Ric Flair, Nikki A.S.H'in Kemeri Kazanmasına Anlam Verememiş

Ghostface Killah

Şükran'ın Oğlu

Ghostface Killah

Şükran'ın Oğlu
20 Ağu 2016
12,061
333
25
Çanakkale
Eddie Guerrero
Charlotte bence gayet iyi bir guresci. Bana gore de kadin divizyonundaki en iyi isim degil ona katiliyorum, salt ring ici olarak bahsediyorsak Sasha Banks'î tercih ederim, komple star isigi diyorsak Becky Lynch'i tercih ederim ama ozellikle Sasha da arka alanda en az Charlotte kadar tartismalariyla gundeme gelen birisi. Charlotte'un push almasinin elbette babasi ile ilgisi var ama belli bir konuma geldikten sonra onu yendi diye dusunuyorum. Yani sirf babasi Ric Flair diye kemer aliyor gorusune katilmam suan mumkun degil.

Özellikle son birkaç yıla bakarsak Charlotte, Sasha'dan daha sansasyonel bir güreşçi. Artık babasıyla mı ilgisi var bilmiyorum ama kariyeri boyunca abartıldığı, sürekli spot ışığı altında tutulduğu ve bunun insanlara illallah ettirdiği bir gerçek.
Çok kısa söyleyeyim. Charlotte 4HW'daki en iyi ring içine sahip isim ve divizyondaki en büyük star ışığı onda. Benim için yeterli sebepler bunlar. Başkası için olmayabilir.

Evet pek çoğu için öyle değil.

Kjetill

S U P E R B A D

Kjetill

S U P E R B A D
22 Ağu 2014
25,461
1,206
Maxwell Jacob Friedman
-
Konunun Charlotte'a gelmesi doğal çünkü Charlotte'ın seneyi 4 kemerle geçirmesi yerine Nikki Cross'un yeni bir karakter denemesiyle WWE kariyerindeki tek ana kemerini alması, max 30 gün tutması gözüne batıyor bazı insanların. Ben de bazı şeyleri anlayamıyorum, Charlotte'ın 2016 yılında Sasha'ya 1 aylık bir reign bile yaptırmadan ikide bir kemeri almasını anlayamıyorum, WWE'nin Charlotte'ın kemer sayısını düşük gösterme çabası sonrası hemen ana kemer vermesini anlayamıyorum, SD'da kemer takasında Becky ile birlikte imza attıkları rezalet sonrası kemeri Bianca'ya teslim etmemesini anlayamıyorum. WWE dışında herhangi bir yerde olsa 2016'daki o ses tonunu bile kontrol edemediği vasat reignleri sonrası maksimum Carmella seviyesinde olurdu bugün. Hatta soy adı Flair olmasa WWE'nin onu o yaşta NXT'ye alacağından bile şüphe duyardım. Star ışığıymış, ring içinde en iyisiymiş hadi canım. NXT ve sonrasındaki bir yılda Sasha'nın, 2018-19 sonrası Becky'nin gölgesinde kalmış, hareket satamayan/güçlü görünmek için kasıtlı olarak satmayan, maç içinde rakibiyle kavga eden, onca başarıya rağmen hala Becky ile bir şeyleri paylaşamayan ve bunu ekran önünde gösteren bir kadından bahsediyoruz. Yıllar sonra bir tık gelişme gösterdi diye dünyanın en iyi güreşçisi yaptınız başımıza. Toni Storm gibilere bu şansın yüzde biri bile verilmedi ve verilmeyecek de. Bu mantalite devam ettiği sürece NXT'den gelen birçok yetenekli kadın kovulmaya devam edecek ve siz de kadro şişkin zaten diyerek bunu görmezden geleceksiniz. Siz hala mevcut SmackDown kadrosunun vaziyetinden memnunsanız, Charlotte çok büyük bir güreşçi abi diyerek izliyorsanız keyifli izlemeler zaten.

