Son Nokta, WWE Rock/Cody/Roman'ı Ellerine Yüzlerine Bulaştırmış

jesse pinkman

champions league..
Katılım
23 Ağu 2012
Konular
6,398
Mesajlar
25,628
Tepkime puanı
3,766
Puanları
1,795
The Rock
Cody-Rhodes-The-Rock-and-Roman-Reigns-.jpg


FIGHTFUL

''Not: Bu hikaye ilk olarak WrestleMania XL öncesinde Fightful Select'te yayınlanmıştır.

WWE Rhodes'un aldığı desteği görmezden gelmedi ve WWE Raw'da sürekli olarak Rhodes'un WrestleMania planlarına bağlı kalmadığına atıfta bulundu. WWE ayrıca Rock vs Roman Reigns maçının resmi olmadığını yineledi. Ayarlamayı Perşembe günü yaptılar. Resmi olarak 8 Şubat.

Açık olmak gerekirse, eğer bu bir Work ise, 2 Şubat Cuma günü itibariyle bu konuda bilgi sahibi olmayan çok sayıda taraf vardı. O zamandan beri işlerin nasıl geliştiği çok daha az net.

Pek çok kişi bu durumun başından beri bir work olduğunu bildiriyor, spekülasyon yapıyor ve hatta merak ediyor. Daha büyük bir durumdan ve kimin neyi planladığından söz edemesek de Cody Rhodes, Seth Rollins, CM Punk, yaratıcı ekip, yapımcılar ve etraflarındakilerle konuşabiliriz - onlara ayrıntılı, çok yönlü bir Work'ün plan olduğu söylenmedi. Geçen hafta itibariyle, Cody Rhodes ve Seth Rollins karşılaşması kreatif ekibe söylenen yöndü. Royal Rumble öncesinde, CM Punk vs Seth Rollins aktif plandı ve Punk'ın kendisine iletildi. Yani ortada bir "work" varsa, Royal Rumble öncesinde bu tarafları içermiyordu, bu yüzden olsaydı onlar üzerinde de bir work olurdu.

Bu, Cody'nin Royal Rumble'ı kazanmasıyla ilgili "neden" sorusuna yanıt vermiyor, zira Rumble'ın yapılacağı gün kreatif ekipten bazı kişilere The Rock vs Roman Reigns'in planlandığı ve bunu tanıtmak için ürünler üretildiği söylenmişti.

The Rock ve Roman Reigns için planın 3 Ocak'a kadar uzandığına dair haberlere gelince, WWE kaynaklarından 1 Ocak'ta toplantılar yapıldığını ve yol boyunca Cody Rhodes'a yaratıcı yönün değişmediğini ve WrestleMania'da Reigns ile karşılaşmasının planlandığını belirten başka toplantılar yapıldığını duyduk. Royal Rumble'dan önceki haftaya kadar, o zamandan beri duyduğumuz veya konuştuğumuz başka hiçbir taraf bundan haberdar edilmedi. Bildiğimiz kadarıyla, Royal Rumble hafta sonunda belirli bir grup insan yönün değiştiği konusunda bilgilendirildi.


Konuştuğumuz kişiler, Cody Rhodes'un WWE'ye tepkinin istediği gibi olmayacağını düşündüğünü ifade ettiğini, ancak yine de segmenti yaptığını ve sonrasında üzgün bir ruh hali içinde olduğunu söylediğini iddia etti. Diğer kaynaklar ise bu kararın Ari Emanuel ve Mark Shapiro'ya kadar uzandığını ve hatta Nick Khan ve Triple H'in de üstünde olduğunu iddia ediyor.

Segment sona erdi ve Rock ile Cody Rhodes el sıkıştılar. The Rock'ın Cody Rhodes'a kelimesi kelimesine ne söylediğini öğrenemedik, ancak bunun babalarına atıfta bulunan bir şey olduğunu öğrendik. The Rock ve Cody'nin yıllarca harika bir ilişki sürdürdüklerini uzun zamandır duyuyoruz. Bunun ötesinde, WWE'nin aylar önce American Nightmare belgeselinin devamı için prodüksiyona başladığı ve bunun için kameraların Cody'yi takip ettiği söylendi. Belgesel için 2 Şubat'ta da çekimler yapıldı.

