(RÖPÖRTAJ) RPG: Talking GTW with "dwayde"

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Lucifer

Phillip Jack Brooks
Konular
488
CM Punk
MJF
NDDYAQ.jpg

Merhaba sevgili okuyucular. Mehmet "dwayde" Dinler ile röpörtajımız hazır bile. Öğle vaktinde konuyu açıp akşam vaktinde röpörtajı yayınlamayı ben de beklemiyordum. Ama güzel oldu diyebilirim.

Röpörtaj başlamadan önce dwayde ile ufak bir sohbet ettik. Havadan sudan konuşup ısındıktan sonra röpörtaja hız kesmeden başladık. İşte sorulan sorularla birlikte röpörtajımız hazır. İyi okumalar.

Birazvodka' Alıntı:
Wrestlemania'da teke tek bir maça çıkacak olsaydı kimle yapmak ister? Şu anki feud ve takım senaryolarının dışında soruyorum.

Bir diğer sorum ise eğer No Way Out'ta dedelere Kofi Kingston yerine başka biri katılsaydı o kişinin kim olmasını isterdi?

Son sorum ise takım kemerlerinin ana kemer seviyesine çıkması ihtimali hakkında ne düşünüyor? Çünkü takım kemerleri yeni debut yapmış ve kendini gösterme çabasında olan isimler etrafında dolaşıyor. Takım kemerlerini üst seviyede görmek ister mi?

Lucifer: Birazvodka aka Özer sormuş. "Wrestlemania'da teke tek bir maça çıkacak olsaydı kimle yapmak ister? Şu anki feud ve takım senaryolarının dışında soruyorum."

dwayde: The Miz'le. Hem Ege'yle karşılıklı senaryom hiç olmadı hem de hakkı verilmiş bir Jericho vs Miz hiç izletmedi WWE. İkisinin havası birbirine çok paralel ve karşılıklı promo kesmek çok zevkli olurdu.

Lucifer: Birazvodka'nın bir diğer sorusu: "Eğer No Way Out'ta dedelere Kofi Kingston yerine başka biri katılsaydı o kişinin kim olmasını isterdi?"

dwayde: Uhaa Nation'ı isterdim. Gerçekten yeni nesil oyunculardan en hayranlık duyduğum o. Geleceği çok açık ve birlikte promo kesmek keyifli olurdu.

Lucifer: Birazvodka sormaya devam ediyor: "Son sorum ise takım kemerlerinin ana kemer seviyesine çıkması ihtimali hakkında ne düşünüyor? Çünkü takım kemerleri yeni debut yapmış ve kendini gösterme çabasında olan isimler etrafında dolaşıyor. Takım kemerlerini üst seviyede görmek ister mi?"

dwayde: Takım kemerlerinin hiç ortası yok. Ya gerçekten çok iyi anlaşan iki kişi efsaneler arasına girecek takımlar kuruyor ya da 1-2 ayda oynamaktan sıkılacak kişiler sırf daha rahat push almak için takım oluyor. Takım kemerlerinin canavar seviyelerde feudları olduğu zamanları bilirim ama şu anda o durum yaş. Asian Powers debut yapar yapmaz kemer feuduna dalıyor mesela. Takım kemerlerinden bir şey beklemek gereksiz, eğer iyi bir şey olursa keyfiniz ekstra olur."

Headlock Master' Alıntı:
Gelecek vadeden oyuncular kimler?

Jericho, 2016 yazındaki hali ile takılsa daha eğlenceli olmaz mı?

Lucifer: Headlock Master aka Salih iki adet soru sormuş. İlki gelecek vadeden oyuncuların kim olduğu diğeri ise Jericho'nun 2016 yazındaki gibi takılmasının daha eğlenceli olup olmayacağı.

dwayde: 2016 yazındaki Jericho o kadar üst düzey, yanına çok az kişinin yaklaşabileceği bir performans göstermişti ki benim oynamam onun çok kötü bir taklidi olurdu. Jericho'nun her halini tam anlamıyla yaşatabilecek kalitede bir RPG oyuncusu olduğumu düşünmüyorum, onu yapabilecek RPG oyuncusu olduğunu da sanmıyorum. Ben Jericho'nun çeşitli zamanlarda gösterdiği şeyleri sentezleyip forumda da bilinen kişiliğime bunu eklemleyerek bir karakter oluşturmayı seçtim. Fena da olmadı bence.

dwayde: Gelecek vaad eden oyuncular için ise dediğim gibi Uhaa Nation gerçekten gelecek vaat ediyor. Bir kere karakteri düşünmesi harika. Kimin aklına gelir ki Apollo Crews'ün eski gimmicklerine gitmek. Ayrıca Mustafa Ali'nin performansını da çok beğeniyorum ama yeni jenerasyon tarafından çıktıktan sonra aynı seviyede devam edebilir mi kendini güncelleyebilir mi bakmak lazım.