Armageddon

Monster

Armageddon

Monster
2 Eki 2021
2,468
5,704
28
Avocadoland
Ronda Rousey
Ronda Rousey
Konunun Charlotte'a gelmesi doğal çünkü Charlotte'ın seneyi 4 kemerle geçirmesi yerine Nikki Cross'un yeni bir karakter denemesiyle WWE kariyerindeki tek ana kemerini alması, max 30 gün tutması gözüne batıyor bazı insanların. Ben de bazı şeyleri anlayamıyorum, Charlotte'ın 2016 yılında Sasha'ya 1 aylık bir reign bile yaptırmadan ikide bir kemeri almasını anlayamıyorum, WWE'nin Charlotte'ın kemer sayısını düşük gösterme çabası sonrası hemen ana kemer vermesini anlayamıyorum, SD'da kemer takasında Becky ile birlikte imza attıkları rezalet sonrası kemeri Bianca'ya teslim etmemesini anlayamıyorum. WWE dışında herhangi bir yerde olsa 2016'daki o ses tonunu bile kontrol edemediği vasat reignleri sonrası maksimum Carmella seviyesinde olurdu bugün. Hatta soy adı Flair olmasa WWE'nin onu o yaşta NXT'ye alacağından bile şüphe duyardım. Star ışığıymış, ring içinde en iyisiymiş hadi canım. NXT ve sonrasındaki bir yılda Sasha'nın, 2018-19 sonrası Becky'nin gölgesinde kalmış, hareket satamayan/güçlü görünmek için kasıtlı olarak satmayan, maç içinde rakibiyle kavga eden, onca başarıya rağmen hala Becky ile bir şeyleri paylaşamayan ve bunu ekran önünde gösteren bir kadından bahsediyoruz. Yıllar sonra bir tık gelişme gösterdi diye dünyanın en iyi güreşçisi yaptınız başımıza. Toni Storm gibilere bu şansın yüzde biri bile verilmedi ve verilmeyecek de. Bu mantalite devam ettiği sürece NXT'den gelen birçok yetenekli kadın kovulmaya devam edecek ve siz de kadro şişkin zaten diyerek bunu görmezden geleceksiniz. Siz hala mevcut SmackDown kadrosunun vaziyetinden memnunsanız, Charlotte çok büyük bir güreşçi abi diyerek izliyorsanız keyifli izlemeler zaten.
Konudaki mesajlarimi tekrar okudum.

Ring ici olarak en iyisi diye bir ifade kullanmamisim, Sasha Banks'in oldugunu da belirtmisim. Star isigi olarak da en iyi ifadesini kullanmamisim, Becky Lynch'in daha iyi oldugunu belirtmisim. Hatta babasi sayesinde o bahsettigin gereksiz kemer reignlerini de cok detayina inmeden hak kazandigini soylemisim.

Charlotte Flair, NXT ve genclik zamanlarinda muadillerinden kendini babasinin ismi sayesinde siyirmis midir? Cok yuksek ihtimal, hatta kesin. Charlotte Flair, WWE'deki bircok sansi babasinin sayesinde mi yakalamistir? Yuksek ihtimalle evet. Fakat Charlotte Flair, soyadi sadece Flair oldugu icin mi bu kadar dominanttir? Hayir. Iyı gurescidir, yildiz aurasi vardi, mikrofonda iyidir, heelken seyirciyle nefis bir iletisim saglar. Dikkat edin, en iyisi demiyorum. Bunların hepsinde iyi oldugu su goturmez bir gercektir. Peki simdi gozunuzu kapatip bu saydigim ozelliklerin hepsinde rosterdaki cogu muadiline oranla standart ustu olan baska bir guresciyi dusunun. Ona bu basarilar verilmez miydi? Diger konuda da dile getirdim. Liv Morgan ya da Toni Storm benim basarili olmasini istediğim isimler ama bu parametrelerde belli baremin ustune cikamadilar.

Smackdown kadrosundan memnuniyet ile genclere sans verilmemesi konusu ise baska seyler, o konuda asagi yukari paralel goruslerimiz var. Fakat Charlotte Flair, sadece babasi sayesinde dominant bir guresci olsa bugun Ted DiBiase JR da Roman Reigns ayarinda guresci olurdu.

Kjetill

S U P E R B A D

Kjetill

S U P E R B A D
22 Ağu 2014
25,461
1,206
Maxwell Jacob Friedman
-
Konudaki mesajlarimi tekrar okudum.

