Undisputed Rising22

Profil mesajları Son aktivite Gönderiler Hakkında

 • Khan'ın duyurusu neydi?
  Undisputed Rising22
  Undisputed Rising22
  Owen Hart Turnuvası hocam.
  Hem Double or Nothing'de hem Forbidden Door da dahil olmak üzere Kanada'da yapılacak maçlarla devam edilecek turnuvanın finali.
  15 Temmuz'da Calgary, Alberta, Kanada'da yapılacak.
  The Peep's
  The Peep's
  Sinameki bir duyuruymuş.
  Kanka konu orada şişmesin diye buradan yazmak isterim görüşlerimi,
  Öncelikle üstünde durduğum husus genel itibariyle güreşçi takım vb. "fanı" olmak değil Bu forumda CM Punk fanı olmak.
  Edge sever birisi olarak organizasyonun ticari kaygısı gereği Cena'ya yatırılması mantığa büründürülebilir, baktığın zaman RTWM döneminde reigni Rock'a bitirtip ME'yi ona vermeleri de ticari bir hamle baktığın zaman. Edge fanı olan birisinin kariyeri için gocunacağı pekte bir şey yok, forum özelinde de saldırıya uğrayacağı bir husus yok. Bu bir çok superstar için de geçerli.

  Fakat CM Punk'ın bu yola ME olma isyanıyla başlayıp, o momentumu resmen kullanarak reyting kastıktan sonra WM ME'yi elinden almaları "ticari kaygı" diyip saygı duyulası bir olay değil. Biz "karakterleri" (ör: CM Punk) yorumladığımız kadar oraya emek ve zaman harcayan "gerçek kişilerin" (ör: Philip J. Brooks) itibarını da gözetmeliyiz. (Tabi bu benim pencereme ve algıma göre böyle.)

  Diyebilirsin ki profesyonel dünya, maaşını alır verilen görevi yerine getirir. Fakat etik düzlemde baktığında bu insanların bu noktaya gelene kadar emek verip bir kariyer inşa ettiğini ve ne kadar rol yapıyor olsalar da gerçek yaşamlarının da en önemli parçalarının bu meslek olduğunu göz ardı etmemek gerekir. Memur değil bu adamlar akşam 6'dan sonra işi geride bıraksınlar. Bu adamın elinden ME alırsan, bu adamı psikolojik düzlemde küstürür ve yıpratırsın. Futbolcular içinde böyle. Yani benim bu reginin bitmesiyle derdim yok, bitiren, bitirilme şekli ve zamanlamasıyla derdim var.