Mr.Pacman' Alıntı:
Rpg'de en sevdiği 3 dönem ne?

Lucifer: Mr.Pacman sormuş: "Rpg'de en sevdiği 3 dönem ne?"

dwayde:-2012 yazı - ECW Invasion senaryosu ve BFG'ye gden dönem
-2013 yazı - Jericho'nun GM'liği
-2018 yazı - Dedeler dönemi

Lucifer: Peki Mehmet ben ek bir soru sorayım. Dedeler dönemindeki partnerlerinden memnun musun? Daha hangi güreşçilerin bu dönemde olmasını isterdin? Çıkarmak istediklerin var mı?

dwayde: Çok memnunum. Oyuncular zaten benim yıllardır irtibatımın hiç kesilmediği, hep iletişimde olduğum ve çok sevdiğim isimler. Mümkün olsaydı da Vance Archer olsaydı isterdim tabii ki. Kofi Kingston da senaryo olarak çok uygun bir karakterdi ve aslında oynayan kişi de çok uzun süredir forumda RPG oynayan biri. 2012 yazında yarattığı John Cena karakterini takip etmek eğlenceliydi. Onun gelmesinden dolayı da memnunum.

Styles Clash' Alıntı:
Kendisi RPG üzerinde oldukça emeği olan birisi. Peki onu RPG'ye ne bağladı? Çok da duygusal bir şey sormuyorum. RPG'yi bu denli sevmesindeki neden ne?

RPG'ye yönelik beğenisi ve eleştirisi nedir? Bu güncel de olabilir genel de olabilir.

Lucifer: Mehmet Bana'nın da iki sorusu var. İlki: "Kendisi RPG üzerinde oldukça emeği olan birisi. Peki onu RPG'ye ne bağladı? Çok da duygusal bir şey sormuyorum. RPG'yi bu denli sevmesindeki neden ne?"

dwayde: 2012 yazında RPG yaratıcı ekibinin kucağıma atılması bağladı. Şimdi anlatamayacağım bir şeyler oldu ve bir baktım ki senaryo yazıyorum. Sonrasında yaratıcı yönümü çok geliştirdiğimi fark ettim bu şekilde. Eskiden beri hep yazardım ama bu benim için seviye atlamak oldu. Şu andaki mesleğim de yaratıcı yazarlık. Bu yüzden çok seviyorum RPG'yi ama sadece oyuncu olarak oynamak da hoş bir deneyimmiş. En olmayacak konuşma gösterileriyle Jericho'yu çeşitli triplere sokmak falan aşırı keyifli. Neticede ben yazmayı seviyorum ve RPG o yönümü kullanmamı/geliştirmemi sağlıyor.

Lucifer: Mehmet'in bir diğer sorusu ise RPG'ye yönelik beğeni ve eleştirilerinin ne olduğu.

dwayde: Beğenim şu: Çok araştırdım. Bu kadar uzun süre devam edebilecek bir güreş RPG'si evreni hiç görmedim. İnanılmaz bir başarı bu.

Beğenmediğim tek yönü minimal planlama hamleleri. Şov saatilerininin çok değişmesi gibi.

Lucifer' Alıntı:
Ben de bir soru sorayım hem de konuyu kaldırayım.

En beğendiği 3 RPG karakteri neydi ve karakter sahipleri kimlerdi? Bu RPG'nin herhangi bir döneminden olabilir.

Lucifer: Sorumu düzenlemek istiyorum. Tüm zamanların en sevdiğin 3 RPG karakteri ve güncelde en sevdiği 3 RPG karakterini söyleyebilirsen sevinirim.

dwayde: Genelde Vance Archer, Bully Ray ve Jeri-Spy'ın oynadığı dönemlerden Stone Cold. Güncelde Strowman ve Balor'ı çok seviyorum. İlk defa gördüğüm Broken Matt'i de üçüncüye koyarım. Bir de Aries ve Rollins'in Ezel triplerinde takılmaları oldukça hoşuma gidiyor.

