Untitled Document

UFC Genel Tartışma Konusu

UltimateOpportunist

David Hayter

UltimateOpportunist

David Hayter
1 Kas 2014
16,244
349
Antalya
Jan vs. Rakic maçı talihsiz bitti. Rakic dizinden sakatlandı TKO ile Jan kazandı ama bence her türlü Jan kazanacaktı. Rakic, Jan'ın Polish powerının tadına bakınca ayakta kırışmaya 3.5 atar oldu. 2. rauntu almıştı aslında ama sakatlanmasa da kaybedecekti bana göre. Rakic'in kaybetmsini istesem de böyle yenilmesini istemezdim umarım çabuk iyileşir şu kısır siklette taşları yerinden oynatabilecek nadir isimlerden birisi kendisi. Jan mantıklı olanı yaptı Teixeira vs. Jiri maçının kazanını istedi. Jiri'yi gram sevmiyorum ve Teixeira'nın yenmesini istiyorum ama bir yandan da Jiri yenilirse hayalim olan Jan vs. Jiri maçını göremeyeceğiz arada kaldım resmen. Umarım Jan emekli olmadan Jiri ile bir şekilde karşılaşır da o kadar açık dövüşüp basmanın cezasını bayılarak ödetir. Çok şişirildiğini düşünüyorum Volkan kendisini 2-3 kez nakavt etmek üzereydi eğer o yumrukları Jan'dan alırsa -ki alır- geçmiş olsun kendisine. Jan'ın silahları da çok fazla güreşe bile götürebilir bence net favori o maçta.

Son düzenleme:

Gentleman Villain

part-timer.

Gentleman Villain

part-timer.
12 Ağu 2014
13,159
168
Parts Unknown
William Regal
Jan vs. Rakic maçı talihsiz bitti. Rakic dizinden sakatlandı TKO ile Jan kazandı ama bence her türlü Jan kazanacaktı. Rakic, Jan'ın Polish powerının tadına bakınca ayakta kırışmaya 3.5 atar oldu. 2. rauntu almıştı aslında ama sakatlanmasa da kaybedecekti bana göre. Rakic'in kaybetmsini istesem de böyle yenilmesini istemezdim umarım çabuk iyileşir şu kısır siklette taşları yerinden oynatabilecek nadir isimlerden birisi kendisi. Jan mantıklı olanı yaptı Teixeira vs. Jiri maçının kazanını istedi. Jiri'yi gram sevmiyorum ve Teixeira'nın yenmesini istiyorum ama bir yandan da Jiri yenilirse hayalim olan Jan vs. Jiri maçını göremeyeceğiz arada kaldım resmen. Umarım Jan emekli olmadan Jiri ile bir şekilde karşılaşır da o kadar açık dövüşüp basmanın cezasını bayılarak ödetir. Çok şişirildiğini düşünüyorum Volkan kendisini 2-3 kez nakavt etmek üzereydi eğer o yumrukları Jan'dan alırsa -ki alır- geçmiş olsun kendisine. Jan'ın silahları da çok fazla güreşe bile götürebilir bence net favori o maçta.
Yazdıklarına katılıyorum Jan Blachowicz daha üstün gözüküyordu bence de. Özellikle ilk rauntta ayakta baya seviye farkını görmüş olduk. İlk bakışta Jan ayakta çok göze çarpmıyor ama stili o zaten ve çok da etkili. Özellikle tekmeleri çok sağlam, aynı zamanda kendine gelen tekmeleri de muhteşem checkliyor. Özellikle sporda leg kick'lerin bu kadar ön planda olduğu dönemde Jan'ın checkleri bence güncel olarak en iyilerden.

Rakic'in işi sıkıntı bu saatten sonra, antrenman kampında 3 hafta önce yine bir diz sakatlığı yaşamış, o halle çıkmış dövüşe vs. ama Rakic patlayıcılığına ve tekmelerine çok güvenen bir dövüşçüydü. Böyle bir sakatlıktan ne zaman ve nasıl döner bilmiyoruz.

Glover-Jiri dövüşü baya ilgi çekici. Jiri iki tane baya etkileyici nakavtla UFC kariyerine girdiği için insanlar onu büyük favori görmeye başladı ama Glover Texeira'nın çok çok daha üstün grappling'i olduğunu biliyoruz. Jiri'nin defansı hakkında dediklerine katılıyorum, Volkan Özdemir'den sağlam darbeler aldı, Dominick Reyes'le de çok açık dövüştü ve yerden bir upkick'le nakavt bile oldu aslında (kendisi de söylemişti o anda nakavt oldum sonra kendime geri geldim diye, izlerken de belli oluyor zaten tekmeyi yediği gibi çuval gibi tekrar üstüne devriliyor Reyes'in). Ben bu dövüşünde bu kadar açık ve savruk olmayacağını düşünüyorum ama Glover de kendisi de dövüşü bitiren adamlar, Jiri'nin sadece 1 puan galibiyeti var, Glover'ın da o uzun kariyerine göre çok az, sadece 5. Heyecanlı olacak.

