UFC Genel Tartışma Konusu

Paranoyak

UFC
Konular
3,268
AJ Styles

Dana White açıkladı. Welterweight'te Diaz-Ferguson... Of of of.

Gece bildirimi dustu acayip heyecanlandim. Muthis oldu. Khamzat yazik etti kendine. Maci kazanamaz anlaminda degil. Diaz'dan korktu imaji cizdi ki bu PR'ini baya olumsuz etkileyecek bir sey. Net bir galibiyete ihtiyaci var simdi. 3.5 kg fazlalik nedir ya...

Diaz tam bir patron. Khamzat'i yenme ihtimalinden daha fazla Tony'i yenmesi. Hic belli olmaz ama kestiremiyorum sonucu. Kim kazanirsa kaybedene uzulecegim bir mac olacak. Gercekten muthis bir eslesme oldu. Yalniz su backstage kavga meselesine soru isaretleriyle yaklasmaya basladim. Khamzat'tan The Notorious mu yaratmaya calisiyor acaba Dana? :)

UltimateOpportunist

David Hayter
Konular
90
Nate vs Khamzat macini hic sevmeyen ve istemeyen benim icin cok iyi oldu Nate vs Ferguson. Bol kanli ve bol kirismali bir mac olacagi kesin. Khamzat bu amatorluguyle kendisini bitirdi resmen. Holland'i yendikten sonra temelli Middleweighte gecis yapmali Weltera kesmekte cok zorlaniyor Li macinda da ilk basta tutturamamisti guc bela yapmisti 170'i.

Paranoyak

UFC
Konular
3,268
AJ Styles
Nate vs Khamzat macini hic sevmeyen ve istemeyen benim icin cok iyi oldu Nate vs Ferguson. Bol kanli ve bol kirismali bir mac olacagi kesin. Khamzat bu amatorluguyle kendisini bitirdi resmen. Holland'i yendikten sonra temelli Middleweighte gecis yapmali Weltera kesmekte cok zorlaniyor Li macinda da ilk basta tutturamamisti guc bela yapmisti 170'i.
WW'de kemere bu kadar yaklasmisken siklet degistirecegini sanmiyorum ya. Usman'a nazaran Edwards'a karsi sansi daha cok gibi. Tartida ve sonrasindaki lakayt tavirlarina cok ayar oldum.

UltimateOpportunist

David Hayter
Konular
90
WW'de kemere bu kadar yaklasmisken siklet degistirecegini sanmiyorum ya. Usman'a nazaran Edwards'a karsi sansi daha cok gibi. Tartida ve sonrasindaki lakayt tavirlarina cok ayar oldum.
Su son olaydan sonra potadan uzaklasti bence. Hem Holland title shot icin gecerli bir rakip degil hem de olasi bir kemer macinda bu herif kiloyu yine tutturamayabilir o guveni vermiyor, risk almaz gibi UFC. Bir de kilo keserken surekli kramp girdigini soylediler hayati tehlikesi de var bu isin bence en uygunu MW dovusmek. Ben ilk Li macindan once de WW de dovusmesini sacma bulmustum zaten. Bu arada tarti da yaptigi sicip sivamak resmen artik kendisine ne sevgim ne saygim kaldi bir de onunda ustune sacma sapan bir tweet atti. Yine de guzel bir seye sebep oldu sayesinde Nate vs Ferguson izleyecegiz belirtmeden gecmek istemedim.

Edit: WW devam etse bile Edwards ile degil Usman ile dovusur, Edwards 3. macta kemeri kaybedecek. Khamzat da Usman'i yenemez.

Paranoyak

UFC
Konular
3,268
AJ Styles
Su son olaydan sonra potadan uzaklasti bence. Hem Holland title shot icin gecerli bir rakip degil hem de olasi bir kemer macinda bu herif kiloyu yine tutturamayabilir o guveni vermiyor, risk almaz gibi UFC. Bir de kilo keserken surekli kramp girdigini soylediler hayati tehlikesi de var bu isin bence en uygunu MW dovusmek. Ben ilk Li macindan once de WW de dovusmesini sacma bulmustum zaten. Bu arada tarti da yaptigi sicip sivamak resmen artik kendisine ne sevgim ne saygim kaldi bir de onunda ustune sacma sapan bir tweet atti. Yine de guzel bir seye sebep oldu sayesinde Nate vs Ferguson izleyecegiz belirtmeden gecmek istemedim.

Edit: WW devam etse bile Edwards ile degil Usman ile dovusur, Edwards 3. macta kemeri kaybedecek. Khamzat da Usman'i yenemez.
Eger orijinal planlar gerceklesseydi bence Usman'i bekletirlerdi. Her ne kadar Usman rovansta israrci olsa da daha fazla para vs gibisinden Edwards vs. Khamzat koyarlardi. Maksat Khamzat'a kemer kazandirmak...

