Straight Edge Societh

"Finished The Story!"
Katılım
23 Ara 2013
Konular
6,319
Mesajlar
28,149
Tepkime puanı
10,721
Puanları
1,720
Yaş
24
Konum
Trabzon
CM Punk
latest

Doğum Adı:Nana Osei Bandoh
Doğum Tarihi ve Yeri:1 Ağustos 1979 - Brooklyn, New York, ABD
Ring Adları:Nana
Prince Nana
Boyu:180 cm
Kilosu:107 kg
Antrenörleri:Angel Medina
Vito LoGrasso
D-Von Dudley
Johnny Rodz
Mr. Fabian Street
Debut:1996

Nana Osei Bandoh daha çok bilinen ring adıyla Prince Nana, Gana asıllı Amerikalı profesyonel güreşçi ve menajerdir. Şu anda All Elite Wrestling (AEW) ve kardeş şirketi Ring of Honor (ROH) ile anlaşmalı olup Mogul Embassy'nin lideri ve menajeridir. Kendisinin bir Ashanti prensi olduğunu iddia etmektedir.

Hayatının ilk yılları

Nana, ABD'de de doğmuş olmasına rağmen kraliyet mirasına sahip bir Ashanti kabilesi üyesinin oğlu ve Gana'daki Ashanti tahtının varisi olduğunu iddia etmektedir. Nana üç yaşındayken ailesi beş yıllığına Gana'ya taşındı ve Nana'nın Amerika'da eğitim alabilmesi için geri döndü. Gençliğinde değişim öğrencisi olarak Amerika'nın New York şehrine taşındı. 1992 yılında 12 yaşındayken WrestleMania VIII'i izleyen Nana, "Macho Man" Randy Savage ve Ric Flair arasındaki WWF Şampiyonluk maçından güreşçi olmak için ilham aldı. Bir yıl sonra World Wrestling Federation'a (WWF; 2002'de WWE adını aldı) mektup yazarak hangi profesyonel güreş okuluna gitmesi gerektiği konusunda tavsiyelerini istedi. WWF, New Jersey'de Larry Sharpe'ın altında eğitim almasını tavsiye etti ancak Nana, Sharpe'ın okulunun çok uzak olduğunu düşündü. Bunun yerine Nana, New York'ta Gleason's Gym'i işleten Johnny Rodz'un fotoğrafçısı oldu. Nana 18 yaşına kadar Rodz için çalıştı ve Rodz onu bir güreşçi olarak eğitmeye başladı.

Profesyonel güreş kariyeri

Nana, 1996 yılında İspanyol Harlem'inde bir kilisede güreşerek çıkış yaptı.

Nana, Delaware'deki East Coast Wrestling Association ve New York'taki USA Pro Wrestling için düzenli olarak çalıştı ve WWF ve Japonya'daki Pro Wrestling ZERO1-MAX ile göründü.

Ring of Honor (2002 - günümüz)

2002'de yeni kurulan Ring of Honor'a katıldı ve 2004 yılında heel bir grup olan The Embassy'i kurdu. Hikayede, Nana rakiplerini ve rakiplerini bastırmak için kiraladığı güreşçilerin parasını karşılamak için Gana halkının vergilerinden elde ettiği servetini kullandı. 2006 yılında onun yönetimindeki John Walter ROH Pure Şampiyonluğu'nu korudu ve Jimmy Rave, Alex Shelley ile Abyss Trios Turnuvası'nı kazandı. Eylül 2006'da ROH'tan ayrıldı.