UltimateOpportunist

David Hayter

UltimateOpportunist

David Hayter
1 Kas 2014
16,244
349
Antalya
Jiri'nin hala büyük bir balon olduğunu düşünüyorum. Maçı kazanmasının tek sebebi Teixeira'nın bu maçta ilk maçına çıkmış gibi defalarca acemice davranmasıdır. Son rauntta Jiri'yi öyle sersemletti ki adam ayakta duramıyordu giyotin deneyeceğine vurmaya devam etse Mark Goddard anında bitirecekti yaptığı acemiliğin birisi buydu hatta o kadar büyük salaklıktı ki Jiri karşılık bile veremiyordu sersemlikten. İkinci aptallığı da yine sallarken yere alması oldu ya gerçekten bu kadar amatörce ve salakça dövüşmezsin ya 42 yaşında adamsın 40 küsür maç görmüşsün bu yaşında 28 yaşında ki Jiri'yi perişan etmişsin şu hatalarla maç mı verilir abi? Hele 28 saniye kalmışken. Jiri'yi hala aynı şekil övüp duruyorlar aklım almıyor bu adam bırak reigni 1 kere bile kemer koruyamaz o kadar açık ve kötü dövüşüyor ki anlatamam, çenesi desen kendisi gibi o da abartı. Eğer bir şekilde Jan'a denk gelirse çok ağır nakavt olacak ama şerefsiz Dana White, sırf Rakic'i sakatlıkla yendi diye title shotı ona vermeyip Ankalaev vs Smith maçının kazanını verecek. Hadi Ankalev neyse de Anthony Smith ne alaka lan? Jan'a haksızlık yapılmayıp Jiri'nin karşısına çıkarmalıydılar. Üzdün be yaşlı kurt.

Valentina vs Santos maçı beni çok şaşırttı Santos'un yerde bu kadar domine edebileceğini düşünmezdim 2 kere bitiriyordu nerdeyse maçı. Maçın genelinde hasarı Valentina vermiş de olsa UFC de maçlar raunt raunt puanlanıyor ve bu yüzden 48-47 Santos kazandı hakemler klasik şampiyonu ve goat diye anılan birisini savundu zaten aksini beklemek salaklık olurdu. Santos'un striking de kendisini geliştirmesi lazım rövanş da Valentina'ya striking de diş geçirebilirse bu sefer Valentina'yı hakemler bile kurtaramaz. Ah be Santos son rauntta takedown yapsaydın maç büyük ihtimal sendeydi üzdü. Unutmadan 49-46 Valentina veren hakem acilen kovulmalı maçı başka yeriyle izlemiş çünkü, herif ilk rauntu Valentina'ya vermiş yemin ederim bu hakem hataları azalacağına katlanarak büyüyor Valentina'ya sorsan o bile ilk rauntu Santos aldı der. Çok iyi performanstı Santos'u taktir etmek gerek.

Gentleman Villain

part-timer.

Gentleman Villain

part-timer.
12 Ağu 2014
13,159
168
Parts Unknown
William Regal
Jiri'nin hala büyük bir balon olduğunu düşünüyorum. Maçı kazanmasının tek sebebi Teixeira'nın bu maçta ilk maçına çıkmış gibi defalarca acemice davranmasıdır. Son rauntta Jiri'yi öyle sersemletti ki adam ayakta duramıyordu giyotin deneyeceğine vurmaya devam etse Mark Goddard anında bitirecekti yaptığı acemiliğin birisi buydu hatta o kadar büyük salaklıktı ki Jiri karşılık bile veremiyordu sersemlikten. İkinci aptallığı da yine sallarken yere alması oldu ya gerçekten bu kadar amatörce ve salakça dövüşmezsin ya 42 yaşında adamsın 40 küsür maç görmüşsün bu yaşında 28 yaşında ki Jiri'yi perişan etmişsin şu hatalarla maç mı verilir abi? Hele 28 saniye kalmışken. Jiri'yi hala aynı şekil övüp duruyorlar aklım almıyor bu adam bırak reigni 1 kere bile kemer koruyamaz o kadar açık ve kötü dövüşüyor ki anlatamam, çenesi desen kendisi gibi o da abartı. Eğer bir şekilde Jan'a denk gelirse çok ağır nakavt olacak ama şerefsiz Dana White, sırf Rakic'i sakatlıkla yendi diye title shotı ona vermeyip Ankalaev vs Smith maçının kazanını verecek. Hadi Ankalev neyse de Anthony Smith ne alaka lan? Jan'a haksızlık yapılmayıp Jiri'nin karşısına çıkarmalıydılar. Üzdün be yaşlı kurt.
Dostum biraz sakin ol ya. :) Son zamanların en iyi dövüşlerinden birini izledik, ben de Glover'ın kemerini korumasını isterdim ve ben de çeşitli hatalar yaptığını düşünüyorum ama işin içine yorgunluk girdiği zaman çok şey değişiyor. Adamın zaten o ikinci rauntu çıkarması bir mucizeydi. Giyotine gitmesi büyük hataydı evet ama o yorgunlukla çok normal. Adam 42 yaşında 29 yaşındaki rakibine karşı 25 dakika boyunca hayvan gibi dövüştü, kaç defa beyni sarsıldı ve puanlarda da öndeydi zaten. Olabilir diyip geçmek lazım. Salaklık, acemilik demeye kadar gitmeye gerek yok bence. Bu da böyle bir spor.