RPG GTW - Oyun Kitapçığı

Patron

Müdüriyet No More
Katılım
5 May 2012
Konular
2,160
Mesajlar
9,598
Tepkime puanı
974
Puanları
1,525
-
iuAu3emK_o.png


1. RPG (Role-Playing Game) Nedir?

Role-Playing Game, forumumuzdaki her üyenin bir karakter seçerek katılabildiği yazı tabanlı bir forum oyunudur. Üyeler, gerçek hayatta ölmemiş veya ring içi kariyeri tamamıyla bitmemiş istedikleri herhangi bir güreşçiyi seçerek bu oyuna katılım sağlayabilirler. Karakter Merkezi üzerinden başvuru yapılmak suretiyle bütün üyeler, kendi karakterlerini alabilirler. Karakter alma ya da bırakma konusunda herhangi bir ceza, ya da karakter almak için herhangi bir aktiflik kuralı öngörülmemiştir.

2. RPG'de Takvim Nasıldır?

Role-Playing Game, Çarşamba günleri yapılan Xplosion ve Cumartesi günleri yapılan Great Thunder şovlarıyla işler. Buna ek olarak, her ayın sonunda o ayın Pay-Per View'ü yapılır. Oyun, Mayıs sonu yahut Haziran başı itibariyle "Road to Wrestlemania" sürecine girer. Haziran - Ağustos dönemi boyunca devam eden Road to Wrestlemania sonrası veya Wrestlemania'yı takip eden ilk PPV sonrası oyun bir aylık ara vererek sezon tatiline girer. PPV Takvimi üzerinden o ayın sonunda yapılacak olan İzle-Öde Şovu'nun hangisi olacağını görebilirsiniz.

3. Şovların Kurgulanma Şekli Nasıldır?

Şovlar, yazı tabanlı olarak Bant ya da Canlı olarak açılan şov başlıkları altında yayınlanır. Bir şovun Canlı olması, her üç dakikada bir o an yayınlanan segmentin devamının getirilerek şovun an be an yayınlanması anlamına gelir. Bant şovlarda ise ekipçe yazılan şov, an be an yayınlanmadan, tek parça halinde şov başlığı altında verilir. Şovlar, RPG'nin booking ekibi tarafından yazılarak oyuncuların beğenisine sunulur.


2R6438ZA_o.jpg


4. Role-Playing Game'de Kimin Başarılı Olacağı Neye Göre Belirlenir?

Oyuncularımızdan beklentilerimiz iki başlık altında irdelenebilir. Birinci kıstas olan promo, oyuncularımızın Promo ya da Konuşma Gösterisi başlıkları altında, kendi güreşçilerinin canlandırdığı karaktere uygun ve o hafta karakterlerinin yaşadığı olayları da mercek altına alan değerlendirmeler yapmalarıdır. Her şov arasında en fazla bir promo, bir konuşma gösterisi yazılabilir. Düzenli olarak promo ya da konuşma gösterisi yazmak, oyuncumuzun RPG'ye karşı olan ilgi durumunu ve karakterini canlandırabilme becerisini ekibe göstermekte olup; karakterin başarısı açısından önemli bir ölçüttür.

İkinci ve en az promo kadar önemli olan konu ise şov takibidir. Canlı olarak yayınlanan şovlarda, oyuncunun şovu takip etmesi, detaylı ifadeyle: şovda yaşanan gelişmelere ilişkin reaksiyonlarda ve değerlendirmelerde bulunması başarı açısından önemli bir diğer ölçüttür.

Bir diğer ifadeyle RPG'de Brock Lesnar'ı ya da Yoshi Tatsu'yu oynamanız sizin için bir avantaj ya da dezavantaj sağlamaz. Yalnızca bahsedilen kıstaslar üzerinden değerlendirilirsiniz. Bu oyunda Undertaker'ın haftalık bir şovda Heath Slater'a yenildiğini de, Chavo Guerrero'nun defalarca ana kemer şampiyonu olduğunu da görebilme imkanınız mevcuttur. Başlangıç aşamasında aldığınız galibiyetler ya da mağlubiyetler, bağlayıcı nitelik taşımamaktadır. Yeni oyuncularımıza şovlarda yer verdikten sonra, onların promo sıklığı ve şovlara gösterdikleri ilgi üzerinden senaryo verilir. Ancak bu evrende net olarak söylememiz gerekir: Aktif olarak şov takibi yapmayan ve promo kesmeyen üyelerimizin büyük başarı kazanma olasılıkları oldukça düşüktür.


5. Role-Playing Game'de Herhangi Bir Ödül Var Mı?

Rol yapma oyununda başarı sağlayan oyunculara forum tarafından ayrıca bir ödül ya da statü verilmemektedir. Yalnızca GüreşTürkiye Slammy'lerinde ayrıca açılan "En İyi RPG Oyuncusu" başlığında değerlendirilmekte olan RPG oyununda, başarılı olmanın mükafatı oyunda yer alan şampiyonlukları ve turnuvaları kazanmaktır. Yaklaşık 12 senelik maziye sahip olan Role-Playing Game'de daha önce başarılar kazanmış olan oyuncuların listesine Şampiyonlar Listesi kısmından göz atabilirsiniz.

kHdblbQk_o.png


6. Karakterim Üzerinde Ne Kadar Serbesti Sahibiyim?

Karakterinizi aldıktan sonra giriş müziğinizi ve şovlarda kullanılmasını istediğiniz karakter resimlerini Karakter Kişiselleştirme kısmından belirtebilirsiniz. Güreşçinizin canlandırmak istediği gimmick'i (karakteri) de aynı başlık altından belirtme imkanınız vardır. Ancak gimmick'inizle ilgili takdir yetkisi her zaman RPG ekibinde olup, gimmick'inize ilişkin talebiniz RPG'nin o anki işleyişine ve ekibin takdirine bağlıdır.

Konunun, halihazırda RPG ile ilgisi olmayan üyelerimiz açısından faydalı olacağını umuyoruz. Favori güreşçinizi canlandırmak ve keyifli bir oyun deneyimi yaşamak istiyorsanız, sizleri de aramızda görmekten memnuniyet duyarız.

- RPG Ekibi
 

Ensiferum

Днепропетровск
Katılım
4 Tem 2013
Konular
613
Mesajlar
11,963
Tepkime puanı
678
Puanları
1,165
Bray Wyatt
Bray Wyatt
Şaka maka RPG’de hiç aktif Goldust görmedik. Senden bekliyordum @Mr.Antonio Cesaro
 
Üst