UFC Genel Tartışma Konusu

Paranoyak

UFC
Konular
3,268
AJ Styles

Yılın dövüşüne adım adım...

Poirier, Oliveira'dan sonra sence nasıl döner? Adam parayı bulduktan sonra bi saldı. Chandler hala aç. İkisi de striker. Müthiş bir maç olacak. Justin vs. Chandler ayarında bir maç bekliyorum. Gerçi Dustin boksta baya iyi. Sürpriz bir çene yumruğu bulursa bayıltabilir. Yine de Chandler kazansın ve bir kemer hakkı daha doğsun istiyorum. Senin görüşlerin neler?

Gentleman Villain

big daddy cool
Konular
2,074
William Regal
-
Poirier, Oliveira'dan sonra sence nasıl döner? Adam parayı bulduktan sonra bi saldı. Chandler hala aç. İkisi de striker. Müthiş bir maç olacak. Justin vs. Chandler ayarında bir maç bekliyorum. Gerçi Dustin boksta baya iyi. Sürpriz bir çene yumruğu bulursa bayıltabilir. Yine de Chandler kazansın ve bir kemer hakkı daha doğsun istiyorum. Senin görüşlerin neler?
Hocam Poirier bence Chandler'dan kat kat iyi bir boksör ama Chandler'ın patlayıcılık ve dolaylı olarak takedown tehdidi de çok büyük. Bence hem ayakta hem yerde baya heyecanlı şeyler izleyebiliriz. Chandler Gaethje dövüşündeki gibi kaptırıp giderse kazanmasını zor görüyorum ama akıllı dövüşürse alma ihtimali çok yüksek. Ayrıca ben de Chandler'ın kazanıp umarım Oliveira'yla bir daha dövüşmesini istiyorum, sonuçta en büyük zorluğu o çıkardı Oliveira'ya 3 isim arasından. Makhachev'i de göreceğiz.

Poirier'nin saldığına ben de katılıyorum ama bence hem para hem de 155 şampiyonu olmayacağının garantilenmesinden öyle oldu bence. Poirier'nin bu saatten sonra bir daha kemer için dövüşmesi çok zor, bakalım.

Konular
11
Kevin Owens
-
Saldana elindeki maçı beraberlikle bitirmeyi başardı ya helal olsun, resmen seviyece üstündü rakibinden ama şov yapmayı seçti ve sonuç beraberlik. Bir daha yapmaz böyle boş hareketler.

Gentleman Villain

big daddy cool
Konular
2,074
William Regal
-
Eeee böyle olur be Kamaru kardeş. :D

Şaka bir yana MMA gerçekten inanılmaz bir spor ve bunu her şovda bir kez daha anlıyoruz. Usman ''yok ben LHW'e çıkacağım, Jan'ı yerim'' vs. derken Edwards kendisini tahtaya çevirdi. GSP yerine Usman'a 170 GOAT'u diyen insanlar da muhtemelen içlerine içlerine ağlamışlardır dün gece. Usman gerçekten inanılmaz bir dövüşçü ve kemerini defalarca hakkıyla savundu (puana kalsa bunu da alacaktı) ama bu dövüşten önce gerçekten Edwards'ı kolay lokma gibi gördüğü anlaşılıyordu, o yüzden üzüldüğümü söyleyemem. Ayrıca Edwards hem kendi kariyeri için hem de 170 divizyonu için güzel bir adım atmış oldu. Khamzat ellerini ovuşturarak bekliyor.

UltimateOpportunist

David Hayter
Konular
90
Aldo bu kadar defansif dövüşerek neyi amaçladın be abim? Bütün takedownları savunarak maç kazanacağını mı düşündün cidden? Bence net 30-27 bu maç 29-28'e katılmıyorum. Aldo hiçbir şey yapmadı. Bantam kemerine ulaşması da artık imkansız kendisini fazla yıpratmadan emekli olsun artık. Merab da genelin aksine beni hiç sıkmadı şahsen.

Luke Rockhold'un yüzünde ki kanlarla Paulo Costa'yı tablo boyar gibi boyaması UFC tarihinin en epik anlarından birisi oldu bence. Bu kadar eğlenceli bir maça bu bitiş çok yakıştı. Costa bu şekil dövüşmeye devam ederse sert vuran ve strikingi iyi birisi tarafından dayak manyağı edilir. Rockhold eski Rockhold olsa alırdı bu maçı, hem yaşı hem de dövüşün yapıldığı yerden ötürü adamın kardiyosu 0 ona rağmen sağlam yakaladı 3-4 kez ama bitirecek gücü yoktu. Costa büyük hayalkırıklığı oldu ilk raunt yere almasaydı bitirirdi orada. Luke Rockhold böyle bir maçla emekli olduğu için şanslı hem ezilmedi hem kariyerinde ilk defa nakavt olmadı hem de çok eğlenceli ve gitgelli bir maç oldu, sonda ki kan banyosu da cabası.