24 Ekim 2008'te, Danbury, Connecticut'ta sürpriz bir şekilde ROH'a geri döndü. Güvenlikler onu atmadan artık zengin olmadığını ve tacının gittiğini söyledi. Ertesi günkü Ring of Honor's Edison şovunda aynı şey yaşandı. Bir sonraki ROH Edison şovu olan 17 Ocak 2009'da aynı şeyler tekrardan yaşandı. O zamandan beri ROH Video Wire üzerinde segmentlerde yer aldı. ROH Video Wire'ın Mart ayında Nana, Başkan Obama'nın teşvik paketinden dolayı servetini geri kazandığını ve Bison Smith'in ROH güreşçilerine yaptığı saldırıları yönlendirdiğini açıkladı. 20 Mart'taki Elizabeth, PA'deki şovda Nana Embassy'i tekrardan geri getirdiğini açıkladı ve grupta kendisi ile Bison Smith ve Ernie Osiris'in olduğunu açıkladı. Ertesi gün New York'taki şovda gruba Jimmy Rave katıldı. Daha sonra Claudio Castagnoli, Joey Ryan, Erick Stevens, Shawn Daivari ve Necro Butcher gruba dahil oldu. Ekim 2010'da Osiris hariç herkes gruptan ayrıldı. 22 Ocak 2011'de, Nana Embassy'nin son versiyonunu tanıttı. Grupta Ernesto Osiris, Mia Yim, R.D. Evans ve Tommaso Ciampa yer alıyordu ve Jimmy Rave'de Nana'nın bir numaralı güreşçisi oldu. Nisan ve Haziran aylarında, Dave Taylor ve Rhino gruba katıldı. 28 Temmuz'daki şovda R.D. Evans Truth Martini ile anlaşınca ve Ciampa'da Nana yüzünden ROH World Television Şampiyonluğu hakkını kaybedince gruptan ayrıldı. Bu ayrılıklar üzerine grup tekrardan dağıldı.

Nana, 3 Haziran 2013 Pazartesi günü WWE tarafından denenmeye alındı. Facebook üzerinden denemeyle ilgili "WWE ile büyük gün... Gelecek belki parlak olabilir... Aptallar." yazmıştı.

2013 yılının ortalarında, Nana ekranlara ROH Yetenek Avcısı olarak geldi. 2014 yılının sonlarında Nana, daha sonra dağılacak olan Moose, Stokely Hathaway ve Veda Scott'la olan Embassy'nin başka bir versiyonunu oluşturdu.

Nana, Donovan Dijak'ın menajeriydi. ROH kayıtlarının 25 Şubat 2016 bölümünde gerçekleşen The House of Truth'tan ayrılana kadar her güreştiğinde ona bazı zarflar gönderdi.

23 Temmuz 2022'de Death Before Dishonor'da Prince Nana geri döndü ve Tully Blanchard Enterprises'ı satın aldığını ve Brian Cage, Kaun ve Toa Liona ile The Embassy'yi yeniden kurduğunu açıkladı. Üçlü, ön gösteri sırasında Alex Zayne, Blake Christian ve Tony Deppen takımını yenmeye devam edecekti. Final Battle'da Cage, Liona ve Kaun, Dalton Castle ve The Boys'u yenerek Nana'nın rehberliğinde ROH World Six-Man Tag Team Championships'i kazandı. Bu zafer, Prince Nana'nın şirketteki 20 yıllık geçmişinde ilk kez Embassy müşterilerini ROH kemerine taşıdığı anlamına geliyordu.

All Elite Wrestling (2023 - günümüz)

AEW Rampage'ın 7 Nisan 2023 tarihli bölümünde Prince Nana, Strickland'ın 'Mogul Affiliates' istikrarını The Embassy ile birleştirdiğini açıklamasının ardından, ROH'ta daha önce 'The Embassy' olan Mogul Embassy'nin bir parçası olarak Swerve Strickland'ın menajerliğini yapmaya başladı.

Şampiyonlukları ve başarıları
CyberSpace Wrestling Federation
  • CSWF Tag Team Championship (1 kez) – w/ Sonjay Dutt
East Coast Wrestling Association
  • ECWA Heavyweight Championship (1 kez)
  • ECWA Mid Atlantic Championship (2 kez)
New York Wrestling Connection
  • NYWC Tag Team Championship (1 kez) – w/ MEGA
Pro Wrestling Illustrated
  • 2010 PWI 500 listesinde #311
USA Pro Wrestling
  • USA Pro New York State Championship (2 kez)
 
Üst