Birazvodka
Tepkime puanı
1,078

Profil mesajları Son aktivite Gönderiler Hakkında

 • Profil resminde ki dede kim?
  Sünnet olmanın Kur'anda olmamasından bahsetmişsin ama bu usulen doğru değil. Zira biz namazın rekatların da, kaç secde yapacağımızı da sahih hadislerden öğreniriz. İslâm'ın temel kaynağı ikidir: Kur'ân ve Sahih Hadisler. Sahih hadislerin ikinci kaynak oluşu da doğrudan Kur'ân'a dayanır. İkisinin de bize geliş şekli aynıdır. Kur'ân inanç konularını anlatır, fiile tekabül eden konularda ise genellikle prensipler çıkarabileceğimiz şekilde umumi olarak bize bilgi verir. Hadisler ise bunları detaylandırır. Sünnet olmak da pek çok hadisten öğrendiğimiz, asla tartışmaya açık kapı bile bırakılmamış bir konudur.
  Merhaba kardeş, görmeyeli durumlar nasıl?
  Last Chance
  Last Chance
  Belli olmaz tabii, ülkede bu konuda eksiklikler olduğundan ilgilenen kişi bur başka ilgiliyle her daim çalışmak ister :)

  Türkiye'de maalesef film teorisi yok, üniversitelerde kürsüsü de yok. Ama dünya çapında oldukça sistematik. İlgili kitaplar da yeni yeni tercüme ediliyor. Tarih Felsefesi dalının da benzer bir akıbeti var.
  Birazvodka
  Birazvodka
  TR'de kaynaklar genel olarak az. Çeviriye muhtacız da ingilizce engeli var benim kendi adıma. Bir de aslında senaryo ne kadar sistematik hale getirilirse getirilsin neticede sanattır. Kurallara tabi olmaz ama tabii ki kendi tarzımızı bulmak için önce standardı öğrenmek lazım.
  Last Chance
  Last Chance
  Senaryoda sistematik olunmaz. En fazla başlangıç için biraz kural öğrenilir, o kadar.

  Dediğim gibi film teorisi içerikten bağımsız, bir anlatım tekniğidir. Senaryodan farklı bir konu. Film teorisi biraz yönetmenin uygulayacağı bir şey. Onun öyle farklı bir anlayışı vardır ki, senaryoyu alır bambaşka bir şeye evriltir.
 • Yükleniyor…
 • Yükleniyor…
 • Yükleniyor…
Üst