Survivor Series'te Roman Reigns/Bloodline Kaybetmeli

Last Chance

Misak-ı Milli
Konular
257
Brock Lesnar
-
20221118_SSeries_Match_MENS_FC_Date--c22fd999543cc16366c0d886d5aa10f9.jpg

Evet, biliyorsunuz ki haftasonu WarGames mücadelesi var. Bir WarGames klasiği olarak face vs. heel mücadelesi göreceğiz.

Bu maçı Roman Reigns/Bloodline kaybetmeli. Bunun sebebi fanatik yaklaşımlarla Roman'ın kaybetmesini istemek değil. Sebebi, senaryoların derinleşmesi için bunun şart olmasıdır. Neden mi? WWE uzun zamandır Roman Reigns'i "yenilmez" bir figür olarak kullanıyor. Bu yolculuk ne kadar uzarsa uzasın, elbet bir gün Roman Reigns kaybedeceği için bunun öncesinde bazı hazırlıkların olması lazım. Çünkü "yenilmez" bir karakteri yarın öbür gün kime kaybettirirseniz kaybettirin, tam tatmin edici olmayacaktır. Cody, The Rock, Wyatt... Kazanan kim olursa olsun öncelikle bir altyapı kurulmalı. Survivor Series'teki Wargames maçı, bütün bu tatminsizlikler için fırsat oluşturuyor. Kemerler ortada değil. Karşıda güçlü bir ekip var. Roman Reigns bu maçı kaybettiğinde kemerlerini kaybetmiş olmayacak, 5v5 Wargames mücadelesi olduğu için de kaybetmesi asla sırıtmayacak. Bu maçı yenildikten sonra kemer yolculuğu çok daha gerçekçi temellere oturur ve biz bundan sonraki her Roman Reigns maçında karşı tarafın galibiyetine daha fazla ihtimal vermiş oluruz. Kemerler el değiştirdiğinde de Survivor Series'teki yenilgi bizi algısal olarak hazırlayacağı için sırıtmayacaktır.

Sadece bu yönden değil, aynı şekilde Bloodline'ın Wargames'teki mağlubiyeti başka senaryoların da gelişimine katkı verir. Sheamus tarafı maçı aldıktan sonra Royal Rumble sürecinde Sheamus-Drew-Owens arasında "Kemeri hak eden benim" şeklinde bir ayrışma meydana gelebilir ve Royal Rumble sürecinde Fatal 4 Way maçı görebiliriz. Uzun zaman sonra 4'lü bir kemer mücadelesi heyecan verici olacaktır.

Hakeza Wargames maçında Sami Zayn üzerinden de senaryolar geliştirilebilir. Bloodline'ın kaybı Sami Zayn'e fatura edilerek takımın kendi arasında sarsıntı geçirmesi sağlanır.

Eğer bütün bunların aksine Bloodline'ın maçı kazanmasını görürsek ne yazık ki kısır bir RTWM dönemine girme ihtimalimiz artar.

Benim kişisel kanaatim budur. Sizler ne düşünüyorsunuz?​

Son düzenleme:

KamilKursat1905

1 YIL BAN
Konular
101
Web sitesi
twitter.com
Randy Orton
-
Maçtan sonra tartışma yaşamalı bir şekilde kaybetmeli bence hikayenin derinleşmesi için. Kazanacaksa bile (hiç istemiyorum) böyle yardımlarla boş beleş bir şekilde kazanmasın ki o tartışma zemini hazırlansın. Tabi Roman'ı yenilirken görme arzusu daha ağır basıyor.

Flip Flop 'N Fly

Funky Like A Donkey
Konular
84
Dusty Rhodes
-
Hakeza Wargames maçında Sami Zayn üzerinden de senaryolar geliştirilebilir. Bloodline'ın kaybı Sami Zayn'e fatura edilerek takımın kendi arasında sarsıntı geçirmesi sağlanır.
Roman’ın maç kaybetmişliği var ancak tuş olmadı. Bana sorarsanız yolun sonuna kadar da olmamalı. Bunu başaran kişinin yaşayacağı ana epey etkisi olur. Ama geçen Smackdown’da olduğu gibi ciddi bumplar almaya başlamalı. Başladığı için o konuyu da hallettik bence.