WWE tepkileri yoğun bir şekilde izliyordu ve bize Smackdown'dan sonraki günlerde, açıkça değişikliğe yol açan ileriye dönük seçeneklerin tartışıldığı söylendi. Diğer yayın organlarının ne olacağı ya da olmayacağı konusundaki raporları hakkında konuşamayız. Açık olmak gerekirse, Fightful hiçbir noktada herhangi bir şeyin "kesinlikle" plan olduğunu bildirmedi.

WWE Raw'daki pankartlarla ilgili olarak, şirket içinden hiç kimseden WWE'nin bunları dağıttığını duymadık. Fightful, yayından önce zaman damgalı kanıtlarla birlikte, pankartları fiziksel olarak kendileri basan ve gösteriye getiren çok sayıda taraftardan haber aldı. Ancak WWE tartışmalardan uzak durmayı planlamıyordu ve şirketteki pek çok kişi bunun önceki iki hafta boyunca yaşadıklarından daha büyük bir değişim olduğunu belirtti. Ayrıca, hafta sonundan itibaren yeteneklere bu konuda tweet atmaları talimatı verilmedi, ancak işler ilerledikçe bu durum her zaman değişebilir.

WWE Raw'daki sahne arkası kaynakları Rhodes için tutkulu bir tepki beklediklerini, ancak "Rocky Sucks" tezahüratlarını beklemediklerini söyledi.

WWE, WrestleMania XL Kickoff etkinliğinin gidişatından ve kendileri için büyük bir olumsuzluk gibi görünen olayla ilgili olarak elde edilen vızıltıdan çok memnundu.

kaynak
 

Vincent Jr

Biz Bu Ligi Bitirtmeyiz
Katılım
20 Tem 2016
Konular
505
Mesajlar
23,789
Tepkime puanı
13,712
Puanları
1,165
Yaş
27
Konum
Bursa
Seth Rollins
-
Ödevini son güne bırakan ilkokul öğrencisi misali.
 

jesse pinkman

champions league..
Katılım
23 Ağu 2012
Konular
6,398
Mesajlar
25,628
Tepkime puanı
3,766
Puanları
1,795
The Rock
Gelen haberlerin hepsini süzgeçten geçirince (sadece Meltzer ve WoN değil) ortak ulaştığım nokta şu: 'WWE Rock vs. Reigns ile Cody vs. Reigns'i aynı anda ya da ana planladı. Burada yönetimin başındakilerin birbirleriyle bir iletişim eksikliği ya da kopukluğu var demektir. Rumble'ın yapılacağı gün plan Rock vs. Reigns diyorsun ve ürünleri bile hazırlamışsın, aynı gece Rumble'ı Cody'e veriyorsun. Cody'e 2 Şubat'ta SmackDown bölümüne angle yazıyorsun hikayeyi bitirmek bu değil diyor Roman'a, senle WM'de karşılaşmayacağım diyor ve Rock'ı getiriyor Roman'ın karşısına. Aynı gün American Nightmare belgeselinin çekimini yapıyorsun Cody ile muhtemelen içeriği de Reigns maçı ile ilgili.

Work konusuna gelince de bu kadar karman çorman olayın zaten başından beri Work olma olasılığı yok. Süreç zaten bize bunu anlatıyor. WWE'nin pankartları dağıtmadığı ve güreşçilere tweet atın diye talimat vermedikleri yazması da work olmadığını kanıtlayan başka bir olay. Keşke work olsaymış, work olmaması rezilliği açığa çıkardı.

Buna paralel olarak olay Ari Emanuel ve Mark Shapiro'ya kadar gitmiş Endeavor da işin içine girmiş. Bu adamlar muhtemelen Rock vs. Reigns yapılmasını istedi ama Nick Khan ile Triple H Cody vs. Roman maçı istedi. Bu birliktelikte güçler ayrılığı yaşandı diye çıkarım yapabiliyorum çünkü başka hiçbir açıklaması yok.

Sonra yaşanan Rock Heel Turn, Triple H vs. Rock olayları da çorbaya tuz atma girişimi.
 
Üst