Vay be spor tarihinin en büyük upseti yaşandı bence. Amanda Nunes'in bile önüne geçer bu. Tam maç gitti deyip maçında sıkıcılığından odağımı kaybettiğim anda muhteşem bir head kick geldi Leon Edwards'dan. Cidden MMA en öngörülemez spor ya her şeyin ters takla gelmesi için 1 saniye bile yetebiliyor. Sırf bu sebepten bile iyi ki MMA izliyorum. Bu maçın rövanşında Usman full güreşini kullanıp domine ederek kemerini geri alır ama o karizma gitti artık ben kendisini yenilemez görüyordum o algı kırıldı. Light Heavyweight hayalleri de suya düştü. :) Bu arada Leon'un head kickden sonra yerde hammer fist vurmaması çok kral hareketti be.. İnanılmaz bir spor bu ya şaka gibi. Volkanovski reisim de sonunda P4P king olacak.

Eeee böyle olur be Kamaru kardeş. :D

Şaka bir yana MMA gerçekten inanılmaz bir spor ve bunu her şovda bir kez daha anlıyoruz. Usman ''yok ben LHW'e çıkacağım, Jan'ı yerim'' vs. derken Edwards kendisini tahtaya çevirdi. GSP yerine Usman'a 170 GOAT'u diyen insanlar da muhtemelen içlerine içlerine ağlamışlardır dün gece. Usman gerçekten inanılmaz bir dövüşçü ve kemerini defalarca hakkıyla savundu (puana kalsa bunu da alacaktı) ama bu dövüşten önce gerçekten Edwards'ı kolay lokma gibi gördüğü anlaşılıyordu, o yüzden üzüldüğümü söyleyemem. Ayrıca Edwards hem kendi kariyeri için hem de 170 divizyonu için güzel bir adım atmış oldu. Khamzat ellerini ovuşturarak bekliyor.
Rövanş da Usman kemerini çok rahat geri alacaktır Khamzat yine Usman ile maç yapmak zorunda kalacak gibi. Shavkat'ın şansı Khamzat'tan daha çok bence Usman'a karşı. Shavkat ayakta da çok iyi ve disiplinli aynı zamanda öngörülemez bir tarafı da var. Bu arada ne gece oldu ya. İyi ki MMA izleyicisiyim dedirtti bir kere daha.

Paranoyak

UFC
Konular
3,268
AJ Styles

@Paranoyak yılın dövüşü geliyor...

Kartı çok beğendim ya. Zhang'ın kemere ulaşmasını istiyorum. Carla umarım Rose maçındaki gibi sıkıcı bir stille karşımıza çıkmaz. Adesanya vs. Alex maçı için de heyecanlıyım. Tarafım şampiyondan yana olsa da çekişmeli geçeceğini düşünüyorum. Bir sürpriz olabilir bu maçta. Son zamanlarda dikkat edersen underdoglar şampiyon oluyor. Ayrıca kartta Dominic Reyes'in de maçı var. Sanırım alt kartta. Yüksek ihtimal alt karttan başlayacağım izlemeye, güzel maçlar koymuşlar. Gelelim yılın maç adayına. Muazzam bir maç gerçekten. Buradan galip çıkan kemere yürüyecek zaten. Gerçekten çok ortada bir maç. Justin vs. Michael duyurulduğunda bu kadar heyecanlanmamıştım. Gönlüm Chandler'den yana. Bir kez daha kemer maçını hak ediyor. Poirier malum para maçlarından sonra kemer hırsı kalmamış gibi bir görüntü çizdi. Buradan galip çıkamazsa artık kemerden uzaklaşmalı diyorum. En azından LW'den... Ben Colby vs. Dustin görmek istiyorum. :) Siklette son kurşunu olabilir. Bakalım, heyecanlıyız ve uykumuz hiç olmadığı kadar yok!!!

Gentleman Villain

big daddy cool
Konular
2,074
William Regal
-
İnanılmaz şeyler oluyor. Khamzat Chimaev tartıya neredeyse 4 kilo fazla çıktı. Kartta değişiklikler yapılıyor. Şu anlık durum:

Li Jingliang-Daniel Rodriguez
Khamzat Chimaev-Kevin Holland
NATHAN DIAZ - TONY FERGUSON

Herhalde böyle olacak. UFC'nin bu iğrenç taktiğinin elinde patlamasına o kadar çok sevindim ki. Şu kartta yapılacak en büyük dövüş Diaz-Ferguson'du. Diaz belki de kariyerinde ilk defa bu kadar söz sahibi oluyor. Şu an UFC'den 10 milyon dolar istese vermek zorundalar çünkü kart ona bağlı ve Chimaev'i reddetme hakkına sahip.

@Paranoyak sendeyiz kral. :D

Gentleman Villain

big daddy cool
Konular
2,074
William Regal
-

Dana White açıkladı. Welterweight'te Diaz-Ferguson... Of of of.