Look! A Wizard' Alıntı:
Jericho promolarında nelerden ilham alıyor?

Lucifer: Deli Asuka'nın sahibi Ero sormuş: "Jericho promolarında nelerden ilham alıyor?"

dwayde: Biraz Triple H'in 2016'da ana kemer aldıktan sonra büründüğü "Benim aslında bunu yapmamam, başka işlerle uğraşmam gerek ama hiçbiriniz benim kadar iyi yapamadığınız için ben geldim" karakterinden ilham alıyorum. Senaryo da çeşitli noktalarda benzeşiyor zaten onunla. (Tek farkı ben kazanamıyorum, klasik Jericho gibi)
Bir de hem kişisel olarak çok sevdiğim popüler kültür ürünlerinden (Leverage ve House MD dizileri mesela) ve gündemden çok nemalanıyorum. Seçim dönemi bir sürü parti başkanının ağzından GTW konuşmuştum çok zevkliydi.

Lucifer: Ek olarak ben sormak istiyorum. Jericho olmasaydın hangi karakterle RPG oynamak isterdin?

dwayde: Ya eski forumda oynadığım Goldust'ı ya da Jericho sonrası bir dönem oynadığım, Jamaika'da uyuşturucu karteli olan Kofi Kingston karakterini oynamak isterdim tekrardan. Yen bir şey olarak da AJ Lee. Bu arada şimdiki Kofi alınmasın, o Kofi'yi oynamak, onunla promo kesmek aşşırı özel bir histi. Sürekli kafam iyiydi, sürekli seks göndermesi yapabiliyordum. İstediğim kadar saçmalayabiliyordum ciddi olmam gerekmiyordu."

Lucifer: Yani, Kofi sen her geldiğinde bozuluyor diyebilir miyiz? Sen gelmeden önce adam ultra face idi.

dwayde:Yani evet, diyebiliriz. Napalım dünyadaki en eski Kofi fanıyım. Kan çekiyor galiba.

Critorax' Alıntı:
Nakamura'yı oynama stilimi nasıl buluyor?

Daha önce promolarımı okumamış olduğunu var sayaraktan; okumak için neyi bekliyor?

Lucifer: Critorax aka Fatih sormuş: "Nakamura'yı oynama stilimi nasıl buluyor? Daha önce promolarımı okumamış olduğunu var sayaraktan; okumak için neyi bekliyor?"

dwayde: Okuyorum. şu dönem benim için yaratıcılığıma katkıda bulunacak her şey çok değerli ve başka insanların hayal gücünü okuyorum bu yüzden. Klasik buluyorum açıkçası, ben bu şekilde oynamazdım. Ama RPG karakterlerini nasıl dizayn ettiğimiz kendimize kalmış, iyi ya da kötü değerlendirmesi yapmam yakışık almaz.

İçerisinde bulunmaktan en çok zevk aldığı feud hangisiydi?

Lucifer: Hangman Page karakterini oynayan LeonardoAraujo sormuş: "İçerisinde bulunmaktan en çok zevk aldığı feud hangisiydi?"

dwayde: Stone Cold Steve Austin'le olan emeklilik feudum. Şova konulan ilk promoyu haftalar öncesinden yazmaya başlamıştık. Ben bitiriyordum atıyordum, Oğuzhan bana cevap yolluyordu. O promo ve sonraki birkaç haftanın keyfini çok özeldi benim için.

[quote=' The HeadLiner]RPG tarihinin en iyi oluşumunda olmak nasıl hissettiriyor? Cevabı ben biliyorum da bir de onun sözleriyle duyalım.[/quote]

Lucifer: Dedelerden biri daha. Broken Matt Hardy'i yönetene Egemen sormuş: "RPG tarihinin en iyi oluşumunda olmak nasıl hissettiriyor? Cevabı ben biliyorum da bir de onun sözleriyle duyalım."

dwayde: Aşşırı keyifliyim ya şovları okurken. "Mekanın sahibi" olarak takılmak çok keyifli.

The Lone Man' Alıntı:
Aries'i yönetmemi nasıl buluyor?

https://guresturkiye.net/forum/showthread.php?t=18114 Şu promoyu yazan arkadaşın hikayesini biliyorsa anlatabilir mi? Neden böyle bir şey yazmış? Bu promo, forumun efsane konularında da yerini almış.