Ring ici olarak en iyisi diye bir ifade kullanmamisim, Sasha Banks'in oldugunu da belirtmisim. Star isigi olarak da en iyi ifadesini kullanmamisim, Becky Lynch'in daha iyi oldugunu belirtmisim. Hatta babasi sayesinde o bahsettigin gereksiz kemer reignlerini de cok detayina inmeden hak kazandigini soylemisim.
O yazdıklarım sadece sana özel değildi zaten. Charlotte'ı 4HW'daki en iyi ring içine sahip kadın olarak görenler var, bence Sasha ve Bayley'nin çok gerisinde. Star ışığı konusunda ise evet, bence de o ışık var kesinlikle yok diyemeyeceğim. Ama Charlotte bu ışığı çok geç yakaladı, muhtemelen bir başkası olsa ilk kemer reigninde üzerini çizerlerdi.

Charlotte'ı fazla gömmüş olabilirim ama her ne kadar son yıllarda kendini geliştirmiş olsa da hala Charlotte'ı babasının itelemesi olarak görüyorum. Muhtemelen yakında ana kadroya Io Shirai, Dakota Kai gibi isimler gelecek. Bu isimler de Charlotte'tan belli başlı konularda iyiler ama gelecekleri garanti altında değil. Charlotte geçen sene covid vs. durumları olmasa yine WM'da kemer maçında olacaktı, bu sene yine kemerle gidecek muhtemelen. Sasha'nın vs. böyle büyük maç kartlarında yer edinemediği çok zaman oldu. Ama ben WWE'yi full takip ettiğim yaklaşık 8 yılın yarısında Charlotte'ı kemerle izledim neredeyse. Bu çok rahatsız edici.

Armageddon

Monster

Armageddon

Monster
2 Eki 2021
2,468
5,704
28
Avocadoland
Ronda Rousey
Ronda Rousey
O yazdıklarım sadece sana özel değildi zaten. Charlotte'ı 4HW'daki en iyi ring içine sahip kadın olarak görenler var, bence Sasha ve Bayley'nin çok gerisinde. Star ışığı konusunda ise evet, bence de o ışık var kesinlikle yok diyemeyeceğim. Ama Charlotte bu ışığı çok geç yakaladı, muhtemelen bir başkası olsa ilk kemer reigninde üzerini çizerlerdi.

Charlotte'ı fazla gömmüş olabilirim ama her ne kadar son yıllarda kendini geliştirmiş olsa da hala Charlotte'ı babasının itelemesi olarak görüyorum. Muhtemelen yakında ana kadroya Io Shirai, Dakota Kai gibi isimler gelecek. Bu isimler de Charlotte'tan belli başlı konularda iyiler ama gelecekleri garanti altında değil. Charlotte geçen sene covid vs. durumları olmasa yine WM'da kemer maçında olacaktı, bu sene yine kemerle gidecek muhtemelen. Sasha'nın vs. böyle büyük maç kartlarında yer edinemediği çok zaman oldu. Ama ben WWE'yi full takip ettiğim yaklaşık 8 yılın yarısında Charlotte'ı kemerle izledim neredeyse. Bu çok rahatsız edici.
Ya tabii ki ring ici en iyisi muhabbeti tamamen goreceli bir kavram, bak en basiti su konusmamizda sen Bayley dedin ben Sasha Banks. Ring ici muhabbeti Türkiye'nin bayragi kirmizi beyazdir gibi her yerde gecerliligi olan bir dogru degil ne yazik ki ayrismalar elbette olur. O yuzden ben Charlotte diyene de bir sey diyemem acikcasi.

2.paragraf maalesef belli konularda babasinin gucunu kullanmasına cikiyor. Yoksa Sasha Banks'in potansiyelinden hala tam anlamiyla yararlanamamis bir WWE var ona tamamen katilirim. Keza Becky'nin gun gectikce buyuyen hayran kitlesi sayesinde kendini kabul ettirebilmesi. Umuyorum Shirai ve Kai gibi isimleri ana potada goruruz ama inancim dusuk, WWE isler cikmaza girince ya da AEW ciddi tehdit olusturunca ellerindeki topu en guvenilir gurescilerine atiyor olan da potansiyelli isimlere oluyor.