Rey Horus | Kariyer İncelemesi

Straight Edge Societh

"Finished The Story!"
Katılım
23 Ara 2013
Konular
6,319
Mesajlar
28,149
Tepkime puanı
10,721
Puanları
1,720
Yaş
24
Konum
Trabzon
CM Punk
rey_horus_by_kjc9578_ddqj4ao-fullview.png

Doğum Adı:Gustavo Adolfo Felix
Doğum Tarihi ve Yeri:24 Haziran 1984 - Tijuana, Meksika
Rind Adları:Aztec Dragon Jr.
Dragon Azteca Jr.
El Dragon Azteca Jr.
El Hijo de Rey Misterio (II)
Horus
Rey Horus
Boyu:170 cm
Kilosu:75 kg
Antrenörü:Rey Misterio
Debut:Eylül 2007

Rey Horus, Meksikalı bir luchador enmascarado ya da maskeli profesyonel güreşçidir. Daha önce Major League Wrestling (MLW) ve Ring Of Honor (ROH) için güreşmiştir. Aynı zamanda İspanyolca "Rey Misterio'nun Oğlu" anlamına gelen ikinci El Hijo de Rey Misterio olarak da biliniyordu ve ilk El Hijo de Rey Misterio'dan sonra bu isimle ikinci güreşçiydi. Ayrıca ABD ve Meksika'da bağımsız ringlerde çalışmaktadır. Meksika'da özel hayatları güreş hayranlarından gizli tutulan maskeli güreşçilerde sıklıkla olduğu gibi gerçek adı kamuya açık bir kayıt konusu değildir.

Profesyonel güreş kariyeri

Bağımsız şirketler (2007 - 2020)


Horus, 2007 yılında bazı Tijuana şirketlerinde güreşmeye başladı.

27 Mayıs 2011'de El Hijo de Rey Misterio'nun emekli olmasından sonra hem Rey Misterio Sr. hem de Konnan tarafından ikinci El Hijo de Rey Misterio olarak takdim edildi ve Tijuana'da ilk maçına çıktı. Misterio olarak ilk maçı 27 Mayıs 2011'de WWA World Welterweight Champion'ı taçlandırmak için yapılan ve Horus'un kazandığı bir turnuvaydı. 2014 yılında Misterio adını Rey Horus olarak değiştirdi, çünkü orijinal El Hijo de Rey Misterio güreşe geri döndü.

27 Mart 2015'te Horus, WrestleMania Weekend King of Indies turnuvasına katıldığında ABD'deki en büyük görünüşünü yaptı. Horus ilk turda Lil Cholo'yu yendi ancak 28 Mart'ta çeyrek final maçında Willie Mack'e yenildi. 6 Nisan 2015'te Evolve, Horus'u Evolve 41'de A. R. Fox'un yedeği olarak duyurdu.

1 Eylül 2017'de Horus, Pro Wrestling Guerrilla'nın 2017 Battle of Los Angeles'ına katıldı ve ilk tur maçında Rey Fenix'e yenildi.

Lucha Underground (2016 - 2018)

Lucha Underground'un (birinci sezon) 29 Ekim 2014'teki ilk bölümünde, açılış sahnesinde isimsiz bir karakterin yeşil maskeli Dragon Azteca tarafından birden fazla saldırgandan kurtarılması yer aldı. Bu, Dragon Azteca'nın lucha libre'de beyaz kukuletalı isimsiz karaktere akıl hocalığı yapmasına yol açtı. Birinci sezonun Ultima Lucha'sının birinci bölümünde El Dragon Azteca, Lucha Underground'un maçlarının yapıldığı Tapınağın girişinde kukuletalı çırağıyla berabere kaldı. El Dragon Azteca'nın Tapınağa girmesi halinde öleceğini öngören kehanet nedeniyle, kapüşonlu adam Azteca'nın yerine geçerek Black Lotus'u Dario Cueto'dan kurtarmayı teklif etti. Azteca dinlemeyi reddetti ve ölümünden sonra ruhunun yaşayacağına yemin etti. Dragon Azteca'nın hikâyedeki ölümünün ardından maskesi öğrencisi tarafından alındı.

Horus 2015'in sonlarında Lucha Underground'a katıldı ve ilk olarak 1. Sezon finalinde isimsiz bir dış seyirci olarak göründü ancak Ultima Lucha 1'de ustasının maskesini aldı ve Dragon Azteca Jr. olarak tanındı. 2. Sezonda Dragon Azteca Jr. maçlara katılmaya başladı ve Prince Puma & Rey Mysterio ile birlikte Lucha Underground Trios Şampiyonluğu'nu kazandı. 4. Sezonda Dezmond X ve King Cuerno'yu yenerek Gift of the Gods Şampiyonluğu'nu kazandı, ancak Marty The Moth Martinez'e karşı kaybetti. Sezon finali Ultima Lucha Cuatro'dan sonra seriye son verildi.

Major League Wrestling (2018 - 2020)

Horus, Amerikan şirketi Major League Wrestling (MLW) için 19 Temmuz 2018 tarihli MLW Battle Riot etkinliğinde 40 kişilik Battle Riot maçında debut yaptı. Tom Lawlor'ın kazandığı maçta başarısız oldu. Eylül 2018'de MLW Dünya Takım Şampiyonluğu için The Lucha Brothers ile karşılaşmak üzere Drago ile takım olacaktı. Şubat 2019'da tekli maçta Aero Star'ı yendiğinde şirkete geri döndü. Ardından sonraki kayıtlarda 2019 Battle Riot maçında yer aldı ve başka bir maçta Air Wolf ile takım olup The Lucha Brothers'a yenildi.

Ring of Honor (2019 - 2021)

Rey Horus, Ocak 2020'de Saturday Night at Center Stage'de Villain Enterprises'dan (Marty Scurll, PCO ve Brody King) ROH World Six-Man Tag Team Championship'i almak için Bandido ve Flamita ile takım oldu. Aynı yılın ilerleyen günlerinde Final Battle 2020'de Dalton Castle'ı tekli maçta yendi. 16 Ocak 2021'de, ROH Dünya Televizyon Şampiyonluğu için Dragon Lee'ye başarısız bir şekilde meydan okudu.

Şampiyonlukları ve başarıları
The Crash Lucha Libre
 • The Crash Heavyweight Championship (1 kez)
 • The Crash Cruiserweight Championship (1 kez)
 • The Crash Tag Team Championship (1 kez, ilk) – w/ Black Boy
 • First The Crash Lucha Libre Triple Crown Champion
Lucha Underground
 • Gift of the Gods Championship (1 kez)
 • Lucha Underground Trios Championship (1 kez) – w/ Prince Puma & Rey Mysterio
Oddity Wrestling Alliance
 • OWA Jr. Heavyweight Champion (1 kez)
Pro Wrestling Illustrated
 • 2020 PWI 500 listesinde #79
Ring of Honor
 • ROH World Six-Man Tag Team Championship (1 kez) – w/ Flamita & Bandido
Vendetta Pro Wrestling
 • Vendetta Pro Wrestling Heavyweight Championship (1 kez)
World Wrestling Association
 • WWA World Welterweight Championship (1 kez)
 
Üst