Bakalim bu gece belki Khamzat patlar hic belli olmaz. Gelecegi bu gece net bicimde sekillenir.

UltimateOpportunist

David Hayter
Konular
90
Bence Chris Barnett vs. Jake Collier maçı dışında berbat bir kart oldu. Walker vs. Cutelaba, Li vs. D-Rod, Diaz vs. Ferguson maçları büyük hayal kırıklığıydı. Khamzat desen karşısında ki adam da ne güreş var ne grappling güya black belt bjj ama merdiven altı olduğu bariz belli. Burns gibi sert kayalarla karşılaşınca nolduğunu gördük, Colby ile eşleşirse bu performansı da gösterebilecek mi? Mümkün değil. Tony de artık tamamen bitmiş Chandler maçının ilk rauntunda umut vaadediyordu fakat o kadar ağır nakavt olunca artık hiçbir şeyi kalmamış maçtan sonra emekli olmalıydı. Neyse haftaya Cory vs. Song maçı var o bomba gibi maç bir de karttan Giga çekilmeseydi daha da iyi olacaktı..

22 Ekim'i kim bekleyecek şimdi ya 40+ gün PPV arası mı olur arkadaş?

Paranoyak

UFC
Konular
3,268
AJ Styles
Bazı maçların ismi vardır beklentileri karşılamak için duyurulması yeterlidir. Nate Diaz vs. Tony Ferguson maçı tam olarak böyle bir maçtı. İsmi, içeriğinin önüne geçmişti çoktan. Maç içerisine değinebileceğim çok bir şey yok. Bu adamlar artık prime dönemlerini bitirip son salvolarını yapan bana göre efsane isimler. Sadece bitirişte Diaz'a hayran kaldım. Direkt olarak giyotini takması ve bitirmesi beni etkiledi. Hala daha iş yapabilen biri olduğunu gösterdi tekrar. Tony için ise daha önce söylemiştim. Bırakması sağlığı açısından daha iyi ancak iyi para yapan bir isim olduğu için bir süre daha devam edecektir. Justin maçı ölçü değildi ama Oliveira maçı performasından sonra kendisinin iyiden iyiye Donald Cerrone'leşme sürecine gireceğini yazmıştım. Nitekim öyle de oldu. Sanırım Diaz'ın çalışma ekibine dahil olmuş. Şu saatten sonra kendisinden zafer beklemek zor. Gerçekten bu adamın şu anki haline çok üzülüyorum.

Khamzat'la ilgili söylenecek çok şey var aslında. Kiloyu tutturamaması ve akabinde yaptığı şımarıklıklar çok rahatsız etti beni. Ben ki; bu tarz villain karakterleri seven ve izlemekten hoşlanan biriyim. Ona rağmen eğreti geldi. Belki de bu Khamzat'ı sınıflandırdığım şekilde olmamasından kaynaklı bilemiyorum. Örneğin Conor'a karizma katan bad karakter örgüsü, Khamzat'a çok büyük antipati yaratıyor. Maçı çok net kazandı ama maç öncesi olaylar kesinlikle zaferinin önüne geçti. Khabib'i ve ekibini pek sevmem ama geçenlerde yaptığı eleştiriler az bile.

Genel olarak ilk duyurulan karta göre bu kart daha iyi oldu benim için. Tabii ara kart olduğundan dolayı çok büyük beklentilerim yoktu ama beni tatmin etti.

Paranoyak

UFC
Konular
3,268
AJ Styles
Rio'nun kralı, efsane Jose Aldo emekliliğini açıkladı. 2020 sonrası alt siklette galibiyetlerle yüzümüzü güldürmüştü ama son maçından sonra siklette kemer şansı düştüğü için bırakma kararı aldı sanırım. Bide vücut gitmiyor artık, yaşının ve mental yorgunluğunun da negatif etkileri belli oluyordu. Bu adamın kariyeri Conor öncesi ve sonrası şeklinde yorumlanabilir. Conor'a 13 saniyede yenildiği maç sonrası düşüşe geçmişti. MMA'de düşüş başladıysa önüne geçmek neredeyse imkansız. Güzel maçlar izletti bize. Genel olarak Brezilyalı dövüşçülerin pek desteklenmediği UFC ortamında kendini sevdirdiğini düşünüyorum.

UltimateOpportunist

David Hayter
Konular
90
Tom Hardy 2 kez Jiu Jitsu turnuvasında altın madalya almış. 45 yaşında Lightweight kemerini almaya geliyor öz abim.

Paranoyak

UFC
Konular
3,268
AJ Styles
22 Ekim'de, küvette 10 erkek partileyen Khabib tayfanın ağlama seansını izleyeceğiz. Toksik fanları tarafından umarsızca adamı taciz ediyorlar. Cevabını maç günü Abdelaziz ve çakma Goat'ı gözyaşlarına sokarak verecektir. @Xenophobia THE Simurgh

images