Beni esas cezbeden kısım alıntıladığım Sami Zayn bölümü. Zayn Bloodline ile doğal bağını tescil ettikten sonra şirketteki en büyük Babyface oldu. Ucey gibi boş bir uydurma bir kelimenin (aslında Tongan sokak jargonunda vulva anlamına geliyormuş ama bunu izleyen kimse bilmiyordu.) bile seyircide çalışmasını sağladı. Faturanın Zayn’e kesilmesi ile WM’ye uzanan bir kemer maçı izlemek ben çok istiyorum. En az Daniel Bryan’ın anı kadar büyük bir an olur yaşanırsa.

Undisputed Rising22

Undisputed Era Üyesi
Konular
12
Edge
-
Face ekip kazanıph Sheamus vs Romana gider gibi.
Yenilginin sorumlusu Jey Sami olayı olması gerilimi arttırır mis..

Last Chance

Misak-ı Milli
Konular
257
Brock Lesnar
-
Roman’ın maç kaybetmişliği var ancak tuş olmadı. Bana sorarsanız yolun sonuna kadar da olmamalı. Bunu başaran kişinin yaşayacağı ana epey etkisi olur. Ama geçen Smackdown’da olduğu gibi ciddi bumplar almaya başlamalı. Başladığı için o konuyu da hallettik bence.

Beni esas cezbeden kısım alıntıladığım Sami Zayn bölümü. Zayn Bloodline ile doğal bağını tescil ettikten sonra şirketteki en büyük Babyface oldu. Ucey gibi boş bir uydurma bir kelimenin (aslında Tongan sokak jargonunda vulva anlamına geliyormuş ama bunu izleyen kimse bilmiyordu.) bile seyircide çalışmasını sağladı. Faturanın Zayn’e kesilmesi ile WM’ye uzanan bir kemer maçı izlemek ben çok istiyorum. En az Daniel Bryan’ın anı kadar büyük bir an olur yaşanırsa.
Daniel Bryan'a benzer bir hikayeye en çok yaklaşabilecek, belki de geçebilecek kişi Sami Zayn. Bunu ne oranda değerlendirirler meçhul. Herkesin gözü 1-2 defa görünüp kaybolacak olan The Rock'ta. Seyirci maalesef bunu talep ediyor. Arz talep meselesi.

Flip Flop 'N Fly

Funky Like A Donkey
Konular
84
Dusty Rhodes
-
Daniel Bryan'a benzer bir hikayeye en çok yaklaşabilecek, belki de geçebilecek kişi Sami Zayn. Bunu ne oranda değerlendirirler meçhul. Herkesin gözü 1-2 defa görünüp kaybolacak olan The Rock'ta. Seyirci maalesef bunu talep ediyor. Arz talep meselesi.
Rock filme başladı. Geleceğini sanmıyorum. Ayrıca bu Zayn Bloodline olayı çok kısa sürecekken seyirci istedi diye bu kadar uzadı. Normalde bunların hiçbiri planda değildi. Faturanın Zayn’e kesildiği bir senaryo görürsek seyirci Wrestlemania maçını da ister bence.

Last Chance

Misak-ı Milli
Konular
257
Brock Lesnar
-
Rock filme başladı. Geleceğini sanmıyorum. Ayrıca bu Zayn Bloodline olayı çok kısa sürecekken seyirci istedi diye bu kadar uzadı. Normalde bunların hiçbiri planda değildi. Faturanın Zayn’e kesildiği bir senaryo görürsek seyirci Wrestlemania maçını da ister bence.
Survivor Series'ten itibaren adım adım işleyebilirlerse mümkün.