Lucifer: The Lone Man aka Emre iki soru sormuş. Bir tanesi şu: Aries'i yönetmemi nasıl buluyor?

dwayde: Oldukça iyi. Aries'i sevmem, seveni sevip sevmemeyi de bir süre düşünürüm ama RPG'deki Aries'i okumak zevkli.

Lucifer: Bir diğer soru ise şu konu ile alakalı: https://guresturkiye.net/forum/showthread.php?t=18114 Emre'nin sorusu şu: "Şu promoyu yazan arkadaşın hikayesini biliyorsa anlatabilir mi? Neden böyle bir şey yazmış? Bu promo, forumun efsane konularında da yerini almış."

dwayde: Klasik hikaye işte. Bir iki şov üst üste yenilgi alınca atarını RPG karakteriyle yapan adam bu. Bana samimi gelmiyor bu tip davranışlar. Ama bunun farkı işi epey abartmasıydı. Zaten rezalet bir oyuncuydu, promoyu okuyan herkes hak verecektir. Kimse atar konusunda o seviyeye çıkamadı asla da çıkamayacak. İlk yazıldığı dönemde canımız sıkıldıkça birbirimize o konunun linkini atıyorduk. Yıllardır görmemiştim iyi geldi tekrar okumak."

Patron' Alıntı:
Neden hiç susmuyor?

Lucifer: Ve beklenen isim Patron. Onun da elbette bir sorusu var. Neden hiç susmadığını merak ediyormuş kendisi.

dwayde: O da beni seviyor gizliden gizliye biliyorum. Konuşmamak çok sıkıcı ya zaten. Ne gerek var öyle şeylere?

Triple H'in egosu mu daha yüksek,kendininki mi?

Lucifer: Son olarak eski dönemlerde Raven karakterini canlandıran Paragon of Virtue'den bir soru var: "Triple H'in egosu mu daha yüksek,kendininki mi?"

dwayde: Benimki. Triple H'in egosu yarışamaz bile. Belki Tayyip Erdoğan egosu falan.

Röpörtajımız bu kadardı. Başka sorum olmadığı için burada bitirdik. CM Punk'ı övmediği için biraz kırıldım tabii kendisine. :D Şaka bir yana keyifli okumalar.

Birazvodka

Repstar
Konular
299
John Cena
-
Wrestlemania'da teke tek bir maça çıkacak olsaydı kimle yapmak ister? Şu anki feud ve takım senaryolarının dışında soruyorum.

Bir diğer sorum ise eğer No Way Out'ta dedelere Kofi Kingston yerine başka biri katılsaydı o kişinin kim olmasını isterdi?

Son sorum ise takım kemerlerinin ana kemer seviyesine çıkması ihtimali hakkında ne düşünüyor? Çünkü takım kemerleri yeni debut yapmış ve kendini gösterme çabasında olan isimler etrafında dolaşıyor. Takım kemerlerini üst seviyede görmek ister mi?

Konular
6,581
Gelecek vadeden oyuncular kimler?

Jericho, 2016 yazındaki hali ile takılsa daha eğlenceli olmaz mı?

Styles Clash

Kimyager
Konular
3,088
Bryan Danielson
Cody Rhodes
Kendisi RPG üzerinde oldukça emeği olan birisi. Peki onu RPG'ye ne bağladı? Çok da duygusal bir şey sormuyorum. RPG'yi bu denli sevmesindeki neden ne?

RPG'ye yönelik beğenisi ve eleştirisi nedir? Bu güncel de olabilir genel de olabilir.

Lucifer

Phillip Jack Brooks
Konular
488
CM Punk
MJF
Ben de bir soru sorayım hem de konuyu kaldırayım.

En beğendiği 3 RPG karakteri neydi ve karakter sahipleri kimlerdi? Bu RPG'nin herhangi bir döneminden olabilir.

Konular
3,386
Chris Jericho
Evil Kana
Jericho promolarında nelerden ilham alıyor?

fetiborn41

Kill Steen Kill
Konular
903
Nakamura'yı oynama stilimi nasıl buluyor?

Daha önce promolarımı okumamış olduğunu var sayaraktan; okumak için neyi bekliyor?

LeonardoAraujo

Urgan İpi
Konular
320
Raven
Adam "Hangman" Page
İçerisinde bulunmaktan en çok zevk aldığı feud hangisiydi?

' The HeadLiner

#AllElite
Konular
189
Edge
Orange Cassidy
RPG tarihinin en iyi oluşumunda olmak nasıl hissettiriyor? Cevabı ben biliyorum da bir de onun sözleriyle duyalım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...