The Aerialist
Tepkime puanı
1,445

Profil mesajları Son aktivite Gönderiler Hakkında

 • Olum o nick altı ney lan yeni gördüm... adamsın sen lan. Code Blue'yu değiştirtceksin yani bana..
  The Aerialist
  The Aerialist
  gerek yok esasen

  biz seni karşılıksız sevdik
  Punk City
  Punk City
  asteğmen taner yılmaz???
  The Aerialist
  The Aerialist
  BU İSMİ ORGENERALDEN AŞAĞISI KURTARMAZ
  çek tekrar bi imamoğlu avatarı gel savunalım son ana kadar
  The Aerialist
  The Aerialist
  2 gündür bi kıpırtı var içimde bekle geliyorum
  R
  ReQuem
  baba yenilecek olsak bile bırak şerefimizle gitsin bize yakışmaz öyle bırakmak. cansın.
  Ya kardeşim gerçekler dediğimiz şey nedir ? Görmezden geldiklerimiz nedir ? AKP'nin ülkeye seviye atlattığı bir dönemi var diye onların yine peşinden gitmekten ne farkı var bunun. Bu adamın önünü tıkadılar, kalemini kırdılar. O yüzden gitti diyebilirsin. Şimdi desteği arkasında şahlandıracak diyebilirsin. Ama tarih tekerrürden ibaret. Bu adamın yaptığı en doğru icraat özelleştirme hareketiydi ki onu bile özelleştirme yapmak için değil hep birlikte cukkalamak için yaptıklarını görmezden mi geleceğiz ? Denetleme yapılsaydı özelleştirmelerin bugün ekmeğini fazlasıyla yiyebilecektik belkide. Şimdi yine babasının hayrına gelmeyecek o bahsettiğin yatırımın bize kambur olmayacağına nasıl inanacağız. Bir şans vermek mi ? Evet zaten vereceğiz, ama bunu nasıl bu kadar güvenerek yapabiliyorsunuz ? Bu adamın alanında iyi olduğu ortada lakin fıtratı da ortada. Hala ceremesini çektiğimiz konular var. Hesap ver demek yerine al sana ikinci şans düzelt bu işi diyoruz. Ama bunu derken nasıl böyle güvenebiliyoruz ?
  The Aerialist
  The Aerialist
  Hocam gerçekler dediğimiz şey Babacan'ın işinin ehli olması ve piyasaların ona güvenmesi zaten. Bunu kabul ediyorsunuz sanırım, sorun yok o yüzden. Evet dediğiniz gibi özelleştirmeler sırasında hukuksuzluklar ve yolsuzluklar oldu, ama Babacan AKP'de ismi yolsuzlukla anılmayan ender kişilerden. Görev süresinde bile Kılıçdaroğlu onu övüyordu mesela temiz biri diye. AKP ülkeye çağ atlatmadı, orada dediğim yalnızca Babacan'ın ekonominin patronu olduğu dönemlerde ülkenin güzel günler yaşadığı. Hiçbir zaman hukuk, eğitim gibi konularda başarılı değildi AKP ki benim için en önemli iki konu bu mesela.

  Babacan'a ben de 1-2 ay öncesine kadar FETÖcü gözüyle bakıyordum. Ama takip ettiğim günden beri en başta o bağımsız yargı diye bağırıyor. Açıkçası güvenmemin sebebi bu. Umarım iktidar değiştikten sonra 21 yıllık AKP döneminde görev yapan herkesle birlikte Ali Babacan da yargılanır, suçluysa içeri girer, suçsuzsa da hesabını verir çıkar mahkemeden. Ha eğer söz verdikleri gibi yargı bağımsızlığı tesis edilemezse ilk seçimde indiririz hükümeti. Erdoğan'ı indiren halk herkesi indirir.

  Ha ekonomi anlamında neden güvendiğimi soruyorsan bunun nedeni geçmişteki karnesi zaten. Kriz içindeki ekonomiyi devralıp 2 senede enflasyonu tek haneye indiren, 2008-2009'da küresel ekonomik kriz varken ülke ekonomisini yüzde 10 büyüten bu adam. Ha ama eğer çöküş 2011-2015 arası başladı dersen itiraz etmem. Zaten Babacan bakan olarak değil CB yardımcısı olarak bulunacak kabinede, bakanlıklar İYİP ve CHP'de olacak. Ama Babacan'ın kabinede olması bile piyasalara güven veriyor. Dediğim gibi o 300 milyar dolar onun sayesinde giriyor ülkeye. Ha o da kambur olmaz ülkeye niye olsun? Ülkedeki en büyük sorunlardan biri yabancı yatırımcının ülkeye güvenmemesi zaten. Ülkeye yatırım girmesi çok önemli.
  #1CMPunkFan
  #1CMPunkFan
  Kabul ediyorum, işinde iyi olduğunu ve kontaklarının lehimize olduğunu reddedemeyiz. Fakat ben bu "temizlik" konusunda ki görüşü doğru bulmuyorum. Anlattığınız seneryo mutluluk verici, gerçekleşir mi konusunda da zaman lazım ki o zamanı 14 Mayıs'ta vereceğiz hep birlikte. Fakat altını çizmek istediğim tek konu, geçmişte olanları sineye çekmeyelim lütfen. O bağlantıları Babacan'ın kimin vasıtasıyla sağladığını biliyoruz. Darbe sonrası Babacan'ın sadece partide pasif bir iletişimi vardı bunu da biliyoruz. Bu adama bu kadar teslimiyetkar güvenmeyin derim. Kendini aklarken bunun ardından gelebilecekleri öngörelim.
  The Aerialist
  The Aerialist
  Hiç kimseye o kadar güvenmemek gerek. Hele ki o bir siyasetçiyse, hele ki AKP döneminde görev yaptıysa. Ben dediğim gibi AKP dönemindeki tüm bakanların yargılanması gerektiğini düşünüyorum. Umarım da yaşanır bu. Babacan'ın temiz olduğunu düşünüyorum ama Gülen'e hoca efendi dediğini, Zaman gazetesinde fotoğrafı olduğunu da aklımdan çıkarmıyorum elbette. Umuyorum Babacan bir gün bunların hesabını yargı önünde verecektir. Sadece ekonomi konusunda liyakatli olduğunu ve Türkiye için büyük bir şans olduğunu kabul etmek gerektiğini söylüyorum.
 • Yükleniyor…
 • Yükleniyor…
 • Yükleniyor…
Üst