PALATUFAN
Tepkime puanı
89

Profil mesajları Son aktivite Gönderiler Hakkında

 • Kral cümlelerde noktalardan sonra boşluk koymayı unutmayalım. Çok düzeltmeye başladım bu aralar.
  Biladerim bu profilde silinmemiş mesaj sayısı çok az, buraları biraz yeşillendirelim yaw :DD Nasılsın, umarım iyisindir :eyv
  Eski bir konuyu yeniden hortlatmak istemediğim için buraya yazdım sevgili dostum. Gerekli olduğunu düşünmesem zaten yazmazdım bile ama insanların kafasında olmadığım biri gibi bulunmak istemiyorum. İyi akşamlar dilerim.
  Merhaba dostum, kürtaj konusunda sen beni yanlış anlayıp yanlış yerlerden yorum yapmışsın. Kürtaj tabii ki tartışılabilecek bir konu ama ben ülkenin gündeminin sürekli aynı şeyleri tekrarlamasından yakındığımı belirttim tekrar söylüyorum.

  Bu konuya 3 açıdan bakmamız gerekiyor :

  İlk Görüş :
  İnsanlar cinsel ilşkiye girdikleri zaman istemeden hamilelik durumu meydana gelebilir. Bu durumda zaten henüz yaşadığının farkında bile olmayan bir canlıyı erkenden aldırmak herhangi bir sorun teşkil etmiyor.

  İkinci Görüş :
  İnsanlar cinsel ilişkiye girdikleri zaman bilinçsizce davranabiliyorlar. Kondom kullanmamak ya da kontrolsüz ilişkiye girmek gibi. Bunun sonucunda meydana gelen canlıyı, henüz yaşama hakkını kullanamadan onu yok etmek oldukça yanlış bir eylemdir.

  Ek : Tecavüz ya da cinsel ilişki dışında etkenlerden hamile kalma durumunda kürtaj tartışılacak bir konu değildir.

  Bu konu dediğim gibi oturup sabaha kadar da olsa tartışabileceğimiz bir konu. Aklı başında insanlar zaten cinsel ilişkiye girerken ne yapması ve nasıl yapması gerektiğini bilir ve bu yüzden kürtaj gibi bir yönteme başvurmak zorunda kalmazlar. Buna rağman sarhoşken cinsel ilişkiye girenler, genç yaşta hamile kalan insanlara da pek bir şey söyleyemeyiz. Belli olmaz başımıza da gelebilir ama tabii ki böyle istenmeyen durumlarda el mecbur kürtaja başvurulabiliyor. Tecavüz vs. gibi konulardaysa tabii ki kürtajın tartışılması söz konusu bile olamaz çünkü ilişki sırasında kadın ya da pek rastlanmasa da erkek yaptığı eylemden hükümlü olmadığı için bu yönteme başvurmakta da sıkıntı göremiyorum. Sen konuda biraz fazla fevri davranıp anlatmak istediğim şeyi tam anlayamamışsın. Mühim değil, o anki ruh haline bağlıyorum bunu sevgili dostum. İyi günler dilerim.
 • Yükleniyor…
 • Yükleniyor…
 • Yükleniyor…
Üst