  Fanlığa gelince, fan ve taraftar olmakla sevmek ve sempati duymak farklı şeyler benim yorumlamama göre. Rol yapılan bir organizasyonda karaktere yazılan seneryoyu mantıklı bir açıklaması olsa bile kabul edemezsin. Fan gözüyle yorumlarsak, bunun bir diziden farkı yok. Örneğin X dizisinde ki Tom karakterinin dizide haksızlığa uğramasını Tom hayranı biri kabullenemeyebilir. Bunun dizinin reytingi için olması gerektiğini objektif ve ticari reyting kaygısıyla ele alan birine de "film eleştirmeni" denir. Film eleştirmeni de bir fan olamaz. Futbolda ki hakem de taraf tutamaz. İkisi en başta dediğim gibi "benim yorumlamama göre" farklı şeyler.
  Undisputed Rising22
  Undisputed Rising22
  Karşılıklı yanlış olduğunu düşünüyorum orası farklı ama medya tamamen Punk üzerine yoğunlaştığı için olayın en büyük faali o gözüküyor dışarıdan tam bilemiyoruz tabi. Ben 60/40 şeklinde düşünüyorum hataları Bucks kesinlikle şımarık tipler eskiden beri olmanın getirmiş olduğu düşündüren üstünlük Punk oranın Y2J ve Sting ile beraber en büyük ismi. Chris Jericho ve Cody böyle olmak istedeydi Punk düzeyinde yine benzer şeyleri yaparlardı eminim ki.
  #1CMPunkFan
  #1CMPunkFan
  Saygı duyuyorum, dediklerin mantıksız çıkarımlar değil. Ama yorumuna gelirsem. Cody zaten EVP, Sting'in hiç öyle bir imaj çizdiğini sanmıyorum. Chris'te fazla egoist normalde ama zamanlaması iyi. Yani, siz EVP'siniz okey. Lider siz olun ama benim büyüklüğümüde gözetin sıcaklığında süreç yönetilmiş olmalı çünkü Chris olayın neredeyse başından beri var. Yani EVP'ler için ego sahibi olunacak bir şirket yok zaten daha ortada. Ama CM Punk en civcivli zamanda geldi. EVP'ler için egonun tavan yaptığı yıllar. Chris'in de CM Punk'tan haz etmediğini bilmeyen yok. E spotlarda Punk'ın üstünde. Yıllarca düzenli bir +1M alamamışken bu adamla bunu kırıyorsun. E adam zaten sivri dilli ve o da egoist. Buyruk altında giripte sizin büyüklüğünüzü ilk adımı atarak tanıyacak bir yapıda değil, ilk adımı o bekliyor Yıldız olarak. Sen de EVP egosuyla Yıldız'a ilk adımı atmıyorsun. Yani biri elini taşın altına koysa çözülecekken, ikiside koymuyor. Bence burada elini taşın altına tüm samimiyetimle EVP koymalıydı. Sen ne düşünürsün bilemem. Kimse sütten çıkma akkaşık değil. Sadece AEW daha doğrusu Khan süreci kapalı kutu yönetip spekülasyona izin verdiği için çok yanlı anlatımlara maruz kaldık. Ama biraz mantık yorumlamasıyla ben sürecin anlattığım şekilde olduğunu ve hasetlenip CM Punk'ın odasına saygısızca bir saldırı yapıldığını düşünüyorum. Scrum bu yüzden dişe diş ve profesyonel olmayan haklı bir karşılıktı. -Khan da meseleyi kişiselleştirmiş olacak ki süreci bu şekilde yönetmeyi tercih etti duygusal davrandı.-
  Undisputed Rising22
  Undisputed Rising22
  Sürecin en suçlusu Tony Khan maalesef hiç masum edebiyatı gözükmesin orta yolu bulmalısın senin görevin bu ise ben EVPleri yıllardır tanıyorum şeklinde şirket yönetemezsin fiziksel kavga mevzusunu ateşleyen başlatan Matt ve Nick sonuçta. Punk - Page atışması ve öncesinde çıkan Colt Cabana gibi iftiralar zoruna gitmiş Punk'ın o belli bir şey.
  Hangman'in ise bu olayda en suçsuz yegane kişi olduğunun kanaatindeyim. Kimse suçsuz değil bence mevzuda ancak CM Punk figürünün getirdiği ego ve TK'in verdiği bu tolerans bunları yapmaya itti onu Buckspor'ı ise verilmiş.olan feragat rahatlığı herkese bu kadar iyi olamazsın bir ağırlığın olmalı.
  Umarım orta yol bulunmuştur ama son WWE mevzusu merak ettiriyor.
  Blake Griffin üzerinden yanıt vermişsin...

  So_you_have_chosen..._death..jpg
  Merhaba Cenk sen Bolu'da mı okuyorsun yoksa Bolulu musun?
  Undisputed Rising22
  Undisputed Rising22
  Shsgdjejfjej
  Ben birkaç yıldır burada yaşıyorum, hem yaşayıp hem okuyorum aslında. Memleketim burası, burada doğup büyümediğim için pek benimsemiyorum burayı, kalmayı düşünmüyorum okul bittikten sonra Tanju Özcana oy atmıştım vaatlerinden de memnunum.
  Siyaset olarak Büyük figur siyasetçilerden KK'yi ve Meral Akşeneri burada görmüştüm iyi kalabalıktı 2018'de de İnce, o zaman çok kalabalıktı her il onun öyleydi aslında Prime zamanı.

  Muharrem İnce'ye oy atmayacağım ama sanki fena değildi sayı olarak, meraktan giden kişilerde olmuştur mutlak. İnsanların olduğu yerden geçerken 2018'i unutmadiklarını neden güvenelim gibi sözlerine şahit oldum oy oranı olarak pek birşey çıkmaz tahminimce buradan.
  NoOne
  NoOne
  Ben de Bolu'da doğup büyümedim İstanbul'dan mı geçtin, genelde öyle olur.
  Undisputed Rising22
  Undisputed Rising22
  İzmir. Fırsat bulunca Bolu'dab gidiyorum zaten pek fazla yapılacak aktivite yok zaten sıkıcı şehir.
 • Yükleniyor…
 • Yükleniyor…
 • Yükleniyor…
Üst