Pro Güreşçi Nasıl Olurum

volteRRRRR

Kayıtlı Üye
Konular
1
Jon Moxley
Yurt disina yerlesmeyi basarabilirsem pro guresci olmak icin neler yapabilirim gelecege yatirim gibi vb.?

Onur

23.4.71-21.11.23
Konular
171
Web sitesi
flickr.com
Edge
Almanya ve İngiltere'de bunun için kurulmuş güreş okulları var (wXw Wrestling Academy ve Saraya'nın ailesinin çalıştırdığı Grapplers Gym gibi). Oralardan birine başvurulabilir.

Alexander

The King
Konular
32
Edge
Edge
Önce iyi bir atletik yapıya sahip olmak için Jimnastik öğrenilmeli, sonrasında güreş okulları ve vücut geliştirme alanında yoğunlaşılmalı. En sonda promolar için hitabet, diksiyon ,oyunculuk ve mikrofon dersi alınmalı.

tonysoprano

Kayıtlı Üye
Konular
25
Jushin Liger
Kenny Omega
Birçok güreş okulu var, bu işe girmek eskiye göre çok daha kolay. Onlardan birine başvurabilirsin. Fakat tabii ki buradan para kazanmayacaksın, aksine para vereceksin. O yüzden bir yandan çalışman gerekebilir. Belirli bir seviyeye gelince bu güreş okullarının anlaşması olduğu indieler oluyor veya bazı indielerin direkt kendi güreş okulları oluyor (CZW, New Japan Los Angeles Dojosu veya WWE'nin Performance Center'ı gibi), o şirketler onlar için çalışmanı isteyebilir. Fakat bırak WWE'de olmayı, bu işten para kazanmak bile çok zor.

volteRRRRR

Kayıtlı Üye
Konular
1
Jon Moxley
Almanya ve İngiltere'de bunun için kurulmuş güreş okulları var (wXw Wrestling Academy ve Saraya'nın ailesinin çalıştırdığı Grapplers Gym gibi). Oralardan birine başvurulabilir.
a
Birçok güreş okulu var, bu işe girmek eskiye göre çok daha kolay. Onlardan birine başvurabilirsin. Fakat tabii ki buradan para kazanmayacaksın, aksine para vereceksin. O yüzden bir yandan çalışman gerekebilir. Belirli bir seviyeye gelince bu güreş okullarının anlaşması olduğu indieler oluyor veya bazı indielerin direkt kendi güreş okulları oluyor (CZW, New Japan Los Angeles Dojosu veya WWE'nin Performance Center'ı gibi), o şirketler onlar için çalışmanı isteyebilir. Fakat bırak WWE'de olmayı, bu işten para kazanmak bile çok zor.
Anladım teşekkür ederim. benim zaten hedefim güreşçi olmak yani hobi olarak başlarım, parası çok önemli değil başka bir işle ilgilenirim güreşte zaten tutarsam full time olarak başlarım. Boyum 1. 88 kilom 100 17 yaşındayım ilk başta üniversiteyi kazanıp bitirmekte nasip olursa yurt dışında bu işi denemeyi düşünüyorum Küçüklüğünden verip bunu yapmak istiyorum ve yani oyunculuğum her zaman çok iyiydi. Arkadaşlarımla güreşirken manevraların dinamikliğini mimiklerimle çok iyi ifade ediyordum
Ve yani tam zamanlı spor salonuna başlarsam bu işe başarabileceğimi düşünüyorum birkaç tane arkadaşlarla yaptın maç içinden klipler var özel olarak merak eden varsa göstermek isterim.

Son düzenleme:

Colossal Visionary

Kayıtlı Üye
Konular
152
Seth Rollins
PAC
İlk öncelikle İngilizceni geliştirmeye bakmalısın. Ha eğer senin ingilizcen yeterliyse Avrupa veya Amerika'daki bir güreş okuluna gidip yeterli hâle gelmelisin diyelim ki onuda yaptın. Bir indy'de işe başlayıp orda nam yapmalısın. Ondan sonra eğer şansın yaver giderse WWE Performance Center seni eğitmeyi kabul edip şirketin altyapısına alabilir. Zaten altyapıya girersen tamamdır iş.

volteRRRRR

Kayıtlı Üye
Konular
1
Jon Moxley
İlk öncelikle İngilizceni geliştirmeye bakmalısın. Ha eğer senin ingilizcen yeterliyse Avrupa veya Amerika'daki bir güreş okuluna gidip yeterli hâle gelmelisin diyelim ki onuda yaptın. Bir indy'de işe başlayıp orda nam yapmalısın. Ondan sonra eğer şansın yaver giderse WWE Performance Center seni eğitmeyi kabul edip şirketin altyapısına alabilir. Zaten altyapıya girersen tamamdır iş.
İngilizce konusunda şüphem yok şu an bile B2 seviyesinde diyebilirim üniversiteye geçtiğimde üstüne uğraşırım tabi benim de tam olarak korktuğum Avrupa’da bu işe başladıktan sonra kendi gimmickimi yapabilir miyim kendi karakterimi yaratabilir miyim Cm Punk,Shawn Michaels vb. Bu isimler gibi özel bir imaj çıkartabilirsem zaten çoğu şirket rahat gidebilirim bence.Peki sizce kendi güreş tarzı mı nasıl seçebilirim?(striker, highflyer, strong man technician wrestling etc.)

Lord Vader

BEST IN THE WORLD
Konular
16
Undertaker
Babanın veya kuzeninin güreşçi olması lazım

tonysoprano

Kayıtlı Üye
Konular
25
Jushin Liger
Kenny Omega
İngilizce konusunda şüphem yok şu an bile B2 seviyesinde diyebilirim üniversiteye geçtiğimde üstüne uğraşırım tabi benim de tam olarak korktuğum Avrupa’da bu işe başladıktan sonra kendi gimmickimi yapabilir miyim kendi karakterimi yaratabilir miyim Cm Punk,Shawn Michaels vb. Bu isimler gibi özel bir imaj çıkartabilirsem zaten çoğu şirket rahat gidebilirim bence.Peki sizce kendi güreş tarzı mı nasıl seçebilirim?(striker, highflyer, strong man technician wrestling etc.)
Eğer indielerde güreşiyorsan kesinlikle kendi karakterini yaratabilirsin, hatta bu karakter ile indielerde ünlü olursan WWE direkt o karakter ile güreşmene izin verebilir. CM Punk'a olan aynı buydu, ROH'da kendi karakterini yarattı, WWE'ye gelince aynı isim ve karakterle güreşti. Ama her zaman böyle olmuyor Sami Zayn'e olan gibi, on seneden fazla indielerde El Generico olarak nam saldı ama WWE'ye gelince her şeyini değiştirdiler olay WWE'ye gelince çok belli olmuyor bu işler. AEW bu olaylarda kesinlikle daha esnek. Güreş tarzını fiziğine ve neye yatkın olduğuna göre seçebilirsin. 1.88 100 kiloyum demişsin yani büyük adamsın ama eski Andre the Giantlar veya Big Showlar gibi "ben büyük adamım" gibi gezemezsin artık her güreşçiden belli bir yere kadar teknik yetenek, high flying vs. bekleniyor, Gunther'a bak mesela adam da her şey var. Ki onların standartlarına göre çok büyük değilsin, güreş standartlarına göre "büyük" en az 1.90 250 kilo falan oluyor.